Morenci Jr./Sr.

Wildcats

Alignment

2A East


24 Feb

2:00 pm

@
Tombstone
Yellow Jackets
Tombstone High School Region 37-0 W Box
02 Mar 8:00 am Safford Invitational Safford High School Hosted by Safford Invitational

02 Mar

9:30 am

vs
Miami
Vandals
Safford High School Invitational 8-0 W Box

02 Mar

2:00 pm

@
Snowflake
Lobos
Safford High School Invitational 9-1 W Box

02 Mar

5:00 pm

@
Hayden
Lobos
Safford High School Invitational 16-4 W Box

03 Mar

9:30 am

vs
Safford
Bulldogs
Safford High School Invitational 3-9 L Box
06 Mar 8:00 am Cool Nites Tournament Apollo High School Hosted by Apollo Invitational

08 Mar

12:00 pm

vs
Arcadia
Titans
Apollo High School Invitational 2-6 L Box

09 Mar

9:00 am

@
Gallup (NM) (Gallup NM)
Apollo High School Invitational 3-5 L Box

09 Mar

12:00 pm

@
Betty H. Fairfax
Stampede
Apollo High School Invitational 1-8 L Box

10 Mar

10:30 am

@
Thunderbird
Chiefs
Apollo High School Invitational 10-3 W Box

10 Mar

4:30 pm

@
Miyamura (NM)
Apollo High School Invitational 2-9 L Box

06 Mar

4:00 pm

vs
Benson
Bobcats
Morenci Jr./Sr. High School Region 1-6 L Box

13 Mar

4:00 pm

@
Pima
Roughriders
Pima High School Region 16-0 W Box

17 Mar

11:00 am

vs
Hayden
Lobos
Morenci Jr./Sr. High School Freedom 17-0 W Box

17 Mar

2:00 pm

vs
Hayden
Lobos
Morenci Jr./Sr. High School Freedom 16-0 W

20 Mar

4:00 pm

@
Willcox
Cowboys/Cowgirls
Willcox High School Region 8-3 W Box

22 Mar

5:00 pm

vs
Round Valley
Elks
Morenci Jr./Sr. High School Freedom 12-1 W Box

27 Mar

4:00 pm

vs
Thatcher
Eagles
Morenci Jr./Sr. High School Region 17-4 W Box

29 Mar

4:00 pm

@
Bisbee
Pumas
Bisbee High School Region 24-3 W 5 inn Box

04 Apr

4:00 pm

vs
Pima
Roughriders
Morenci Jr./Sr. High School Region 13-3 W Box

07 Apr

12:00 pm

vs
Tombstone
Yellow Jackets
Morenci Jr./Sr. High School Region 19-0 W Box

10 Apr

3:00 pm

@
Safford
Bulldogs
Safford High School Freedom 7-5 W Box

12 Apr

7:00 pm

vs
Willcox
Cowboys/Cowgirls
Morenci Jr./Sr. High School Region 6-13 L Box

14 Apr

2:00 pm

vs
Bisbee
Pumas
Morenci Jr./Sr. High School Region 16-4 W Box

19 Apr

6:30 pm

@
Cobre (NM) (Bayard NM)
Cobre (NM) (Bayard NM) Freedom 1-7 L Box

23 Apr

4:00 pm

@
Benson
Bobcats
Benson High School Region 3-12 L Box

25 Apr

4:00 pm

@
Thatcher
Eagles
Thatcher High School Region 11-3 W

28 Apr

11:00 am

@
Chandler Prep
Titans
Rose Mofford Complex State 12-2 W

04 May

6:00 pm

vs
Bourgade Catholic
Golden Eagles
Rose Mofford Complex State 16-10 W

05 May

10:00 am

@
Benson
Bobcats
Rose Mofford Complex State 1-2 L
2
SS, 2B
12
3
RF, 2B
12
4
LF, RF
12
6
C, 2B
11
10
2B, SS
12
12
SS, 2B
10
13
P, 3B
10
18
P, 3B
11