2A Schedules

Varsity Football


17 Aug

7:00 pm

Heritage Academy Laveen Heroes
@
Antelope Union Rams
Antelope Union High School Freedom

17 Aug

7:00 pm

AZ College Prep Knights
@
Chandler Prep Titans
Chandler Preparatory Academy Freedom

17 Aug

7:00 pm

Scottsdale Christian Eagles
@
Gilbert Christian Knights
Gilbert Christian High School Freedom

17 Aug

7:00 pm

Alchesay Falcons
@
Globe Tigers
Globe High School Freedom

17 Aug

7:00 pm

Pinon Eagles
@
Kingman Bulldogs
Kingman High School Freedom

17 Aug

7:00 pm

Santa Cruz Valley Dust Devil
@
Sahuarita Mustangs
Sahuarita High School Freedom

17 Aug

7:00 pm

Round Valley Elks
@
Show Low Cougars
Show Low High School Freedom

17 Aug

7:00 pm

St. Johns Redskins
@
Tempe Prep Knights
Mesa Community College Freedom

17 Aug

7:00 pm

Morenci Jr./Sr. Wildcats
@
Thatcher Eagles
Thatcher High School Region

17 Aug

7:00 pm

Glendale Prep Griffins
@
Trivium Prep Crimson Knights
Trivium Preparatory Academy Region

17 Aug

7:00 pm

ASU Preparatory Acad Sun Devils
@
Veritas Prep Falcons
Scottsdale Christian Academy Freedom

18 Aug

7:30 pm

San Manuel Jr./Sr. Miners
@
Yuma Catholic Shamrocks
Yuma Catholic Freedom

24 Aug

7:00 pm

Blue Ridge Yellowjackets
@
Alchesay Falcons
Alchesay High School Freedom

24 Aug

7:00 pm

Thatcher Eagles
@
American Leadership Academy - QC Patriots
American Leadership Academy Freedom

24 Aug

7:00 pm

Globe Tigers
@
ASU Preparatory Acad Sun Devils
ASU Preparatory Academy Freedom

24 Aug

7:00 pm

Glendale Prep Griffins
@
Chandler Prep Titans
Chandler Preparatory Academy Freedom

24 Aug

7:00 pm

Antelope Union Rams
@
Cortez Colts
Cortez High School Freedom

24 Aug

7:00 pm

Bisbee Pumas
@
Douglas Bulldogs
Douglas High School Freedom

24 Aug

7:00 pm

Monument Valley (UT) (Monument Valley UT)
@
Greyhills Academy Fightin' Knights
Greyhills Academy High School Freedom

24 Aug

7:00 pm

Sedona Red Rock Scorpions
@
Kingman Bulldogs
Kingman High School Freedom

24 Aug

7:00 pm

Ganado Hornets
@
Many Farms Lobos
Many Farms High School Freedom

24 Aug

7:00 pm

Santa Rita Eagles
@
Morenci Jr./Sr. Wildcats
Morenci Jr./Sr. High School Freedom

24 Aug

7:00 pm

Heritage Academy Laveen Heroes
@
North Pointe Prep Falcons
North Pointe Preparatory Freedom

24 Aug

7:00 pm

Needles (CA)
@
Phoenix Christian Cougars
Northern Arizona University Freedom

24 Aug

7:00 pm

Arizona Lutheran Coyotes
@
Pima Roughriders
Pima High School Freedom

24 Aug

7:00 pm

Silver (NM) (Silver City NM)
@
Round Valley Elks
Round Valley High School Freedom

24 Aug

7:00 pm

Tombstone Yellow Jackets
@
San Carlos Braves
San Carlos High School Freedom

24 Aug

7:00 pm

Benson Bobcats
@
San Manuel Jr./Sr. Miners
San Manuel Jr. Sr. High School Freedom

24 Aug

7:00 pm

San Tan Foothills Sabercats
@
Santa Cruz Valley Dust Devil
Santa Cruz Valley Union High School Freedom

24 Aug

7:00 pm

Miami Vandals
@
Scottsdale Christian Eagles
Scottsdale Christian Academy Freedom

24 Aug

7:00 pm

Camp Verde Cowboys
@
Scottsdale Prep Spartans
Paradise Valley High School Freedom

24 Aug

7:00 pm

Rock Point Cougars
@
St. Johns Redskins
St. Johns High School Freedom

24 Aug

7:00 pm

Valley Lutheran Flames
@
Tempe Prep Knights
Mesa Community College Freedom

24 Aug

7:00 pm

Red Mesa Redskins
@
Tuba City Warriors
Tuba City High School Freedom

24 Aug

7:00 pm

Pinon Eagles
@
Valley (Sanders) Pirates
Valley High School (Sanders) Region

24 Aug

7:00 pm

Trivium Prep Crimson Knights
@
Veritas Prep Falcons
Trivium Preparatory Academy Freedom

24 Aug

7:00 pm

Parker Broncs
@
Wickenburg Wranglers
Wickenburg High School Freedom

24 Aug

7:00 pm

Lordsburg (NM)
@
Willcox Cowboys/Cowgirls
Willcox High School Freedom

25 Aug

2:00 pm

Hopi Bruins
@
Tonopah Valley The Phoenix
Northern Arizona University Freedom

31 Aug

7:00 pm

Phoenix Christian Cougars
@
American Leadership Academy – Ironwood Warriors
American Leadership Academy – Ironwood Freedom

31 Aug

7:00 pm

Tonopah Valley The Phoenix
@
Arizona Lutheran Coyotes
Arizona Lutheran Academy Freedom

31 Aug

7:00 pm

Scottsdale Prep Spartans
@
ASU Preparatory Acad Sun Devils
ASU Preparatory Academy Freedom

31 Aug

7:00 pm

Morenci Jr./Sr. Wildcats
@
Benson Bobcats
Benson High School Freedom

31 Aug

7:00 pm

Globe Tigers
@
Bisbee Pumas
Bisbee High School Freedom

31 Aug

7:00 pm

Heritage Academy Laveen Heroes
@
Camp Verde Cowboys
Camp Verde High School Freedom

31 Aug

7:00 pm

Red Mesa Redskins
@
Chinle Wildcats
Chinle High School Freedom

31 Aug

7:00 pm

Pinon Eagles
@
Ganado Hornets
Ganado High School Freedom

31 Aug

7:00 pm

Valley Lutheran Flames
@
Glendale Prep Griffins
Glendale Preparatory Academy Freedom

31 Aug

7:00 pm

Zuni (NM)
@
Hopi Bruins
Hopi High School Freedom

31 Aug

7:00 pm

Valley (Sanders) Pirates
@
Miami Vandals
Miami High School Freedom