Archives: You are currently viewing information from 2016-2017. Back to 2019-2020

Nogales

Apaches

22 Feb 3:45 pm Scottsdale Invitational Baseball Tournament Sunnyslope High School Hosted by Gilbert Invitational

23 Feb

3:45 pm

@
Sunnyslope
Vikings
Sunnyslope High School Invitational 3-2 W

24 Feb

6:00 pm

vs
Notre Dame Prep
Saints
Notre Dame Preparatory Invitational 16-5 W

25 Feb

11:00 am

@
Saguaro
Sabercats
Saguaro High School Invitational 16-1 W

25 Feb

4:00 pm

vs
Gilbert
Tigers
Gilbert High School Invitational 8-1 W

04 Mar

7:00 pm

vs
Chaparral
Firebirds
Arcadia High School Invitational 2-10 L

28 Feb

4:00 pm

vs
Pueblo Magnet
Warriors
Memorial Park Freedom 7-1 W

02 Mar

4:00 pm

@
Ironwood Ridge
Nighthawks
Ironwood Ridge High School Freedom 10-0 W

07 Mar

4:00 pm

vs
Sunnyside
Blue Devils
Memorial Park Freedom 12-7 W

09 Mar

4:00 pm

vs
Mountain View Marana
Mountain Lions
Memorial Park Freedom 3-2 W

10 Mar

4:00 pm

@
Sabino
Sabercats
Sabino High School Freedom 10-2 W
11 Mar 8:00 am Best of the West Sunnyslope High School Hosted by Sunrise Mountain Invitational

13 Mar

10:00 am

@
Bishop McGuiness (OK) (Oklahoma City OK)
Greenway High School Invitational 0-0 T

13 Mar

4:00 pm

vs
Fossil Ridge (CO)
Greenway High School Invitational 0-0 T

14 Mar

1:00 pm

@
Coconino
Panthers
Sunrise Mountain High School Invitational 0-0 T

14 Mar

7:00 pm

vs
Stilwell (OK)
Sunnyslope High School Invitational 0-0 T

21 Mar

4:00 pm

@
Buena
Colts
Buena High School Freedom 12-1 W

23 Mar

6:00 pm

@
Amphitheater
Panthers
Amphitheater High School Freedom 10-5 W

24 Mar

4:00 pm

vs
Douglas
Bulldogs
Memorial Park Freedom 13-0 W 5 inn

28 Mar

4:00 pm

@
Canyon Del Oro
Dorado
Canyon Del Oro High School Region 8-5 W

30 Mar

4:00 pm

@
Salpointe Catholic
Lancers
Salpointe Catholic High School Region 12-7 W

31 Mar

4:00 pm

vs
Cienega
Bobcats
Memorial Park Freedom 5-4 W

07 Apr

6:00 pm

vs
Walden Grove
Red Wolves
Memorial Park Region 18-6 W 5 inn

11 Apr

6:00 pm

vs
Salpointe Catholic
Lancers
Memorial Park Region 10-13 L

13 Apr

6:00 pm

vs
Canyon Del Oro
Dorado
Memorial Park Region 5-4 W

17 Apr

4:00 pm

@
Walden Grove
Red Wolves
Walden Grove High School Region 4-5 L

18 Apr

6:00 pm

@
Catalina Foothills
Falcons
Catalina Foothills High School Region 3-1 W

24 Apr

4:00 pm

@
Palo Verde Magnet
Titans
Palo Verde High Magnet School Freedom 26-0 W 5 inn

25 Apr

6:00 pm

vs
Catalina Foothills
Falcons
Memorial Park Region 0-1 L

02 May

4:00 pm

vs
Combs
Coyotes
Nogales High School State 11-1 W 5 inn

05 May

6:00 pm

vs
Thunderbird
Chiefs
Nogales High School State 10-0 W 5 inn

10 May

6:30 pm

vs
Canyon Del Oro
Dorado
Hi Corbett Field State 5-3 W

13 May

6:30 pm

vs
Salpointe Catholic
Lancers
Hi Corbett Field Championship 13-4 W