Bisbee

Pumas

19 Nov 8:30 am Boyd Baker Tipoff Tournament Desert Christian High School Hosted by Immaculate Heart Invitational

19 Nov

1:30 pm

@
Bowie/San Simon
Cougars
St. Augustine Catholic High School Invitational 34-26 W Box

20 Nov

12:00 pm

vs
Benson
Bobcats
St. Augustine Catholic High School Invitational 56-42 W Box

20 Nov

3:00 pm

@
St. Augustine
Wolves
St. Augustine Catholic High School Invitational 54-29 W

21 Nov

12:00 pm

@
Immaculate Heart
Knights
Immaculate Heart High School Invitational 33-42 L

21 Nov

3:00 pm

vs
Santa Rita
Eagles
Immaculate Heart High School Invitational 42-20 W

27 Nov

5:30 pm

vs
Pima
Roughriders
Bisbee High School Region 42-35 W

29 Nov

5:30 pm

vs
Benson
Bobcats
Bisbee High School Region 32-41 L Box

01 Dec

3:00 pm

@
Morenci Jr./Sr.
Wildcats
Morenci Jr./Sr. High School Region 42-39 W Box

04 Dec

5:30 pm

vs
Thatcher
Eagles
Bisbee High School Region 65-78 L Box

11 Dec

5:30 pm

vs
Immaculate Heart
Knights
Bisbee High School Freedom 32-41 L

13 Dec

5:30 pm

vs
St. Augustine
Wolves
Bisbee High School Freedom 57-14 W

18 Dec

5:30 pm

@
Tombstone
Yellow Jackets
Tombstone High School Region 65-3 W

19 Dec

5:30 pm

vs
Valley Union
Blue Devils
Bisbee High School Freedom 53-45 W Box

20 Dec

5:30 pm

vs
Willcox
Cowboys/Cowgirls
Bisbee High School Region 40-27 W Box
27 Dec 10:00 am Tombstone basketball tournament Tombstone High School Hosted by Bisbee Invitational

27 Dec

10:00 am

vs
Valley Union
Blue Devils
Tombstone High School Invitational 26-20 W

27 Dec

1:00 pm

@
Catalina
Trojans
Tombstone High School Invitational 51-12 W

28 Dec

12:00 pm

@
Glendale Prep
Griffins
Tombstone High School Invitational 40-24 W

29 Dec

3:00 pm

@
San Pasqual
Warriors
Tombstone High School Invitational 61-42 W

10 Jan

5:30 pm

@
San Miguel
Vipers
San Miguel High School Freedom 56-23 W

11 Jan

5:30 pm

@
Thatcher
Eagles
Thatcher High School Region 35-62 L Box

15 Jan

5:30 pm

@
Benson
Bobcats
Benson High School Region 33-42 L Box

17 Jan

5:30 pm

vs
Santa Rita
Eagles
Bisbee High School Freedom 53-19 W

18 Jan

5:30 pm

@
Pima
Roughriders
Pima High School Region 40-49 L

22 Jan

5:30 pm

vs
Morenci Jr./Sr.
Wildcats
Bisbee High School Region 45-36 W Box

23 Jan

5:30 pm

@
Valley Union
Blue Devils
Valley Union High School Freedom 64-24 W Box

25 Jan

5:30 pm

vs
Tombstone
Yellow Jackets
Bisbee High School Region 69-13 W

29 Jan

5:30 pm

@
Willcox
Cowboys/Cowgirls
Willcox High School Region 47-31 W Box
04 Feb 1:00 pm 2A East Girls Basketball Region Tournament Thatcher High School Hosted by Thatcher Section Tournament

04 Feb

6:00 pm

vs
Morenci Jr./Sr.
Wildcats
Bisbee High School Invitational 46-40 W

06 Feb

7:00 pm

@
Thatcher
Eagles
Thatcher High School Invitational 37-64 L

12 Feb

6:30 pm

@
Glendale Prep
Griffins
Glendale Preparatory Academy Play-In 25-37 L