Arizona Lutheran

Coyotes

28 Aug

6:00 pm

vs
Phoenix Christian
Cougars
Arizona Lutheran Academy Freedom 3-0 W 25-11, 25-18, 25-16 Box

30 Aug

6:00 pm

@
Valley Lutheran
Flames
Valley Lutheran High School Freedom 0-3 L 15-25, 20-25, 19-25 Box

05 Sep

6:00 pm

@
St. Augustine
Wolves
St. Augustine Catholic High School Freedom 3-0 W 25-13, 25-19, 25-15 Box

06 Sep

6:00 pm

vs
Scottsdale Prep
Spartans
Arizona Lutheran Academy Freedom 2-3 L 25-17, 25-21, 18-25, 19-25, 8-15 Box
08 Sep 8:00 am Ceil Billings Memorial Volleyball Tournament Greenway High School Hosted by Greenway Invitational

08 Sep

8:00 am

vs
Peoria
Panthers
Greenway High School Invitational 2-0 W Box

08 Sep

10:00 am

vs
Bradshaw Mountain
Bears
Greenway High School Invitational 1-2 L Box

08 Sep

1:00 pm

vs
Cactus
Cobras
Greenway High School Invitational 0-2 L

08 Sep

2:00 pm

@
Raymond S. Kellis
Cougars
Greenway High School Invitational 2-1 W

08 Sep

4:00 pm

@
Veritas Prep
Falcons
Greenway High School Invitational 0-2 L

11 Sep

6:00 pm

@
Chandler Prep
Titans
Chandler Preparatory Academy Freedom 3-1 W Box

12 Sep

5:00 pm

@
North Pointe Prep
Falcons
North Pointe Preparatory Freedom 3-0 W Box

13 Sep

6:00 pm

vs
Leading Edge Academy - Gilbert
Spartans
Arizona Lutheran Academy Freedom 3-0 W 25-15, 25-16, 25-23 Box

18 Sep

6:00 pm

vs
Phoenix Country Day
Eagles
Arizona Lutheran Academy Freedom 0-3 L 18-25, 17-25, 12-25 Box

24 Sep

6:00 pm

@
Trivium Prep
Crimson Knights
Trivium Preparatory Academy Region 0-3 L Box

25 Sep

6:00 pm

@
Heritage Academy Laveen
Heroes
Salvation Army KROC Center Region 3-0 W 25-8, 25-10, 25-16 Box

27 Sep

6:00 pm

vs
NFL Yet HS and JH
Eagles
Arizona Lutheran Academy Freedom 3-0 W 25-19, 25-20, 25-14 Box
28 Sep 8:00 am Chandler Prep Volleyball Invitational ASU Activity Center Hosted by Chandler Prep Invitational

02 Oct

6:00 pm

vs
Parker
Broncs
Arizona Lutheran Academy Region 2-3 L 10-25, 18-25, 30-28, 26-24, 11-15 Box

04 Oct

6:00 pm

@
Tonopah Valley
The Phoenix
Tonopah Valley High School Region 3-2 W 23-25, 25-23, 26-24, 15-25, 15-6 Box

10 Oct

6:00 pm

vs
Tonopah Valley
The Phoenix
Arizona Lutheran Academy Region 3-0 W 25-18, 25-18, 27-25 Box

11 Oct

6:00 pm

vs
Heritage Academy Laveen
Heroes
Arizona Lutheran Academy Region 3-0 W 25-10, 25-15, 25-7 Box

18 Oct

6:00 pm

@
Parker
Broncs
Parker High School Region 1-3 L 16-25, 28-26, 17-25, 24-26 Box
19 Oct 9:00 am Gopher Get Down Florence High School Hosted by Florence Invitational

19 Oct

9:00 am

@
Flowing Wells
Caballeros
Florence High School Invitational 2-1 W Box

19 Oct

11:00 am

vs
Poston Butte
Broncos
Florence High School Invitational 2-0 W Box

19 Oct

1:15 pm

vs
Combs
Coyotes
Florence High School Invitational 2-0 W Box

19 Oct

3:30 pm

@
Show Low
Cougars
Florence High School Invitational 2-1 W Box

19 Oct

5:45 pm

@
Poston Butte
Broncos
Florence High School Invitational - T

25 Oct

6:00 pm

vs
Trivium Prep
Crimson Knights
Arizona Lutheran Academy Region 1-3 L 15-25, 18-25, 25-23, 22-25

30 Oct

6:00 pm

vs
Sedona Red Rock
Scorpions
Arizona Lutheran Academy Play-In 3-2 W 25-13, 10-25, 25-11, 21-25, 15-6

02 Nov

9:00 am

@
Trivium Prep
Crimson Knights
Arcadia High School State 1-3 L 16-25, 14-25, 25-23, 14-25