nav.global = val" v-cloak >
Articles
Esports
Schools
nav.global = val" >
nav.sports = val" >
Sports
Baseball
Baseball Home
Teams
Schedules
Scores
Standings
Rankings
Brackets
Tournament
Stats
Recognitions
Programs
Archives
Softball
Softball Home
Teams
Schedules
Scores
Standings
Rankings
Brackets
Tournament
Stats
Recognition
Programs
Archives
Beach Volleyball
Beach Volleyball Home
Teams
Schedules
Scores
Standings
Rankings
Brackets
Tournament
Recognition
Programs
Archives
Boys Volleyball
Boys Volleyball Home
Teams
Schedules
Scores
Standings
Rankings
Brackets
Tournament
Stats
Recognition
Programs
Archives
Tennis
Tennis Home
Boys
Girls
Teams
Boys
Girls
Schedules
Boys
Girls
Scores
Boys
Girls
Standings
Boys
Girls
Rankings
Boys
Girls
Brackets
Boys
Girls
Tournament
Boys
Girls
Stats
Boys
Girls
Recognition
Boys
Girls
Programs
Boys
Girls
Archives
Boys
Girls
Golf
Teams
Schedules
Rankings
Results
Tournament
Archives
Track
Teams
Boys
Girls
Schedules
Boys
Girls
Results
Boys
Girls
Tournament
Boys
Girls
Stats
Boys
Girls
Programs
Boys
Girls
Archives
Boys
Girls
nav.sports = val" >
Fall
Badminton
Girls
Cross Country
Boys
Girls
Football
Tackle
Flag
Golf
Boys
Girls
Soccer
Boys
Girls
Swim & Dive
Boys
Girls
Volleyball
Girls
Winter
Basketball
Boys
Girls
Soccer
Boys
Girls
Wrestling
Boys
Girls
Spring
Baseball
Boys
Golf
Coed
Softball
Girls
Tennis
Boys
Girls
Track & Field
Boys
Girls
Volleyball
Boys
Beach Volleyball
Girls
Activities
Spiritline
Robotics
Unified
Basketball
Football
Soccer
Spiritline
Track
Football
nav.sport = val" >
nav.sport = val" >
Teams
Schedules
Scores
Standings
Rankings
Brackets
Tournament
Stats
Recognition
Archive
Football Brackets
Open
6A
5A
4A
3A
2A
1A
Programs
Print
More
Programs
Print
More
2017 AIA Football
3A State Championship
Round 1
November 4
G1:
11/4, 6pm
Pusch Ridge Christian Academy
G9
#16
Wickenburg
0
#1
Pusch Ridge
67
G2:
11/4, 6pm
Northwest Christian High
G9
#9
Show Low
14
#8
Northwest Christian
31
G3:
11/4, 6pm
Sabino HS
G10
#12
Fountain Hills
20
#5
Sabino
49
G4:
11/4, 6pm
Benjamin Franklin HS
G10
#13
Page
14
#4
Benjamin Franklin
34
G5:
11/4, 6pm
Casteel HS
G11
#14
Empire
7
#3
Casteel
56
G6:
11/4, 6pm
Florence HS
G11
#11
Blue Ridge
27
#6
Florence
40
G7:
11/4, 6pm
Yuma Catholic
G12
#10
Snowflake
16
#7
Yuma Catholic
44
G8:
11/4, 6pm
American Leadership Academy - QC
G12
#15
Ganado
1
#2
ALA - QC
0
Quarterfinals
November 10
G9:
11/10, 7pm
Pusch Ridge Christian Academy
G13
#8
Northwest Christian
6
#1
Pusch Ridge
42
G10:
11/10, 7pm
Benjamin Franklin HS
G13
#5
Sabino
31
#4
Benjamin Franklin
35
G11:
11/10, 7pm
Casteel HS
G14
#6
Florence
26
#3
Casteel
35
G12:
11/10, 7pm
Yuma Catholic
G14
#2
ALA - QC
0
#7
Yuma Catholic
1
Semifinals
November 18
G13:
11/18, 6:30pm
Salpointe Catholic HS
G15
#4
Benjamin Franklin
7
#1
Pusch Ridge
47
Live on
NFHS Network
G14:
11/18, 6:30pm
Campo Verde HS
G15
#2
ALA - QC
21
#3
Casteel
28
Live on
NFHS Network
Final
November 25
G15:
11/25, 6:30pm
Campo Verde HS
#3
Casteel
35
#1
Pusch Ridge
28
Live on
NFHS Network
State Champion
Casteel
The bottom team in the matchup is the home team.
Dates, times and locations subject to change.