Archives: You are currently viewing information from 2018-2019. Back to 2019-2020

Thatcher

Eagles

28 Aug

6:00 pm

@
Miami
Vandals
Miami High School Freedom 3-0 W Box

30 Aug

6:00 pm

vs
Blue Ridge
Yellowjackets
Thatcher High School Freedom 3-0 W Box

05 Sep

6:00 pm

@
Safford
Bulldogs
Safford High School Freedom 3-1 W 25-20, 22-25, 25-18, 25-19 Box

11 Sep

6:00 pm

@
Bisbee
Pumas
Bisbee High School Region 3-0 W 25-6, 25-6, 25-6 Box

13 Sep

6:00 pm

@
Tombstone
Yellow Jackets
Tombstone High School Region 3-0 W 25-11, 25-14, 25-11 Box
14 Sep 10:30 am Snowflake Volleyball Invitational Snowflake High School Hosted by Snowflake Invitational

14 Sep

11:15 am

vs
Holbrook
Roadrunners
Snowflake High School Invitational 2-0 W

14 Sep

12:45 pm

@
Pinon
Eagles
Snowflake High School Invitational 2-0 W

14 Sep

3:00 pm

@
Mesquite
Wildcats
Snowflake High School Invitational 2-0 W

15 Sep

9:30 am

vs
Blue Ridge
Yellowjackets
Snowflake High School Invitational 2-1 W

15 Sep

12:00 pm

vs
Mogollon
Mustangs
Snowflake High School Invitational 2-0 W

15 Sep

2:00 pm

vs
Tuba City
Warriors
Snowflake High School Invitational 2-1 W

15 Sep

4:15 pm

vs
Mesquite
Wildcats
Snowflake High School Invitational 0-2 L

18 Sep

6:00 pm

@
Willcox
Cowboys/Cowgirls
Willcox High School Region 3-0 W 25-13, 25-11, 25-10 Box

20 Sep

6:00 pm

vs
Miami
Vandals
Thatcher High School Freedom 3-0 W Box

25 Sep

6:00 pm

vs
Morenci Jr./Sr.
Wildcats
Thatcher High School Region 3-0 W 25-6, 25-13, 25-11 Box

27 Sep

6:00 pm

@
Benson
Bobcats
Benson High School Region 3-0 W Box
28 Sep 8:00 am Chandler Prep Volleyball Invitational ASU Activity Center Hosted by Chandler Prep Invitational

02 Oct

6:00 pm

vs
Pima
Roughriders
Thatcher High School Region 3-0 W Box

04 Oct

6:00 pm

vs
Bisbee
Pumas
Thatcher High School Region 3-0 W Box
05 Oct 4:00 pm ALA Gilbert North "Spike Town" Tournament American Leadership Academy - Gilbert Hosted by American Leadership Academy - Gilbert North Invitational

06 Oct

10:00 am

vs
Odyssey Institute
Minotaurs
American Leadership Academy - Gilbert Invitational 2-1 W Box

06 Oct

11:00 am

@
Horizon
Huskies
American Leadership Academy - Gilbert Invitational 0-2 L Box

06 Oct

1:00 pm

vs
American Leadership Academy - Gilbert North
Eagles
American Leadership Academy - Gilbert Invitational 2-0 W Box

06 Oct

2:00 pm

@
Desert Ridge
Jaguars
American Leadership Academy - Gilbert Invitational 0-2 L Box

09 Oct

6:00 pm

vs
Tombstone
Yellow Jackets
Thatcher High School Region 3-0 W Box

10 Oct

3:00 pm

vs
Safford
Bulldogs
Thatcher High School Freedom 3-0 W Box

11 Oct

6:00 pm

vs
Willcox
Cowboys/Cowgirls
Thatcher High School Region 3-0 W Box

18 Oct

6:00 pm

@
Morenci Jr./Sr.
Wildcats
Morenci Jr./Sr. High School Region 3-0 W 25-23, 25-23, 25-23 Box

22 Oct

6:00 pm

@
Pima
Roughriders
Pima High School Region 3-0 W Box

23 Oct

6:00 pm

vs
Benson
Bobcats
Thatcher High School Region 3-0 W Box

02 Nov

1:00 pm

vs
Round Valley
Elks
Arcadia High School State 3-0 W 25-10, 25-13, 25-10

02 Nov

5:00 pm

vs
Scottsdale Prep
Spartans
Arcadia High School State 3-0 W 25-10, 25-22, 25-23

03 Nov

11:00 am

vs
Glendale Prep
Griffins
Arcadia High School State 2-3 L 27-25, 19-25, 23-25, 25-17, 13-15