Schedules

Varsity Football


17 Aug 7:00 pm
Nogales
Apaches
Sunnyside
Blue Devils
Sunnyside High School Freedom 16-36
18 Aug 7:00 pm
Campo Verde
Coyotes
Agua Fria
Owls
Agua Fria High School Freedom 48-12
18 Aug 7:00 pm
Anthem Prep
Eagles
Arete Prep
Chargers
Arete Preparatory Academy Freedom 6-13
18 Aug 7:00 pm
Odyssey Institute
Minotaurs
AZ College Prep
Knights
Anderson Junior High Freedom 53-0
18 Aug 7:00 pm
North Canyon
Rattlers
Barry Goldwater
Bulldogs
Barry Goldwater High School Freedom 19-52
18 Aug 7:00 pm
American Leadership
Patriots
Benjamin Franklin
Chargers
Benjamin Franklin High School Region 34-6
18 Aug 7:00 pm
Hamilton
Huskies
Boulder Creek
Jaguars
Boulder Creek High School Freedom 42-28
18 Aug 7:00 pm
Tucson
Badgers
Buena
Colts
Buena High School Freedom 29-12
18 Aug 7:00 pm
Sabino
Sabercats
Casa Grande
Cougars
Casa Grande Union High School Freedom 34-25
18 Aug 7:00 pm
Globe
Tigers
Casteel
Colts
Casteel High School Freedom 0-71
18 Aug 7:00 pm
Saguaro
Sabercats
Catalina Foothills
Falcons
Catalina Foothills High School Freedom 41-13
18 Aug 7:00 pm
Rio Rico
Hawks
Catalina Magnet
Trojans
Catalina Magnet High School Freedom 0-31
18 Aug 7:00 pm
Desert Edge
Scorpions
Centennial
Coyotes
Centennial High School Freedom 0-49
18 Aug 7:00 pm
Red Mountain
Mountain Lions
Chandler
Wolves
Chandler High School Freedom 14-42
18 Aug 7:00 pm
Horizon
Huskies
Cibola
Raiders
Cibola High School Freedom 43-7
18 Aug 7:00 pm
River Valley
Dust Devils
Coolidge
Bears
Coolidge High School Freedom 6-7
18 Aug 7:00 pm
Chaparral
Firebirds
Desert Mountain
Wolves
Desert Mountain High School Freedom 27-28
18 Aug 7:00 pm
Perry
Pumas
Desert Vista
Thunder
Desert Vista High School Freedom 49-17
18 Aug 7:00 pm
Cholla
Chargers
Douglas
Bulldogs
Douglas High School Freedom 59-28
18 Aug 7:00 pm
Youngker
Roughriders
Dysart
Demons
Dysart High School Freedom 19-14
18 Aug 7:00 pm
Tempe
Buffaloes
Estrella Foothills
Wolves
Estrella Foothills High School Freedom 8-17
18 Aug 7:00 pm
Santa Rita
Eagles
Florence
Gophers
Florence High School Freedom Cancelled
18 Aug 7:00 pm
Duncan
Wildkats
Hayden
Lobos
Hayden High School Freedom 8-38
18 Aug 7:00 pm
Corona del Sol
Aztecs
Highland
Hawks
Highland High School Region 13-29
18 Aug 7:00 pm
Joy Christian School
Eagles
Kingman
Bulldogs
Kingman High School Freedom 6-26
18 Aug 7:00 pm
Ironwood Ridge
Nighthawks
Marana
Tigers
Marana High School Freedom 42-35
18 Aug 7:00 pm
Willow Canyon
Wildcats
Maricopa
Rams
Maricopa High School Freedom 13-45
18 Aug 7:00 pm
South Mountain
Jaguars
Maryvale
Panthers
Maryvale High School Freedom 34-7
18 Aug 7:00 pm
Greyhills Academy
Fightin' Knights
Mayer
Wildcats
Mayer High School Freedom 0-56
18 Aug 7:00 pm
Mesquite
Wildcats
Mesa
Jackrabbits
Mesa High School Freedom 32-6
18 Aug 7:00 pm
Blue Ridge
Yellowjackets
Page
Sand Devils
Page High School Freedom 7-40
18 Aug 7:00 pm
Verrado
Vipers
Paradise Valley
Trojans
Paradise Valley High School Freedom 54-28
18 Aug 7:00 pm
Alchesay
Falcons
Phoenix Christian
Cougars
Phoenix Christian Jr./Sr. High School Freedom 0-47
18 Aug 7:00 pm
Miami
Vandals
Pima
Roughriders
Pima High School Region 12-44
18 Aug 7:00 pm
Cesar Chavez
Champions
Queen Creek
Bulldogs
Queen Creek High School Freedom 21-27
18 Aug 7:00 pm
Pueblo Magnet
Warriors
Rincon/University
Rangers
Rincon High School Freedom 58-0
18 Aug 7:00 pm
Show Low
Cougars
Round Valley
Elks
Round Valley High School Freedom 12-41
18 Aug 7:00 pm
Payson
Longhorns
Safford
Bulldogs
Safford High School Freedom 0-42
18 Aug 7:00 pm
St. Mary's
Knights
Salpointe Catholic
Lancers
Salpointe Catholic High School Freedom 6-47
18 Aug 7:00 pm
San Manuel Jr./Sr.
Miners
San Tan Foothills
Sabercats
San Tan Foothills High School Freedom 12-42
18 Aug 7:00 pm
Mountain Pointe
Pride
Sandra Day O'Connor
Eagles
Sandra Day O'Connor High School Freedom 46-6
18 Aug 7:00 pm
Glendale Prep
Griffins
Scottsdale Christian
Eagles
Scottsdale Christian Academy Freedom 0-68
18 Aug 7:00 pm
Apache Junction
Prospectors
Seton Catholic Prep
Sentinels
Seton Catholic High School Freedom 13-28
18 Aug 7:00 pm
Notre Dame Prep
Saints
Shadow Ridge
Stallions
Shadow Ridge High School Freedom 40-10
18 Aug 7:00 pm
Westwood
Warriors
Skyline
Coyotes
Skyline High School Region 14-52
18 Aug 7:00 pm
Palo Verde Magnet
Titans
Tanque Verde
Hawks
Tanque Verde High School Freedom 31-27
18 Aug 7:00 pm
Willcox
Cowboys/Cowgirls
Thatcher
Eagles
Thatcher High School Freedom 6-52
18 Aug 7:00 pm
Kofa
Kings
Trevor G. Browne
Bruins
Trevor G. Browne High School Freedom 35-24
18 Aug 7:00 pm
Superior Jr./Sr.
Panthers
Trivium Preparatory Academy
Crimson Knights
Trivium Preparatory Academy Freedom 34-26
18 Aug 7:00 pm
Snowflake
Lobos
Tuba City
Warriors
Tuba City High School Freedom 49-6