1A Schedules

Varsity Girls Volleyball


27 Aug

6:00 pm

Ash Fork / Seligman Spartans
@
Kingman Bulldogs
Kingman High School Freedom 3-0 Box

27 Aug

6:30 pm

Water Canyon (UT)
@
El Capitan Eagles
Water Canyon (UT) High School Freedom 3-0 25-20, 25-18, 25-19 Box

28 Aug

4:00 pm

Red Mesa Redskins
@
Greyhills Academy Fightin' Knights
Greyhills Academy High School Freedom 3-2 25-18, 14-25, 15-25, 25-21, 17-15 Box

28 Aug

5:00 pm

San Pasqual Warriors
@
Baboquivari Warriors
Baboquivari Middle/Senior High School Freedom 3-0 Box

28 Aug

5:00 pm

Superior Jr./Sr. Panthers
@
Hayden Lobos
Hayden High School Freedom 3-1 Box

28 Aug

5:00 pm

Page Sand Devils
@
Rock Point Cougars
Rock Point High School Freedom 3-1 25-17, 18-25, 25-11, 25-20 Box

28 Aug

5:00 pm

Salome Frogs
@
Tonopah Valley The Phoenix
Tonopah Valley High School Freedom 0-3 25-11, 25-13, 25-12 Box

28 Aug

5:00 pm

Red Valley-Cove Miners
@
Whitehorse (UT) (Montezuma Creek UT)
Whitehorse (UT) (Montezuma Creek UT) Freedom 2-1 Box

28 Aug

5:30 pm

Kingman Academy Tigers
@
Mohave Accelerated Patriots
Mohave Accelerated Learning Center Freedom 3-0 Box

28 Aug

6:00 pm

Bagdad Sultan
@
Ash Fork / Seligman Spartans
Ash Fork JUSD #31 Freedom 0-3 Box

28 Aug

6:00 pm

Duncan Wildkats
@
Bowie/San Simon Cougars
San Simon High School Freedom 0-3 25-12, 25-13, 25-6

28 Aug

6:00 pm

Basis School Flagstaff Yeti
@
Camp Verde Cowboys
Camp Verde High School Freedom 0-3 25-11, 25-13, 25-9

28 Aug

6:00 pm

Mayer Wildcats
@
Mingus Mountain Mountain Lions
Grace Sparks Activity Center Freedom 3-0 25-4, 25-5, 25-12 Box

28 Aug

6:00 pm

St. David Tigers
@
Morenci Jr./Sr. Wildcats
Morenci Jr./Sr. High School Freedom 3-1 25-20, 15-25, 25-15, 25-18 Box

28 Aug

6:00 pm

Anthem Prep Eagles
@
North Phoenix Preparatory Gladiators
North Phoenix Preparatory Freedom 3-1 25-20, 22-25, 25-21, 25-16 Box

28 Aug

6:00 pm

Williams Vikings
@
Northland Prep Spartans
Northland Preparatory Academy Freedom 1-3 25-11, 25-18, 21-25, 25-16 Box

28 Aug

6:00 pm

Immaculate Heart Knights
@
Patagonia Union Lobos
Patagonia Union High School Freedom 3-1

28 Aug

6:00 pm

Academy of Tucson Lynx
@
PDSD Roadrunners
Phoenix Day School for the Deaf - Gym Freedom 3-0 26-24, 25-8, 25-16 Box

28 Aug

6:00 pm

Mogollon Mustangs
@
Round Valley Elks
Round Valley Dome Freedom 3-0 Box

28 Aug

6:00 pm

Fort Thomas Apaches
@
San Carlos Braves
San Carlos High School Freedom 1-3 25-22, 23-25, 25-16, 25-22

28 Aug

6:00 pm

Ray Bearcats
@
San Manuel Jr./Sr. Miners
San Manuel Jr. Sr. High School Freedom 3-0 Box

28 Aug

6:00 pm

Red Valley-Cove Miners
@
Whitehorse (UT) (Montezuma Creek UT)
Whitehorse (UT) (Montezuma Creek UT) Freedom 1-3 24-26, 25-18, 25-14, 25-14

29 Aug

6:00 pm

Arete Prep Chargers
@
North Phoenix Preparatory Gladiators
North Phoenix Preparatory Freedom 0-3 25-16, 25-9, 25-20 Box

29 Aug

6:30 pm

Snowflake Lobos
@
Mogollon Mustangs
Mogollon High School Freedom 3-0 Box

30 Aug

5:00 pm

The Gregory School Hawks
@
Academy of Tucson Lynx
The Gregory School Region 3-1 25-6, 24-26, 25-14, 25-7 Box

30 Aug

5:00 pm

Greyhills Academy Fightin' Knights
@
Rock Point Cougars
Rock Point High School Freedom 0-3 25-12, 25-13, 25-16 Box

30 Aug

5:30 pm

Beaver Dam (NV) Diamondback
@
El Capitan Eagles
El Capitan High School Freedom 0-3 25-11, 25-19, 25-19

30 Aug

6:00 pm

San Pasqual Warriors
@
Antelope Union Rams
Antelope Union High School Freedom 1-3 25-23, 23-25, 25-22, 25-18 Box

30 Aug

6:00 pm

Baboquivari Warriors
@
Arete Prep Chargers
Arete Preparatory Academy Freedom 0-3 25-10, 25-14, 25-23 Box

30 Aug

6:00 pm

PDSD Roadrunners
@
Bagdad Sultan
Bagdad High School Freedom 0-3 Box

30 Aug

6:00 pm

Mingus Mountain Mountain Lions
@
Basis School Flagstaff Yeti
BASIS School Flagstaff Freedom 0-3 25-13, 25-15, 25-14

30 Aug

6:00 pm

Valley Union Blue Devils
@
Bowie/San Simon Cougars
Bowie High School Region 0-3 25-10, 25-15, 25-10 Box

30 Aug

6:00 pm

Superior Jr./Sr. Panthers
@
Duncan Wildkats
Duncan High School Freedom 3-0 Box

30 Aug

6:00 pm

Hayden Lobos
@
Fort Thomas Apaches
Fort Thomas High School Freedom 0-3

30 Aug

6:00 pm

San Manuel Jr./Sr. Miners
@
Immaculate Heart Knights
Immaculate Heart High School Freedom 3-1 Box

30 Aug

6:00 pm

Joseph City Wildcats
@
Round Valley Elks
Round Valley High School Freedom 0-3

30 Aug

6:00 pm

Patagonia Union Lobos
@
Tombstone Yellow Jackets
Tombstone High School Freedom 0-3

31 Aug

4:00 pm

Red Valley-Cove Miners
@
Monument Valley (UT) (Monument Valley UT)
Monument Valley (UT) (Monument Valley UT) Freedom 2-3

31 Aug

5:00 pm

Red Valley-Cove Miners
@
Monument Valley (UT) (Monument Valley UT)
Monument Valley (UT) (Monument Valley UT) Freedom 3-1

31 Aug

5:00 pm

NFL Yet HS and JH Eagles
@
St. David Tigers
St. David Freedom 3-0 25-11, 25-20, 25-19 Box

31 Aug

5:00 pm

Salome Frogs
@
Williams Vikings
Williams High School Freedom 0-3 Box

31 Aug

5:30 pm

Anthem Prep Eagles
@
Fort Thomas Apaches
Fort Thomas High School Freedom 3-0

31 Aug

5:30 pm

Hayden Lobos
@
Mogollon Mustangs
Mogollon High School Freedom 0-3 25-9, 25-8, 25-14 Box

31 Aug

5:30 pm

Ray Bearcats
@
PDSD Roadrunners
Phoenix Day School for the Deaf Freedom 3-0 Box

04 Sep

1:00 pm

Fredonia Lynx
@
Water Canyon (UT)
Water Canyon (UT) High School Freedom 1-2

04 Sep

4:00 pm

Red Mesa Redskins
@
Red Valley-Cove Miners
Red Valley-Cove High School Region 3-2 16-25, 23-25, 25-22, 25-10, 15-9

04 Sep

5:00 pm

Red Mesa Redskins
@
Red Valley-Cove Miners
Red Valley-Cove High School Region 3-1 25-22, 25-14, 24-26, 25-9

04 Sep

5:00 pm

Monument Valley (UT) (Monument Valley UT)
@
Shonto Prep Grizzlies
Shonto Prep High School Freedom 3-0 25-21, 25-17, 25-14

04 Sep

5:00 pm

Rock Point Cougars
@
Valley (Sanders) Pirates
Valley High School (Sanders) Freedom 3-0 25-8, 25-10, 25-15

04 Sep

5:30 pm

Mohave Accelerated Patriots
@
Kingman Academy Tigers
Kingman Academy High School Freedom 0-3 Box