Archives: You are currently viewing information from 2018-2019. Back to 2019-2020

American Leadership Academy - Ironwood

Warriors

28 Aug

6:00 pm

@
Leading Edge Academy - Gilbert
Spartans
Leading Edge Academy - Gilbert Freedom 0-3 L

29 Aug

6:00 pm

vs
Bourgade Catholic
Golden Eagles
American Leadership Academy – Ironwood Freedom 0-3 L 22-25, 20-25, 14-25

04 Sep

6:00 pm

@
Coronado
Dons
Coronado High School Freedom 1-3 L

06 Sep

6:00 pm

vs
Gilbert Christian
Knights
American Leadership Academy – Ironwood Freedom 0-3 L 15-25, 19-25, 9-25

11 Sep

6:00 pm

vs
American Leadership Academy - Gilbert North
Eagles
American Leadership Academy – Ironwood Freedom 0-3 L 21-25, 21-25, 5-25

13 Sep

6:00 pm

vs
Yuma Catholic
Shamrocks
American Leadership Academy – Ironwood Freedom 0-3 L Box
15 Sep 8:00 am Black Canyon Invitational Bourgade Catholic High School Hosted by Phoenix Christian Invitational

15 Sep

8:00 am

vs
Phoenix Christian
Cougars
Alhambra High School Invitational 0-2 L

15 Sep

11:00 am

vs
Sunnyside
Blue Devils
Alhambra High School Invitational 2-1 W

15 Sep

1:00 pm

vs
St. Augustine
Wolves
Alhambra High School Invitational 0-2 L Box

15 Sep

2:30 pm

@
Alhambra
Lions
Alhambra High School Invitational 2-0 W

15 Sep

3:30 pm

vs
Salome
Frogs
Alhambra High School Invitational 2-0 W

15 Sep

5:30 pm

vs
Sunnyside
Blue Devils
Alhambra High School Invitational 0-2 L

18 Sep

6:00 pm

@
Heritage Academy Laveen
Heroes
Salvation Army KROC Center Freedom 3-0 W 25-21, 25-8, 25-16 Box

20 Sep

6:00 pm

vs
San Tan Foothills
Sabercats
American Leadership Academy – Ironwood Region 3-2 W 23-25, 25-19, 22-25, 26-24, 15-13

24 Sep

6:00 pm

@
ASU Preparatory Acad
Sun Devils
ASU Preparatory Academy Freedom 3-0 W Box

25 Sep

6:00 pm

vs
Coolidge
Bears
American Leadership Academy – Ironwood Region 3-0 W 25-19, 25-7, 25-17

27 Sep

6:00 pm

@
American Leadership Academy - QC
Patriots
American Leadership Academy - QC Region 0-3 L Box

02 Oct

6:00 pm

@
Benjamin Franklin
Chargers
Benjamin Franklin High School Region 0-3 L 12-25, 18-25, 16-25

04 Oct

6:00 pm

vs
Florence
Gophers
American Leadership Academy – Ironwood Region 0-3 L Box

09 Oct

6:00 pm

@
San Tan Foothills
Sabercats
San Tan Foothills High School Region 3-1 W 18-25, 25-15, 25-12, 25-19

11 Oct

6:00 pm

@
Coolidge
Bears
Coolidge High School Region 2-3 L

16 Oct

6:00 pm

vs
American Leadership Academy - QC
Patriots
American Leadership Academy – Ironwood Region 0-3 L Box

18 Oct

6:00 pm

vs
Benjamin Franklin
Chargers
American Leadership Academy – Ironwood Region 0-3 L 19-25, 19-25, 14-25
19 Oct 9:00 am Gopher Get Down Florence High School Hosted by Florence Invitational

19 Oct

10:00 am

vs
Safford
Bulldogs
Florence High School Invitational - T

19 Oct

11:45 am

vs
Vista Grande
Spartans
Florence High School Invitational 1-2 L Box

19 Oct

1:15 pm

@
Fountain Hills
Falcons
Florence High School Invitational - T

19 Oct

2:45 pm

vs
Pima
Roughriders
Florence High School Invitational - T

23 Oct

6:00 pm

@
Florence
Gophers
Florence High School Region 0-3 L