Ray

Bearcats

19 Nov 8:30 am Boyd Baker Tipoff Tournament Desert Christian High School Hosted by Santa Rita Invitational

19 Nov

12:00 pm

@
Patagonia Union
Lobos
Sporting Chance Center Invitational 62-42 W Box

19 Nov

7:00 pm

vs
Baboquivari
Warriors
Immaculate Heart High School Invitational 60-63 L

20 Nov

1:00 pm

vs
Immaculate Heart
Knights
Immaculate Heart High School Invitational 45-26 W

21 Nov

3:00 pm

@
Benson
Bobcats
St. Augustine Catholic High School Invitational 41-46 L

27 Nov

7:00 pm

vs
Morenci Jr./Sr.
Wildcats
Ray High School Freedom 32-63 L Box

29 Nov

7:00 pm

vs
Baboquivari
Warriors
Ray High School Freedom 62-48 W Box

30 Nov

5:30 pm

@
Immaculate Heart
Knights
Immaculate Heart High School Freedom 56-41 W Box

04 Dec

7:00 pm

vs
Fort Thomas
Apaches
Ray High School Freedom 37-60 L Box

06 Dec

7:00 pm

@
Miami
Vandals
Miami High School Freedom 44-43 W Box

11 Dec

7:00 pm

vs
Superior Jr./Sr.
Panthers
Ray High School Freedom 38-44 L Box

14 Dec

7:00 pm

@
NFL Yet HS and JH
Eagles
NFL YET College Preparatory Freedom 75-59 W Box

18 Dec

7:00 pm

@
Hayden
Lobos
Hayden High School Freedom 55-43 W Box

21 Dec

5:30 pm

vs
North Phoenix Preparatory
Gladiators
Ray High School Region 77-40 W Box
27 Dec 8:00 am Copper Cities Invitational Tournament San Carlos High School Hosted by Globe Invitational

27 Dec

11:00 am

@
Globe
Tigers
San Carlos High School Invitational 72-92 L Box

27 Dec

2:00 pm

vs
San Pasqual
Warriors
San Carlos High School Invitational 62-24 W Box

28 Dec

11:00 am

@
Scottsdale Prep
Spartans
San Carlos High School Invitational 51-52 L Box

28 Dec

3:30 pm

vs
St. Johns
Redskins
San Carlos High School Invitational 47-55 L Box

29 Dec

12:30 pm

vs
Miami
Vandals
San Carlos High School Invitational 57-76 L Box

08 Jan

7:00 pm

vs
NFL Yet HS and JH
Eagles
Ray High School Region 77-69 W Box

11 Jan

7:00 pm

vs
Hayden
Lobos
Ray High School Region 66-36 W Box

12 Jan

7:00 pm

@
Cibecue
Wildcats
Cibecue Region 62-59 W Box

15 Jan

7:00 pm

@
Fort Thomas
Apaches
Fort Thomas High School Region 45-77 L Box

18 Jan

7:00 pm

@
Superior Jr./Sr.
Panthers
Superior Jr/Sr High School Region 57-40 W Box

19 Jan

7:00 pm

vs
Duncan
Wildkats
Ray High School Region 52-40 W Box

24 Jan

7:00 pm

@
San Manuel Jr./Sr.
Miners
San Manuel Jr. Sr. High School Freedom 45-63 L Box

25 Jan

7:00 pm

@
Arete Prep
Chargers
Arete Preparatory Academy Region 50-32 W Box
29 Jan 2:30 pm 1-A East Regional Boys Basketball Tournament Fort Thomas High School Hosted by Fort Thomas Invitational

29 Jan

4:00 pm

vs
Arete Prep
Chargers
Fort Thomas High School Invitational 47-48 L Box

07 Feb

7:00 pm

@
Duncan
Wildkats
Duncan High School Freedom 58-57 W

15 Feb

10:30 am

vs
Joseph City
Wildcats
Prescott High School State 65-50 W

16 Feb

9:00 am

vs
Cibecue
Wildcats
Findlay Toyota Center State 54-45 W

23 Feb

12:00 pm

vs
Mogollon
Mustangs
Findlay Toyota Center State 51-41 W

23 Feb

6:00 pm

@
The Gregory School
Hawks
Findlay Toyota Center Championship 51-79 L