Archives: You are currently viewing information from 2016-2017. Back to 2019-2020

Scottsdale Prep

Spartans

29 Aug

5:00 pm

@
Horizon Honors
Eagles
Horizon Honors High School Freedom 0-3 L

01 Sep

6:00 pm

vs
Phoenix Country Day
Eagles
Scottsdale Preparatory Academy Freedom 1-3 L 25-18, 15-25, 19-25, 16-25
02 Sep 9:00 am 2016 Lady Rider Southwest Challenge Youngker High School Hosted by Youngker Invitational

02 Sep

11:00 am

vs
Youngker
Roughriders
Youngker High School Invitational 0-2 L

02 Sep

12:00 pm

vs
Verrado
Vipers
Youngker High School Invitational 0-2 L

02 Sep

2:00 pm

vs
Florence
Gophers
Youngker High School Invitational 2-1 W

02 Sep

5:00 pm

vs
Dysart
Demons
Youngker High School Invitational 2-0 W

03 Sep

9:00 am

@
Buckeye Union
Hawks
Youngker High School Invitational 1-2 L

03 Sep

1:00 pm

vs
Dysart
Demons
Youngker High School Invitational 2-0 W

03 Sep

3:00 pm

@
Florence
Gophers
Youngker High School Invitational 1-2 L

06 Sep

6:00 pm

@
North Pointe Prep
Falcons
North Pointe Preparatory Freedom 3-0 W 25-8, 25-13, 25-4

08 Sep

6:00 pm

@
Veritas Prep
Falcons
Veritas Preparatory Academy Freedom 0-3 L 22-25, 16-25, 20-25

12 Sep

6:00 pm

@
Camp Verde
Cowboys
Camp Verde High School Freedom 3-0 W

13 Sep

6:00 pm

vs
Tempe Prep
Knights
Scottsdale Preparatory Academy Freedom 3-0 W 25-12, 25-20, 25-20
16 Sep 10:00 am Wolves Classic Estrella Foothills High School Invitational

16 Sep

11:00 am

vs
Combs
Coyotes
Estrella Foothills High School Invitational

16 Sep

1:00 pm

vs
Northwest Christian
Crusaders
Estrella Foothills High School Invitational

16 Sep

2:00 pm

@
Parker
Broncs
Estrella Foothills High School Invitational

19 Sep

6:00 pm

@
Rancho Solano Prep
Mustangs
Rancho Solano Preparatory School Freedom 3-0 W 25-12, 25-19, 26-24

20 Sep

6:00 pm

@
Joy Christian School
Eagles
Joy Christian School Region 3-0 W 25-10, 25-16, 25-5

22 Sep

6:00 pm

@
Bourgade Catholic
Golden Eagles
Bourgade Catholic High School Region 2-3 L
24 Sep 8:00 am PCDS Desert Classic Phoenix Country Day School Hosted by Phoenix Country Day Invitational

24 Sep

9:00 am

@
Pusch Ridge
Lions
Phoenix Country Day School Invitational 0-2 L

24 Sep

10:00 am

@
Camp Verde
Cowboys
Phoenix Country Day School Invitational 2-0 W

24 Sep

11:00 am

@
Valley Lutheran
Flames
Phoenix Country Day School Invitational 2-0 W

24 Sep

12:00 pm

@
Fort Thomas
Apaches
Phoenix Country Day School Invitational 2-0 W

24 Sep

1:00 pm

@
Phoenix Country Day
Eagles
Phoenix Country Day School Invitational 2-0 W

24 Sep

3:00 pm

vs
Pusch Ridge
Lions
Phoenix Country Day School Invitational 1-2 L

26 Sep

6:00 pm

vs
Joy Christian School
Eagles
Scottsdale Preparatory Academy Region 3-0 W

27 Sep

6:00 pm

vs
Arizona Lutheran
Coyotes
Scottsdale Preparatory Academy Region 3-1 W 25-14, 23-25, 25-22, 25-15

29 Sep

6:00 pm

vs
Phoenix Christian
Cougars
Scottsdale Preparatory Academy Region 3-0 W

03 Oct

6:00 pm

vs
Chandler Prep
Titans
Scottsdale Preparatory Academy Freedom 0-3 L

04 Oct

6:00 pm

vs
Scottsdale Christian
Eagles
Scottsdale Preparatory Academy Region 0-3 L

18 Oct

6:00 pm

@
Phoenix Christian
Cougars
Phoenix Christian Jr./Sr. High School Region 3-2 W

19 Oct

6:00 pm

vs
Bourgade Catholic
Golden Eagles
Scottsdale Preparatory Academy Region 3-2 W 26-24, 23-25, 25-18, 21-25, 15-13

20 Oct

6:00 pm

@
Arizona Lutheran
Coyotes
Arizona Lutheran Academy Region 3-0 W

24 Oct

6:00 pm

@
Scottsdale Christian
Eagles
Scottsdale Christian Academy Region 0-3 L

29 Oct

5:00 pm

@
Tonopah Valley
The Phoenix
Tonopah Valley High School Play-In 1-3 L 17-25, 25-19, 23-25, 24-26