Division III Schedules

Varsity Girls Tennis


20 Feb

3:30 pm

Phoenix Country Day Eagles
@
Antelope Union Rams
Antelope Union High School Section 9-0 Match Details

22 Feb

3:00 pm

Benson Bobcats
@
Morenci Jr./Sr. Wildcats
Morenci Jr./Sr. High School Section Cancelled Match Details

22 Feb

3:00 pm

Willcox Cowboys/Cowgirls
@
Pima Roughriders
Pima High School Section 3-6 Match Details

25 Feb

3:00 pm

Thatcher Eagles
@
Buena Colts
Thatcher High School Freedom 9-0 Match Details

25 Feb

3:30 pm

Basis School Flagstaff Yeti
@
Northland Prep Spartans
Northland Preparatory Academy Section Cancelled Match Details

25 Feb

3:30 pm

Yuma Catholic Shamrocks
@
Northwest Christian Crusaders
Glendale Community College Section 8-1 Match Details

25 Feb

3:30 pm

Coronado Dons
@
Paradise Honors Panthers
Surprise Tennis & Racquet Complex Freedom 0-9 Match Details

26 Feb

3:00 pm

AZ College Prep Knights
@
Florence Gophers
Florence High School Freedom 9-0 Match Details

26 Feb

3:00 pm

Kingman Bulldogs
@
Page Sand Devils
Page High School Section 0-9 Match Details

26 Feb

3:00 pm

Morenci Jr./Sr. Wildcats
@
Safford Bulldogs
Safford High School Section 1-8 Match Details

26 Feb

3:00 pm

Duncan Wildkats
@
Thatcher Eagles
Thatcher High School Section 1-8 Match Details

26 Feb

3:00 pm

Benson Bobcats
@
Willcox Cowboys/Cowgirls
Willcox High School Section 1-8 Match Details

26 Feb

3:30 pm

Scottsdale Prep Spartans
@
Anthem Prep Eagles
Ironwood Country Club Freedom 9-0 Match Details

26 Feb

3:30 pm

Pueblo Magnet Warriors
@
Catalina Trojans
Catalina Magnet High School Freedom 9-0 Match Details

26 Feb

3:30 pm

Sabino Sabercats
@
Catalina Foothills Falcons
Catalina Foothills High School Freedom 1-8 Match Details

26 Feb

3:30 pm

Gilbert Classical Spartans
@
Northwest Christian Crusaders
Glendale Community College Freedom 8-1 Match Details

26 Feb

3:30 pm

Rancho Solano Prep Mustangs
@
Odyssey Institute Minotaurs
Surprise Tennis & Racquet Complex Freedom 2-7 Match Details

26 Feb

3:30 pm

Antelope Union Rams
@
Paradise Honors Panthers
Surprise Tennis & Racquet Complex Section 0-9 Match Details

26 Feb

3:30 pm

Phoenix Christian Cougars
@
Phoenix Country Day Eagles
Phoenix Tennis Center Section Cancelled Match Details

26 Feb

3:30 pm

Salpointe Catholic Lancers
@
Pusch Ridge Lions
Hilton El Conquistador Freedom 9-0 Match Details

26 Feb

3:30 pm

Amphitheater Panthers
@
Sahuarita Mustangs
Sahuarita High School Freedom 0-9 Match Details

26 Feb

3:30 pm

Coolidge Bears
@
San Tan Foothills Sabercats
San Tan Foothills High School Section 4-5 Match Details

26 Feb

3:30 pm

Desert Christian Eagles
@
Santa Cruz Valley Dust Devil
Santa Cruz Valley Union High School Freedom 6-3 Match Details

26 Feb

3:30 pm

St. Augustine Wolves
@
Santa Rita Eagles
Santa Rita High School Freedom

26 Feb

3:30 pm

Lourdes Catholic Warriors
@
St. Augustine Wolves
St. Augustine Catholic High School Section 9-0 Match Details

26 Feb

3:30 pm

Bisbee Pumas
@
St. David Tigers
St. David Section 3-6 Match Details

26 Feb

3:30 pm

Walden Grove Red Wolves
@
Tanque Verde Hawks
Tanque Verde High School Freedom 4-5 Match Details

26 Feb

3:30 pm

Patagonia Union Lobos
@
Tombstone Yellow Jackets
Tombstone High School Section 1-8 Match Details

26 Feb

4:00 pm

Cicero Prep Centurions
@
Chandler Prep Titans
Kiwanis Tennis Center Freedom 0-9 Match Details

27 Feb

3:30 pm

Yuma Criminals
@
Antelope Union Rams
Antelope Union High School Freedom 9-0 Match Details

27 Feb

3:30 pm

Odyssey Institute Minotaurs
@
Canyon View Jaguars
Canyon View High School Freedom 6-3 Match Details

27 Feb

3:30 pm

Bourgade Catholic Golden Eagles
@
Northwest Christian Crusaders
Glendale Community College Section 6-3 Match Details

27 Feb

3:30 pm

Yuma Catholic Shamrocks
@
Santa Cruz Valley Dust Devil
Santa Cruz Valley Union High School Freedom 8-1 Match Details

28 Feb

3:00 pm

Benson Bobcats
@
Duncan Wildkats
Duncan High School Section 4-5 Match Details

28 Feb

3:00 pm

San Tan Foothills Sabercats
@
Florence Gophers
Florence High School Freedom 2-7 Match Details

28 Feb

3:00 pm

Pima Roughriders
@
Morenci Jr./Sr. Wildcats
Morenci Jr./Sr. High School Section 4-5 Match Details

28 Feb

3:00 pm

Chandler Prep Titans
@
Scottsdale Prep Spartans
Indian School Park Freedom 4-5 Match Details

28 Feb

3:00 pm

Safford Bulldogs
@
Thatcher Eagles
Thatcher High School Section 0-9 Match Details

28 Feb

3:30 pm

Fountain Hills Falcons
@
American Leadership Academy - Gilbert North Eagles
American Leadership Academy - Gilbert Freedom 0-9 Match Details

28 Feb

3:30 pm

St. Augustine Wolves
@
Bisbee Pumas
Bisbee High School Section 3-6 Match Details

28 Feb

3:30 pm

Catalina Trojans
@
Douglas Bulldogs
Douglas High School Freedom 0-9 Match Details

28 Feb

3:30 pm

Pusch Ridge Lions
@
Ironwood Ridge Nighthawks
Ironwood Ridge High School Freedom 9-0 Match Details

28 Feb

3:30 pm

Valley Union Blue Devils
@
Patagonia Union Lobos
Patagonia Union High School Section 0-7 Match Details

28 Feb

3:30 pm

Rancho Solano Prep Mustangs
@
Phoenix Country Day Eagles
Scottsdale Community College Freedom 0-9 Match Details

28 Feb

3:30 pm

Cholla Chargers
@
Sahuarita Mustangs
Sahuarita High School Freedom 0-9 Match Details

28 Feb

3:30 pm

Sahuaro Cougars
@
Tanque Verde Hawks
Tanque Verde High School Freedom 5-4 Match Details

28 Feb

3:30 pm

St. David Tigers
@
Tombstone Yellow Jackets
Tombstone High School Section 0-9 Match Details