2A Schedules

Varsity Girls Basketball


19 Nov

5:30 pm

Tempe Prep Knights
@
Veritas Prep Falcons
Veritas Preparatory Academy Freedom 58-11

19 Nov

6:00 pm

American Leadership Academy - Ironwood Warriors
@
Phoenix Christian Cougars
Phoenix Christian Jr./Sr. High School Freedom 26-71

20 Nov

5:30 pm

Globe Tigers
@
Bourgade Catholic Golden Eagles
Bourgade Catholic High School Freedom 77-46 Box

20 Nov

5:30 pm

Pima Roughriders
@
Fort Thomas Apaches
Fort Thomas High School Freedom 43-45 Box

20 Nov

5:30 pm

Heritage Academy Laveen Heroes
@
Gilbert Classical Spartans
Gilbert Classical Academy Freedom 44-15 Box

20 Nov

5:30 pm

Camp Verde Cowboys
@
Mayer Wildcats
Mayer High School Freedom 62-19

20 Nov

5:30 pm

Scottsdale Prep Spartans
@
Veritas Prep Falcons
Veritas Preparatory Academy Freedom 58-9

20 Nov

6:00 pm

Tonopah Valley The Phoenix
@
Glendale Prep Griffins
Glendale Preparatory Academy Freedom 30-57

20 Nov

6:00 pm

Tuba City Warriors
@
Hopi Bruins
Hopi High School Freedom 73-23 Box

20 Nov

6:00 pm

Page Sand Devils
@
Many Farms Lobos
Many Farms High School Freedom 52-33 Box

20 Nov

6:00 pm

Joseph City Wildcats
@
St. Johns Redskins
St. Johns High School Freedom 17-52 Box

20 Nov

6:00 pm

ASU Preparatory Acad Sun Devils
@
Tempe Prep Knights
Tempe Preparatory Academy Freedom 10-42 Box

20 Nov

6:00 pm

Arizona Lutheran Coyotes
@
Valley Lutheran Flames
Valley Lutheran High School Freedom 11-45 Box

21 Nov

6:00 pm

San Miguel Vipers
@
The Gregory School Hawks
The Gregory School Freedom 48-18

24 Nov

5:30 pm

Pinon Eagles
@
St. Michael Cardinals
St. Michael High School Freedom 39-57

26 Nov

5:30 pm

San Luis Sidewinders
@
Antelope Union Rams
Antelope Union High School Freedom 40-16

26 Nov

5:30 pm

Veritas Prep Falcons
@
Anthem Prep Eagles
Anthem Preparatory Academy Freedom 12-60 Box

26 Nov

5:30 pm

Glendale Prep Griffins
@
Tempe Prep Knights
Tempe Preparatory Academy Freedom 56-44

27 Nov

5:30 pm

Scottsdale Christian Eagles
@
ASU Preparatory Acad Sun Devils
ASU Preparatory Academy Freedom 52-10 Box

27 Nov

5:30 pm

Pima Roughriders
@
Bisbee Pumas
Bisbee High School Region 35-42

27 Nov

5:30 pm

Payson Longhorns
@
Camp Verde Cowboys
Camp Verde High School Freedom 42-47

27 Nov

5:30 pm

Gilbert Classical Spartans
@
Cicero Prep Centurions
Cicero Preparatory Academy Freedom 38-13

27 Nov

5:30 pm

Chandler Prep Titans
@
Horizon Honors Eagles
Horizon Honors High School Freedom 54-42

27 Nov

5:30 pm

San Manuel Jr./Sr. Miners
@
Immaculate Heart Knights
Immaculate Heart High School Freedom 30-38

27 Nov

5:30 pm

Parker Broncs
@
Kingman Bulldogs
Kingman High School Freedom 50-59

27 Nov

5:30 pm

St. Johns Redskins
@
Mogollon Mustangs
Mogollon High School Freedom 46-32 Box