Glendale Prep

Griffins

20 Nov

6:00 pm

vs
Tonopah Valley
The Phoenix
Glendale Preparatory Academy Freedom 57-30 W

26 Nov

5:30 pm

@
Tempe Prep
Knights
Tempe Preparatory Academy Freedom 56-44 W

30 Nov

5:30 pm

@
Veritas Prep
Falcons
Veritas Preparatory Academy Freedom 51-8 W

04 Dec

6:00 pm

vs
Valley Lutheran
Flames
Glendale Preparatory Academy Region 41-51 L Box

12 Dec

5:30 pm

vs
Scottsdale Prep
Spartans
Glendale Preparatory Academy Region 56-48 W

14 Dec

5:30 pm

@
Northland Prep
Spartans
Northland Preparatory Academy Region 62-39 W

17 Dec

6:00 pm

@
Trivium Prep
Crimson Knights
Trivium Preparatory Academy Freedom 36-20 W Box

20 Dec

5:30 pm

vs
Kingman
Bulldogs
Glendale Preparatory Academy Freedom 45-50 L
27 Dec 10:00 am Tombstone basketball tournament Tombstone High School Hosted by Bisbee Invitational

27 Dec

12:00 pm

@
Valley Union
Blue Devils
Tombstone High School Invitational 45-36 W Box

27 Dec

5:00 pm

vs
Catalina
Trojans
Tombstone High School Invitational 54-10 W

28 Dec

12:00 pm

vs
Bisbee
Pumas
Tombstone High School Invitational 24-40 L

29 Dec

1:30 pm

@
Vista Grande
Spartans
Tombstone High School Invitational 38-43 L
03 Jan 8:00 am Copper Cities Invitational San Carlos High School Hosted by Globe Invitational

03 Jan

10:00 am

vs
Cibecue
Wildcats
San Carlos High School Invitational 39-19 W

03 Jan

4:00 pm

@
Superior Jr./Sr.
Panthers
San Carlos High School Invitational 57-15 W

04 Jan

1:00 pm

vs
Douglas
Bulldogs
San Carlos High School Invitational 24-61 L Box

04 Jan

5:30 pm

vs
Combs
Coyotes
San Carlos High School Invitational 54-47 W Box

08 Jan

6:00 pm

vs
Sedona Red Rock
Scorpions
Glendale Preparatory Academy Region 55-19 W

11 Jan

6:00 pm

@
North Pointe Prep
Falcons
North Pointe Preparatory Region 65-19 W

15 Jan

6:00 pm

@
Valley Lutheran
Flames
Valley Lutheran High School Region 33-41 L Box

18 Jan

5:30 pm

vs
Northland Prep
Spartans
Glendale Preparatory Academy Region 60-20 W

19 Jan

5:30 pm

@
Camp Verde
Cowboys
Camp Verde High School Region 53-48 W

22 Jan

5:30 pm

@
Scottsdale Prep
Spartans
Scottsdale Preparatory Academy Region 34-43 L

25 Jan

5:30 pm

vs
Camp Verde
Cowboys
Glendale Preparatory Academy Region 36-55 L

26 Jan

3:30 pm

@
Sedona Red Rock
Scorpions
Sedona Red Rock Region 40-37 W

29 Jan

6:00 pm

vs
North Pointe Prep
Falcons
Glendale Preparatory Academy Region 76-17 W

31 Jan

7:30 pm

vs
Arizona Lutheran
Coyotes
Glendale Preparatory Academy Freedom 41-20 W
05 Feb 2:00 pm 2A Central Girl's Basketball Region Tournament Northland Preparatory Academy Hosted by Scottsdale Prep Section Tournament

05 Feb

5:30 pm

vs
Sedona Red Rock
Scorpions
Glendale Preparatory Academy Invitational 57-28 W

07 Feb

5:30 pm

@
Valley Lutheran
Flames
Valley Lutheran High School Play-In 38-28 W

08 Feb

5:30 pm

@
Camp Verde
Cowboys
Camp Verde High School Play-In 32-39 L

12 Feb

6:30 pm

vs
Bisbee
Pumas
Glendale Preparatory Academy Play-In 37-25 W

15 Feb

7:30 pm

@
San Carlos
Braves
Findlay Toyota Center State 38-64 L