Benjamin Franklin

Chargers

20 Nov

7:30 pm

vs
Chandler Prep
Titans
Benjamin Franklin High School Freedom 55-44 W Box
23 Nov 8:00 am Ben Franklin/Gilbert Christian Thanksgiving Classic Gilbert Christian High School Hosted by Benjamin Franklin Invitational

23 Nov

1:00 pm

vs
Cactus Shadows
Falcons
Benjamin Franklin High School Invitational 57-88 L

23 Nov

7:00 pm

@
AZ College Prep
Knights
Benjamin Franklin High School Invitational 61-66 L

24 Nov

10:30 am

@
Miami
Vandals
Benjamin Franklin High School Invitational 56-39 W

24 Nov

4:30 pm

@
Arete Prep
Chargers
Benjamin Franklin High School Invitational 61-38 W

27 Nov

7:00 pm

@
Sabino
Sabercats
Sabino High School Freedom 34-66 L Box

29 Nov

7:00 pm

@
Fountain Hills
Falcons
Fountain Hills High School Freedom 61-59 W Box

04 Dec

7:00 pm

@
American Leadership Academy - Gilbert North
Eagles
American Leadership Academy - Gilbert Freedom 71-79 L Box

06 Dec

7:30 pm

@
AZ College Prep
Knights
Arizona College Prep Freedom 43-47 L Box

11 Dec

7:00 pm

@
Odyssey Institute
Minotaurs
The Odyssey for Advanced and International Studies Freedom 56-54 W Box

13 Dec

7:00 pm

vs
Horizon Honors
Eagles
Benjamin Franklin High School Freedom 48-45 W Box

18 Dec

7:00 pm

@
American Leadership Academy - QC
Patriots
American Leadership Academy - QC Region 50-68 L Box
26 Dec 10:00 am 2nd Annual Central Arizona Holiday Classic Casa Grande Union High School Hosted by Casa Grande Invitational

26 Dec

4:00 pm

vs
Youngker
Roughriders
Casa Grande Union High School Invitational 62-57 W Box

27 Dec

10:00 am

@
Barry Goldwater
Bulldogs
Casa Grande Union High School Invitational 37-38 L Box

28 Dec

5:30 pm

vs
Poston Butte
Broncos
Casa Grande Union High School Invitational 59-53 W Box

29 Dec

5:00 pm

vs
Casa Grande
Cougars
Casa Grande Union High School Invitational 64-76 L Box

03 Jan

6:15 pm

vs
American Leadership Academy - QC
Patriots
Talking Stick Resort Arena Region 43-68 L Box

04 Jan

7:00 pm

vs
Florence
Gophers
Benjamin Franklin High School Region 57-65 L Box

08 Jan

7:00 pm

vs
Coolidge
Bears
Benjamin Franklin High School Region 52-59 L Box

11 Jan

7:00 pm

@
American Leadership Academy - Ironwood
Warriors
American Leadership Academy – Ironwood Region 61-49 W Box

15 Jan

7:00 pm

@
San Tan Foothills
Sabercats
San Tan Foothills High School Region 57-46 W Box

22 Jan

7:00 pm

@
Florence
Gophers
Florence High School Region 46-73 L Box

25 Jan

7:00 pm

@
Coolidge
Bears
Coolidge High School Region 46-63 L Box

29 Jan

7:00 pm

vs
American Leadership Academy - Ironwood
Warriors
Benjamin Franklin High School Region 60-20 W Box

01 Feb

7:00 pm

vs
San Tan Foothills
Sabercats
Benjamin Franklin High School Region 44-52 L Box

02 Feb

4:30 pm

vs
Northwest Christian
Crusaders
Benjamin Franklin High School Freedom 57-61 L Box
05 Feb 1:00 pm 3A Central Boys Basketball Region Tournament Florence High School Hosted by Florence Section Tournament

05 Feb

7:00 pm

vs
American Leadership Academy - Ironwood
Warriors
Florence High School Invitational 58-36 W Box

06 Feb

7:00 pm

@
Florence
Gophers
Florence High School Invitational 61-58 W Box

08 Feb

7:00 pm

@
Coolidge
Bears
Florence High School Invitational 49-53 L

13 Feb

6:30 pm

@
Page
Sand Devils
Page High School State 47-50 L