Archives: You are currently viewing information from 2015-2016. Back to 2019-2020

Gilbert Christian

Knights

24 Nov

7:00 pm

@
Arizona Lutheran
Coyotes
Arizona Lutheran Academy Freedom 16-27 L

01 Dec

7:00 pm

vs
Yuma Catholic
Shamrocks
Gilbert Christian High School Division 55-46 W
04 Dec 8:00 am PCDS Girls Basketball Desert Classic Phoenix Country Day School Invitational

04 Dec

10:00 am

@
Immaculate Heart
Knights
Valley Lutheran High School Invitational 46-12 W

04 Dec

12:15 pm

vs
Bourgade Catholic
Golden Eagles
Valley Lutheran High School Invitational 39-16 W

04 Dec

3:30 pm

vs
Valley Lutheran
Flames
Valley Lutheran High School Invitational 43-17 W

05 Dec

11:00 am

@
Pusch Ridge
Lions
Phoenix Country Day School Invitational 26-27 L

05 Dec

12:15 pm

@
Phoenix Country Day
Eagles
Phoenix Country Day School Invitational 26-11 W

07 Dec

7:00 pm

vs
Chandler Prep
Titans
Gilbert Christian High School Freedom 39-30 W

09 Dec

7:00 pm

@
Higley
Knights
Higley High School Freedom 42-38 W

14 Dec

7:00 pm

vs
Poston Butte
Broncos
Gilbert Christian High School Freedom 38-22 W

18 Dec

7:00 pm

vs
Bourgade Catholic
Golden Eagles
Gilbert Christian High School Division 42-19 W
29 Dec 10:00 am Yvonne Johnson Memorial Camp Verde High School Invitational

29 Dec

1:00 pm

vs
Mayer
Wildcats
Camp Verde Middle School Invitational 48-29 W

29 Dec

4:30 pm

@
Mingus Union
Marauders
Camp Verde High School Invitational 43-37 W

30 Dec

12:00 pm

vs
Horizon Honors
Eagles
Camp Verde Middle School Invitational 62-34 W

30 Dec

6:00 pm

@
Estrella Foothills
Wolves
Camp Verde High School Invitational 28-36 L

06 Jan

7:00 pm

vs
Northwest Christian
Crusaders
Gilbert Christian High School Division 54-17 W

07 Jan

7:00 pm

vs
Tempe Prep
Knights
Gilbert Christian High School Division 47-23 W

11 Jan

7:00 pm

@
Phoenix Country Day
Eagles
Phoenix Country Day School Freedom 43-39 W

13 Jan

7:00 pm

vs
Desert Christian
Eagles
Gilbert Christian High School Freedom 51-42 W

15 Jan

7:00 pm

vs
Florence
Gophers
Gilbert Christian High School Section 49-27 W

20 Jan

7:00 pm

@
Combs
Coyotes
Combs High School Section 25-31 L

21 Jan

7:00 pm

@
Benjamin Franklin
Chargers
Benjamin Franklin High School Section 62-23 W

26 Jan

7:00 pm

vs
Globe
Tigers
Gilbert Christian High School Section 50-17 W

29 Jan

7:00 pm

@
Coolidge
Bears
Coolidge High School Section 45-34 W

03 Feb

7:00 pm

@
American Leadership Academy - QC
Patriots
American Leadership Academy - QC Section 57-5 W

04 Feb

7:00 pm

vs
Arete Prep
Chargers
Gilbert Christian High School Section 48-31 W

09 Feb

7:00 pm

vs
Globe
Tigers
American Leadership Academy - QC Play-In 58-22 W

13 Feb

5:15 pm

vs
Coolidge
Bears
American Leadership Academy - QC Play-In 39-38 W

20 Feb

3:00 pm

vs
Combs
Coyotes
Findlay Toyota Center State 40-14 W

25 Feb

1:30 pm

vs
Sedona Red Rock
Scorpions
Yavapai Community College State 22-42 L