Archives: You are currently viewing information from 2015-2016. Back to 2019-2020

Morenci Jr./Sr.

Wildcats

24 Feb

4:00 pm

vs
Valley Union
Blue Devils
Morenci Jr./Sr. High School Freedom 8-2 W
26 Feb 12:00 am Safford High School Softball Invitational 2016 Safford High School Invitational

26 Feb

8:00 am

vs
Thatcher
Eagles
Safford High School Invitational 7-2 W

26 Feb

12:30 pm

@
Miami
Vandals
Safford High School Invitational 15-0 W

26 Feb

3:30 pm

vs
St. Johns
Redskins
Safford High School Invitational 13-1 W

27 Feb

10:30 am

@
Tombstone
Yellow Jackets
Safford High School Invitational 18-3 W
01 Mar 8:00 am Apollo Cool Nights Apollo High School Invitational

03 Mar

5:00 pm

@
St. Mary's
Knights
Apollo High School Invitational 2-7 L

03 Mar

8:00 pm

@
Alhambra
Lions
Apollo High School Invitational 8-7 W

04 Mar

9:30 am

vs
Glendale
Cardinals
Apollo High School Invitational 5-3 W

04 Mar

6:30 pm

@
Cesar Chavez
Champions
Apollo High School Invitational 8-4 W

05 Mar

12:30 pm

@
Tolleson Union
Wolverines
Apollo High School Invitational 0-10 L

11 Mar

4:00 pm

vs
San Manuel Jr./Sr.
Miners
Morenci Jr./Sr. High School Section 10-9 W

14 Mar

4:00 pm

vs
Pueblo Magnet
Warriors
Morenci Jr./Sr. High School Section 0-9 L

16 Mar

4:00 pm

@
Thatcher
Eagles
Thatcher High School Section 8-3 W

22 Mar

2:00 pm

@
Snowflake
Lobos
Snowflake High School Freedom 2-12 L

28 Mar

6:00 pm

vs
Cobre (NM) (Bayard NM)
Morenci Jr./Sr. High School Freedom 5-6 L

31 Mar

4:00 pm

@
Desert Christian
Eagles
El Camino Baptist Church Section 11-3 W

01 Apr

4:00 pm

vs
Amphitheater
Panthers
Morenci Jr./Sr. High School Section 8-3 W

02 Apr

12:00 pm

@
St. Johns
Redskins
St. Johns High School Division 15-1 W

05 Apr

3:00 pm

@
Pusch Ridge
Lions
Pusch Ridge Christian Academy Section 7-2 W

08 Apr

4:00 pm

vs
Santa Rita
Eagles
Morenci Jr./Sr. High School Section 22-0 W

09 Apr

11:00 am

@
Cobre (NM) (Bayard NM)
Cobre (NM) (Bayard NM) Section 0-9 L

12 Apr

4:00 pm

vs
Catalina
Trojans
Morenci Jr./Sr. High School Section 15-0 W

14 Apr

4:00 pm

@
Willcox
Cowboys/Cowgirls
Willcox High School Section 4-5 L

18 Apr

3:30 pm

@
Glendale Prep
Griffins
Victory Lane Complex Division 27-4 W

22 Apr

4:00 pm

@
Benson
Bobcats
Benson High School Section 5-8 L

25 Apr

4:00 pm

vs
Tanque Verde
Hawks
Morenci Jr./Sr. High School Section 13-6 W

26 Apr

5:00 pm

vs
Walden Grove
Red Wolves
Morenci Jr./Sr. High School Section 12-5 W

29 Apr

7:00 pm

vs
Tuba City
Warriors
Rose Mofford Complex State 12-2 W 6 inn

30 Apr

1:30 pm

@
North Pointe Prep
Falcons
Rose Mofford Complex State 12-7 W 5 inn

06 May

5:00 pm

@
San Manuel Jr./Sr.
Miners
Rose Mofford Complex State 13-1 W 5 inn

07 May

10:00 am

@
Camp Verde
Cowboys
Rose Mofford Complex State 2-3 L