1A Schedules

Varsity Boys Basketball


19 Nov

7:00 pm

Salome Frogs
@
San Pasqual Warriors
San Pasqual High School Freedom

20 Nov

7:00 pm

Bagdad Sultan
@
Ash Fork / Seligman Spartans
Ash Fork JUSD #31 Freedom

20 Nov

7:00 pm

Animas (NM) (Animas NM)
@
Duncan Wildkats
Duncan High School Freedom

20 Nov

7:00 pm

Pima Roughriders
@
Fort Thomas Apaches
Fort Thomas High School Freedom

20 Nov

7:00 pm

Camp Verde Cowboys
@
Mayer Wildcats
Mayer High School Freedom

20 Nov

7:00 pm

Mogollon Mustangs
@
Show Low Cougars
Show Low High School Freedom

20 Nov

7:30 pm

Joseph City Wildcats
@
St. Johns Redskins
St. Johns High School Freedom

24 Nov

7:00 pm

St. Michael Cardinals
@
El Capitan Eagles
El Capitan High School Region

26 Nov

7:00 pm

Veritas Prep Falcons
@
Anthem Prep Eagles
Anthem Preparatory Academy Freedom

26 Nov

7:00 pm

Kingman Academy Tigers
@
Mohave Accelerated Patriots
Mohave Accelerated Learning Center Freedom

27 Nov

7:00 pm

Superior Jr./Sr. Panthers
@
Arete Prep Chargers
Arete Preparatory Academy Freedom

27 Nov

7:00 pm

Valley Union Blue Devils
@
ASDB Sentinels
Arizona State Schools for the Deaf and the Blind Freedom

27 Nov

7:00 pm

Mayer Wildcats
@
Bagdad Sultan
Bagdad High School Freedom

27 Nov

7:00 pm

Bowie/San Simon Cougars
@
Duncan Wildkats
Duncan High School Freedom

27 Nov

7:00 pm

Patagonia Union Lobos
@
Fort Thomas Apaches
Fort Thomas High School Freedom

27 Nov

7:00 pm

San Manuel Jr./Sr. Miners
@
Immaculate Heart Knights
Immaculate Heart High School Freedom

27 Nov

7:00 pm

St. Johns Redskins
@
Mogollon Mustangs
Mogollon High School Freedom

27 Nov

7:00 pm

North Valley Christian Lion
@
PDSD Roadrunners
Phoenix Day School for the Deaf Freedom

27 Nov

7:00 pm

Morenci Jr./Sr. Wildcats
@
Ray Bearcats
Ray High School Freedom

27 Nov

7:00 pm

Whitehorse (UT) (Montezuma Creek UT)
@
Red Valley-Cove Miners
Red Valley-Cove High School Freedom

27 Nov

7:00 pm

Tonopah Valley The Phoenix
@
Salome Frogs
Salome High School Freedom

27 Nov

7:00 pm

Tombstone Yellow Jackets
@
St. David Tigers
St. David Freedom

27 Nov

7:00 pm

Santa Rita Eagles
@
The Gregory School Hawks
The Gregory School Freedom

27 Nov

7:00 pm

Northland Prep Spartans
@
Williams Vikings
Williams High School Freedom

28 Nov

7:00 pm

Antelope Union Rams
@
Salome Frogs
Salome High School Freedom

29 Nov

6:00 pm

Mohave Accelerated Patriots
@
North Valley Christian Lion
North Valley Christian Academy Freedom

29 Nov

7:00 pm

Camp Verde Cowboys
@
Anthem Prep Eagles
Anthem Preparatory Academy Freedom

29 Nov

7:00 pm

Willcox Cowboys/Cowgirls
@
Bowie/San Simon Cougars
Bowie High School Freedom

29 Nov

7:00 pm

Tombstone Yellow Jackets
@
Patagonia Union Lobos
Patagonia Union High School Freedom

29 Nov

7:00 pm

Academy of Tucson Lynx
@
PDSD Roadrunners
Phoenix Day School for the Deaf - Gym Freedom

29 Nov

7:00 pm

Baboquivari Warriors
@
Ray Bearcats
Ray High School Freedom

29 Nov

7:00 pm

Greyhills Academy Fightin' Knights
@
Red Mesa Redskins
Red Mesa High School Freedom

29 Nov

7:00 pm

Immaculate Heart Knights
@
St. Augustine Wolves
St. Augustine Catholic High School Freedom

29 Nov

7:00 pm

Globe Tigers
@
Superior Jr./Sr. Panthers
Superior Jr/Sr High School Freedom

29 Nov

7:00 pm

Lourdes Catholic Warriors
@
The Gregory School Hawks
The Gregory School Region

30 Nov

6:00 pm

The Gregory School Hawks
@
Valley Union Blue Devils
Valley Union High School Region

30 Nov

7:00 pm

North Phoenix Preparatory Gladiators
@
Cicero Prep Centurions
Cicero Preparatory Academy Freedom

30 Nov

7:00 pm

Cibecue Wildcats
@
Duncan Wildkats
Duncan High School Freedom

30 Nov

7:00 pm

St. David Tigers
@
Fort Thomas Apaches
Fort Thomas High School Freedom

30 Nov

7:00 pm

Red Valley-Cove Miners
@
Fredonia Lynx
Fredonia High School Region

30 Nov

7:00 pm

North Valley Christian Lion
@
Mayer Wildcats
Mayer High School Freedom

30 Nov

7:00 pm

Arete Prep Chargers
@
Mogollon Mustangs
Mogollon High School Freedom

30 Nov

7:00 pm

San Pasqual Warriors
@
PDSD Roadrunners
Phoenix Day School for the Deaf Freedom

30 Nov

7:00 pm

Anthem Prep Eagles
@
Salome Frogs
Salome High School Freedom

30 Nov

7:00 pm

Camp Verde Cowboys
@
Williams Vikings
Williams High School Freedom

01 Dec

4:00 pm

PDSD Roadrunners
@
ASDB Sentinels
Arizona State Schools for the Deaf and the Blind Freedom

01 Dec

7:00 pm

Round Valley Elks
@
Mogollon Mustangs
Mogollon High School Freedom

01 Dec

7:00 pm

Fredonia Lynx
@
Rock Point Cougars
Rock Point High School Region

03 Dec

7:00 pm

Mohave Accelerated Patriots
@
Kingman Academy Tigers
Kingman Academy High School Freedom

04 Dec

5:30 pm

North Phoenix Preparatory Gladiators
@
Arete Prep Chargers
Arete Preparatory Academy Freedom