Division III Schedules

Varsity Boys Cross Country


04 Sep 3:30 pm American Leadership Academy - Gilbert North, Barry Goldwater & Coronado Coronado High School
Freedom
04 Sep 3:30 pm Cactus, Raymond S. Kellis, Thunderbird & 1 more Moon Valley High School
Freedom
04 Sep 4:30 pm Pueblo Magnet, St. Augustine & Douglas Douglas High School
Freedom
04 Sep 4:30 pm Sabino, Walden Grove & Sahuarita Sahuarita High School
Section
04 Sep 4:30 pm Coolidge, Maricopa, Tucson & 1 more Vista Grande High School
Freedom
04 Sep 5:00 pm Dysart, Sierra Linda & Buckeye Union Buckeye Union High School
Freedom
06 Sep 10:00 am Red Mesa & Window Rock Window Rock High School
Freedom
11 Sep 3:30 pm Gilbert Classical, Mesa, San Tan Foothills & 1 more Poston Butte High School
Freedom
11 Sep 4:00 pm Kingman, Kingman Academy, Lake Havasu & 5 more Lee Williams High School
Freedom
11 Sep 4:00 pm Coronado, Cortez & Shadow Mountain Shadow Mountain High School
Freedom
11 Sep 4:30 pm Cholla, Santa Rita, The Gregory School & 2 more Palo Verde High Magnet School
Freedom
11 Sep 4:30 pm Catalina, Douglas & Sabino Sabino High School
Section
13 Sep 8:00 pm Apollo, Glendale, Moon Valley & 1 more Greenway High School
Freedom
18 Sep 3:30 pm Chino Valley, Raymond S. Kellis & Bradshaw Mountain Bradshaw Mountain High School
Freedom
18 Sep 3:30 pm Benjamin Franklin, San Tan Foothills & Combs Combs High School
Section
18 Sep 3:30 pm Benjamin Franklin, San Tan Foothills & Combs Combs High School
Section
18 Sep 3:30 pm Gilbert Classical, Mesa, Seton Catholic Prep & 1 more Poston Butte High School
Freedom
18 Sep 3:30 pm Desert View, Empire & Sabino Sabino High School
Freedom
18 Sep 4:30 pm Catalina, Santa Rita, Tanque Verde & 1 more Amphitheater High School
Freedom
18 Sep 4:30 pm Palo Verde Magnet & Coolidge Coolidge High School
Section
18 Sep 4:30 pm Bisbee & Douglas Douglas High School
Freedom
18 Sep 4:30 pm Bisbee & Douglas Douglas High School
Freedom
18 Sep 4:30 pm Douglas, San Manuel Jr./Sr. & Sahuarita Sahuarita High School
Freedom
18 Sep 5:00 pm American Leadership Academy - QC, Maricopa, Miami & 3 more Apache Junction High School
Freedom
18 Sep 5:00 pm Desert Edge, La Joya Community, West Point & 1 more Estrella Foothills High School
Freedom
18 Sep 5:00 pm Coronado, Cortez, Washington & 1 more Cave Creek Park
Freedom
25 Sep 3:30 pm Glendale, Moon Valley & Bradshaw Mountain Bradshaw Mountain Middle School
Freedom
25 Sep 4:00 pm Kingman Academy, Lake Havasu, Lee Williams & 4 more Kingman High School
Freedom
25 Sep 4:00 pm Laughlin (NV) & Kingman Kingman High School
Freedom
25 Sep 4:30 pm Coolidge, Florence, Pusch Ridge & 1 more Walden Grove High School
Freedom
25 Sep 5:00 pm Buckeye Union, Metro Tech, Raymond S. Kellis & 2 more Youngker High School
Freedom
01 Oct 5:00 pm Betty H. Fairfax & Buckeye Union Buckeye Union High School
Freedom
02 Oct 2:00 pm Benjamin Franklin, Seton Catholic Prep, Valley Christian & 1 more American Leadership Academy - QC
Freedom
02 Oct 2:00 pm Cactus Shadows & Saguaro Saguaro High School
Freedom
02 Oct 3:00 pm Nogales, Sabino & Douglas Douglas High School
Freedom
02 Oct 3:30 pm Benjamin Franklin, Seton Catholic Prep, Valley Christian & 1 more American Leadership Academy - QC
Freedom
02 Oct 3:30 pm Glendale, Moon Valley & Bradshaw Mountain Bradshaw Mountain High School
Freedom
02 Oct 3:30 pm Notre Dame Prep, Scottsdale Christian & Coronado Coronado High School
Freedom
02 Oct 3:30 pm Ray Reynolds Invite Windsor Beach
Invitational
02 Oct 4:30 pm Canyon Del Oro, Ironwood Ridge & Amphitheater Amphitheater High School
Freedom
02 Oct 4:30 pm Palo Verde Magnet, Vista Grande & Catalina Catalina Magnet High School
Section
02 Oct 4:30 pm Sahuarita, St. Augustine & Tanque Verde McDonald Park
Freedom
02 Oct 5:00 pm Agua Fria, Betty H. Fairfax, Canyon View & 2 more Buckeye Union High School
Freedom
02 Oct 6:00 pm Gila Ridge & Yuma East Wetlands
Freedom
09 Oct 2:00 pm Combs, Poston Butte, San Tan Foothills & 1 more American Leadership Academy - QC
Section
09 Oct 2:00 pm Maricopa, Mesa, Scottsdale Christian & 1 more Marcos de Niza High School
Freedom
09 Oct 3:30 pm Combs, Poston Butte, San Tan Foothills & 1 more American Leadership Academy - QC
Section
09 Oct 3:30 pm Apollo, Independence, Raymond S. Kellis & 2 more Greenway High School
Freedom
09 Oct 4:00 pm Kingman, Lake Havasu, Lee Williams & 3 more Kingman Academy High School
Freedom
09 Oct 4:00 pm Kofa & Yuma East Wetlands
Freedom