Archives: You are currently viewing information from 2017-2018. Back to 2019-2020

Northland Prep

Spartans

29 Aug

6:30 pm

@
Page
Sand Devils
Page High School Freedom 3-2 W 23-25, 25-12, 19-25, 25-17, 16-14

31 Aug

6:00 pm

@
Bourgade Catholic
Golden Eagles
Bourgade Catholic High School Freedom 3-2 W 25-14, 20-25, 20-25, 25-10, 15-11

07 Sep

6:00 pm

@
Greyhills Academy
Knights
Greyhills Academy High School Freedom 3-0 W
08 Sep 3:00 pm Coconino Classic Coconino High School Hosted by Coconino Invitational

08 Sep

2:30 pm

vs
Flagstaff
Eagles
Coconino High School Invitational 0-2 L

08 Sep

4:30 pm

@
Show Low
Cougars
Coconino High School Invitational 2-0 W

08 Sep

8:00 pm

@
Holbrook
Roadrunners
Coconino High School Invitational 2-1 W

08 Sep

8:00 pm

@
Apache Junction
Prospectors
Coconino High School Invitational 2-0 W

09 Sep

9:00 am

@
Holbrook
Roadrunners
Coconino High School Invitational 2-0 W

09 Sep

11:30 am

@
Coconino
Panthers
Coconino High School Invitational 0-2 L

09 Sep

12:15 pm

vs
Tuba City
Warriors
Coconino High School Invitational 1-0 W

09 Sep

2:15 pm

vs
Coconino
Panthers
Coconino High School Invitational 0-1 L

11 Sep

6:00 pm

vs
Glendale Prep
Griffins
Northland Preparatory Academy Region 1-3 L

12 Sep

6:00 pm

@
Winslow
Bulldogs
Winslow High School Freedom 3-0 W 25-15, 25-23, 25-23

14 Sep

6:00 pm

vs
Chino Valley
Cougars
Northland Preparatory Academy Freedom 3-1 W

19 Sep

6:00 pm

@
Camp Verde
Cowboys
Camp Verde High School Region 3-0 W

21 Sep

6:00 pm

@
Glendale Prep
Griffins
Glendale Preparatory Academy Region 0-3 L
22 Sep 8:00 am payson volleyball Invitational Payson High School Hosted by Payson Invitational

22 Sep

9:45 am

@
Apache Junction
Prospectors
Payson High School Invitational 1-2 L

22 Sep

12:00 pm

vs
Window Rock
Fighting Scouts
Payson High School Invitational 2-0 W

22 Sep

12:45 pm

vs
Fountain Hills
Falcons
Payson High School Invitational 0-2 L

22 Sep

1:30 pm

vs
Round Valley
Elks
Payson High School Invitational 2-0 W

22 Sep

4:00 pm

vs
Arizona Lutheran
Coyotes
Payson High School Invitational 1-2 L

23 Sep

8:00 am

vs
Apache Junction
Prospectors
Payson High School Invitational 2-1 W

23 Sep

9:00 am

@
Payson
Longhorns
Payson High School Invitational 2-1 W

23 Sep

11:30 am

vs
Arizona Lutheran
Coyotes
Payson High School Invitational 0-2 L

23 Sep

12:30 pm

vs
Apache Junction
Prospectors
Payson High School Invitational 1-0 W

23 Sep

1:00 pm

vs
Fountain Hills
Falcons
Payson High School Invitational 0-1 L

28 Sep

6:00 pm

@
Paradise Honors
Panthers
Paradise Honors High School Region 2-3 L 19-25, 25-18, 25-18, 22-25, 4-15

03 Oct

6:00 pm

@
Mingus Mountain
Mountain Lions
Grace Sparks Activity Center Region 3-0 W 25-10, 25-11, 25-11

04 Oct

6:00 pm

@
Tuba City
Warriors
Tuba City High School Freedom 1-3 L

06 Oct

6:00 pm

vs
Sedona Red Rock
Scorpions
Northland Preparatory Academy Region 2-3 L

10 Oct

6:00 pm

vs
Camp Verde
Cowboys
Northland Preparatory Academy Region 3-0 W

12 Oct

6:00 pm

vs
Page
Sand Devils
Northland Preparatory Academy Freedom 3-0 W

17 Oct

6:00 pm

vs
Paradise Honors
Panthers
Northland Preparatory Academy Region 3-0 W

19 Oct

6:00 pm

vs
Mingus Mountain
Mountain Lions
Northland Preparatory Academy Region 3-0 W

24 Oct

6:00 pm

@
Sedona Red Rock
Scorpions
Sedona Red Rock Region 1-3 L 22-25, 14-25, 25-16, 23-25

26 Oct

6:00 pm

@
Arizona Lutheran
Coyotes
Arizona Lutheran Academy Play-In 0-3 L 6-25, 23-25, 13-25