The Gregory School

Hawks

19 Nov

7:00 pm

@
Valley Union
Blue Devils
Valley Union High School Region 81-35 W

21 Nov

7:30 pm

vs
San Miguel
Vipers
The Gregory School Freedom 64-25 W Box

26 Nov

7:00 pm

vs
Academy of Tucson
Lynx
The Gregory School Region 125-48 W Box

27 Nov

7:00 pm

vs
Santa Rita
Eagles
The Gregory School Freedom 79-11 W Box

29 Nov

7:00 pm

vs
Lourdes Catholic
Warriors
The Gregory School Region Cancelled
30 Nov 7:00 am PCDS DESERT CLASSIC Bourgade Catholic High School Hosted by Phoenix Country Day Invitational

30 Nov

10:00 am

vs
Parker
Broncs
Phoenix Country Day School Invitational 56-44 W Box

30 Nov

11:30 am

@
Tonopah Valley
The Phoenix
Phoenix Country Day School Invitational 49-43 W Box

30 Nov

3:00 pm

@
Phoenix Christian
Cougars
Phoenix Country Day School Invitational 48-45 W Box

01 Dec

10:00 am

vs
Trivium Prep
Crimson Knights
Phoenix Country Day School Invitational 53-41 W

01 Dec

4:30 pm

vs
Phoenix Country Day
Eagles
Phoenix Country Day School Invitational 57-42 W

03 Dec

7:00 pm

vs
Baboquivari
Warriors
The Gregory School Freedom 83-37 W Box

04 Dec

7:00 pm

vs
Tohono O'Odham
Eagles
The Gregory School Region 72-29 W Box

11 Dec

7:00 pm

@
Baboquivari
Warriors
Baboquivari Middle/Senior High School Region 78-49 W Box

13 Dec

7:00 pm

vs
Bowie/San Simon
Cougars
The Gregory School Region 86-44 W Box

20 Dec

7:00 pm

vs
Immaculate Heart
Knights
The Gregory School Region 86-43 W Box
27 Dec 8:00 am Sabino Holiday Classic Sabino High School Hosted by Sabino Invitational

27 Dec

9:00 am

vs
Sahuarita
Mustangs
Sabino High School Invitational 62-58 W Box

27 Dec

1:30 pm

vs
Amphitheater
Panthers
Sabino High School Invitational 72-75 L Box

28 Dec

10:30 am

vs
Desert View
Jaguars
Sabino High School Invitational 62-44 W Box

28 Dec

1:30 pm

vs
Casteel
Colts
Sabino High School Invitational 77-89 L Box

10 Jan

7:00 pm

@
Pima
Roughriders
Pima High School Freedom 59-55 W Box

12 Jan

6:00 pm

@
Phoenix Country Day
Eagles
Phoenix Country Day School Freedom 75-56 W Box

17 Jan

7:00 pm

@
St. David
Tigers
St. David Region 76-44 W Box

18 Jan

7:00 pm

@
Morenci Jr./Sr.
Wildcats
Morenci Jr./Sr. High School Freedom 55-63 L Box

21 Jan

11:00 am

vs
Buena
Colts
McKale Memorial Center - U of A Freedom 61-69 L Box

24 Jan

7:00 pm

@
ASDB
Sentinels
Arizona State Schools for the Deaf and the Blind Region 73-32 W Box

25 Jan

7:00 pm

@
Patagonia Union
Lobos
Patagonia Union High School Region 82-49 W Box

01 Feb

7:00 pm

vs
NFL Yet HS and JH
Eagles
The Gregory School Freedom 90-50 W Box

05 Feb

7:00 pm

vs
Fort Thomas
Apaches
The Gregory School Freedom 80-76 W Box
06 Feb 2:30 pm 1A South Boys Basketball Regional Tournament Arizona State Schools for the Deaf and the Blind Hosted by ASDB Section Tournament

07 Feb

7:00 pm

vs
Baboquivari
Warriors
Arizona State Schools for the Deaf and the Blind Play-In 60-40 W

08 Feb

7:00 pm

vs
Patagonia Union
Lobos
Arizona State Schools for the Deaf and the Blind Play-In 63-50 W

15 Feb

7:30 pm

vs
Salome
Frogs
Prescott High School State 65-46 W

16 Feb

3:00 pm

vs
Arete Prep
Chargers
Yavapai Community College State 67-39 W

23 Feb

1:30 pm

vs
Fort Thomas
Apaches
Findlay Toyota Center State 51-48 W

23 Feb

6:00 pm

vs
Ray
Bearcats
Findlay Toyota Center Championship 79-51 W