Archives: You are currently viewing information from 2018-2019. Back to 2019-2020

Scottsdale Prep

Spartans

27 Aug

6:00 pm

@
Phoenix Christian
Cougars
Phoenix Christian Jr./Sr. High School Freedom 3-0 W Box

30 Aug

6:00 pm

@
Trivium Prep
Crimson Knights
Trivium Preparatory Academy Freedom 1-3 L Box

04 Sep

6:00 pm

vs
Phoenix Country Day
Eagles
Scottsdale Preparatory Academy Freedom 3-2 W 25-21, 15-25, 18-25, 25-14, 15-8 Box

06 Sep

6:00 pm

@
Arizona Lutheran
Coyotes
Arizona Lutheran Academy Freedom 3-2 W 17-25, 21-25, 25-18, 25-19, 15-8 Box

10 Sep

6:00 pm

vs
Tempe Prep
Knights
Scottsdale Preparatory Academy Freedom 3-1 W Box

11 Sep

6:00 pm

vs
Northland Prep
Spartans
Scottsdale Preparatory Academy Region 3-0 W 25-19, 25-20, 25-7 Box

13 Sep

6:00 pm

@
Veritas Prep
Falcons
Veritas Preparatory Academy Freedom 3-1 W 25-16, 25-21, 20-25, 25-22 Box

18 Sep

6:00 pm

vs
Glendale Prep
Griffins
Scottsdale Preparatory Academy Region 0-3 L 20-25, 12-25, 13-25 Box

20 Sep

6:00 pm

@
Sedona Red Rock
Scorpions
Sedona Red Rock Region 3-1 W 24-26, 25-15, 25-19, 25-14 Box
22 Sep 8:00 am PCDS DESERT CLASSIC Phoenix Country Day School Hosted by Phoenix Country Day Invitational

22 Sep

8:00 am

vs
Camelback
Spartans
Phoenix Country Day School Invitational 2-0 W 25-19, 25-21 Box

22 Sep

9:40 am

@
Pusch Ridge
Lions
Phoenix Country Day School Invitational 1-2 L 25-19, 8-25, 8-15 Box

22 Sep

10:20 am

@
Valley Lutheran
Flames
Phoenix Country Day School Invitational 2-1 W 25-14, 16-25, 15-13

22 Sep

1:00 pm

vs
Fort Thomas
Apaches
Phoenix Country Day School Invitational 2-0 W 25-12, 25-12

22 Sep

2:30 pm

vs
Pusch Ridge
Lions
Phoenix Country Day School Invitational 1-2 L 9-25, 25-15, 11-15

25 Sep

6:00 pm

@
Camp Verde
Cowboys
Camp Verde High School Region 3-0 W 25-7, 25-13, 25-18 Box

27 Sep

6:00 pm

vs
North Pointe Prep
Falcons
Scottsdale Preparatory Academy Region 3-0 W Box
28 Sep 8:00 am Chandler Prep Volleyball Invitational ASU Activity Center Hosted by Chandler Prep Invitational

04 Oct

6:00 pm

@
Northland Prep
Spartans
Northland Preparatory Academy Region 2-3 L 16-25, 25-17, 25-19, 25-27, 9-15 Box

16 Oct

6:00 pm

vs
Sedona Red Rock
Scorpions
Scottsdale Preparatory Academy Region 3-0 W 25-18, 25-21, 25-19 Box

18 Oct

6:00 pm

vs
Camp Verde
Cowboys
Scottsdale Preparatory Academy Region 3-0 W 25-14, 25-18, 25-15 Box

20 Oct

2:00 pm

@
Glendale Prep
Griffins
Glendale Preparatory Academy Region 0-3 L Box

22 Oct

5:00 pm

@
Valley Lutheran
Flames
Valley Lutheran High School Region 2-3 L 20-25, 25-21, 25-20, 19-25, 13-15 Box

23 Oct

6:00 pm

@
North Pointe Prep
Falcons
North Pointe Preparatory Region 3-0 W 25-7, 25-14, 25-11 Box

25 Oct

6:00 pm

vs
Valley Lutheran
Flames
Scottsdale Preparatory Academy Region 3-0 W 25-21, 25-16, 25-14

02 Nov

1:00 pm

vs
Rancho Solano Prep
Mustangs
Arcadia High School State 3-1 W 25-21, 25-22, 23-25, 25-23

02 Nov

5:00 pm

@
Thatcher
Eagles
Arcadia High School State 0-3 L 10-25, 22-25, 23-25