Division III Schedules

Varsity Girls Cross Country


29 Aug 3:30 pm American Leadership Academy - Gilbert North, Barry Goldwater & Coronado Coronado High School
Freedom
29 Aug 4:30 pm Sahuarita, Walden Grove & Sabino Sabino High School
Section
29 Aug 4:30 pm Coolidge, Maricopa, Tucson & 1 more Vista Grande High School
Freedom
29 Aug 5:00 pm Dysart, Sierra Linda & Buckeye Union Buckeye Union High School
Freedom
29 Aug 5:00 pm Desert Edge, La Joya Community & Estrella Foothills Estrella Foothills High School
Freedom
29 Aug 5:00 pm Cactus, Raymond S. Kellis, Thunderbird & 1 more Moon Valley High School
Freedom
29 Aug 5:00 pm Chino Valley & Wickenburg Wickenburg High School
Freedom
05 Sep 3:30 pm Gilbert Classical, Mesa, San Tan Foothills & 1 more Poston Butte High School
Freedom
05 Sep 4:00 pm Kingman, Kingman Academy, Lake Havasu & 5 more Lee Williams High School
Freedom
05 Sep 4:30 pm Douglas, Sabino & Catalina Catalina Magnet High School
Section
05 Sep 4:30 pm Cholla, Santa Rita, The Gregory School & 2 more Palo Verde High Magnet School
Freedom
05 Sep 5:00 pm San Luis, San Pasqual & Yuma Yuma High School
Freedom
08 Sep 7:30 am Fountain Hills Invitational at Fountain Park Fountain Hills High School
Invitational
08 Sep 9:30 am Ray Wherley Embry Riddle
Invitational
08 Sep 10:00 am Canyon de Chelly Invite Chinle High School
Invitational
12 Sep 12:30 pm Show Low Invitational Show Low High School
Invitational
12 Sep 2:00 pm Benjamin Franklin, San Tan Foothills & Combs Combs High School
Section
12 Sep 3:30 pm Chino Valley, Raymond S. Kellis & Bradshaw Mountain Bradshaw Mountain High School
Freedom
12 Sep 3:30 pm Benjamin Franklin, San Tan Foothills & Combs Combs High School
Section
12 Sep 3:30 pm Apollo, Glendale, Moon Valley & 1 more Greenway High School
Freedom
12 Sep 3:30 pm Desert View, Empire & Sabino Sabino High School
Freedom
12 Sep 4:30 pm Catalina, Santa Rita, Tanque Verde & 1 more Amphitheater High School
Freedom
12 Sep 4:30 pm Sahuarita, San Manuel Jr./Sr. & Douglas Douglas High School
Freedom
12 Sep 4:30 pm Bisbee & Douglas Douglas High School
Freedom
12 Sep 4:30 pm Bisbee & Douglas Douglas High School
Freedom
12 Sep 4:30 pm Coolidge & Palo Verde Magnet Coolidge High School
Section
12 Sep 5:00 pm American Leadership Academy - QC, Maricopa, Miami & 2 more Apache Junction High School
Freedom
12 Sep 5:00 pm Coronado, Cortez, Washington & 1 more Cave Creek Park
Freedom
19 Sep 2:00 pm Buckeye Union, Metro Tech, Raymond S. Kellis & 2 more Youngker High School
Freedom
19 Sep 4:00 pm Kingman Academy, Lake Havasu, Lee Williams & 4 more Kingman High School
Freedom
19 Sep 4:30 pm Florence, Pusch Ridge, Walden Grove & 1 more Coolidge High School
Freedom
19 Sep 5:00 pm Cibola & Yuma East Wetlands
Freedom
26 Sep 3:00 pm Nogales, Sabino & Douglas Douglas High School
Freedom
26 Sep 3:30 pm Glendale, Moon Valley & Bradshaw Mountain Bradshaw Mountain High School
Freedom
26 Sep 3:30 pm Glendale, Moon Valley & Bradshaw Mountain Bradshaw Mountain Middle School
Freedom
26 Sep 3:30 pm Notre Dame Prep, Scottsdale Christian & Coronado Coronado High School
Freedom
26 Sep 4:00 pm Tiger Invitational Kingman Academy High School
Invitational
26 Sep 4:30 pm Catalina, Palo Verde Magnet & Vista Grande Vista Grande High School
Section
26 Sep 5:00 pm American Leadership Academy - Gilbert North, Dobson, Mesa & 1 more Apache Junction High School
Freedom
26 Sep 5:00 pm Betty H. Fairfax & Buckeye Union Buckeye Union High School
Freedom
26 Sep 5:00 pm Agua Fria, Betty H. Fairfax, Canyon View & 1 more Buckeye Union High School
Freedom
26 Sep 5:00 pm Alhambra, Copper Canyon, Westview & 1 more Estrella Foothills High School
Freedom
03 Oct 3:30 pm Moon Valley & Cortez Cortez High School
Freedom
03 Oct 3:30 pm Apollo, Independence, Raymond S. Kellis & 2 more Greenway High School
Freedom
03 Oct 4:00 pm Cactus Shadows & Saguaro Chaparral Park
Freedom
03 Oct 4:30 pm Coolidge, Douglas, Florence & 2 more Palo Verde High Magnet School
Freedom
03 Oct 4:30 pm St. Augustine, Tanque Verde & Sahuarita Sahuarita High School
Freedom
03 Oct 4:30 pm Buena, Cienega, Pueblo Magnet & 2 more Salpointe Catholic High School
Freedom
03 Oct 4:30 pm Amphitheater, Catalina & Walden Grove Walden Grove High School
Section
03 Oct 5:00 pm Canyon View, Carl Hayden, La Joya Community & 2 more Youngker High School
Freedom