Scottsdale Christian

Eagles

28 Aug

6:00 pm

@
ASU Preparatory Acad
Sun Devils
ASU Preparatory Academy Freedom 3-0 W Box
31 Aug 8:00 am Goldwater Volleyball Festival Sandra Day O'Connor High School Hosted by Millennium Invitational

31 Aug

9:00 am

@
Shadow Ridge
Stallions
Barry Goldwater High School Invitational 2-0 W Box

31 Aug

11:00 am

@
Barry Goldwater
Bulldogs
Barry Goldwater High School Invitational 2-0 W Box

31 Aug

2:00 pm

@
Snowflake
Lobos
Barry Goldwater High School Invitational 2-0 W Box

10 Sep

5:00 pm

vs
Horizon Honors
Eagles
Scottsdale Christian Academy Freedom 3-0 W Box

12 Sep

6:00 pm

vs
Parker
Broncs
Scottsdale Christian Academy Freedom 3-0 W Box

13 Sep

5:30 pm

@
Payson
Longhorns
Payson High School Freedom 3-0 W Box

17 Sep

6:00 pm

@
Trivium Prep
Crimson Knights
Trivium Preparatory Academy Freedom 3-0 W Box
21 Sep 9:00 am Nike - Tournament of Champions Salvation Army KROC Center Hosted by West Anchorage (AK) Invitational

21 Sep

12:00 pm

vs
Pine Crest (FL)
Salvation Army KROC Center Invitational 2-0 W

21 Sep

2:00 pm

vs
Sunnyslope
Vikings
Salvation Army KROC Center Invitational 2-0 W Box

21 Sep

4:00 pm

@
Jesuit (OR)
Salvation Army KROC Center Invitational 0-2 L

24 Sep

6:00 pm

@
Glendale Prep
Griffins
Glendale Preparatory Academy Freedom 3-0 W Box

25 Sep

6:00 pm

vs
Cicero Prep
Centurions
Scottsdale Christian Academy Freedom 3-0 W Box

02 Oct

6:00 pm

vs
Santa Cruz Valley
Dust Devil
Scottsdale Christian Academy Freedom 3-0 W Box

04 Oct

6:00 pm

vs
Rancho Solano Prep
Mustangs
Scottsdale Christian Academy Region 3-0 W Box

05 Oct

4:00 pm

vs
Veritas Prep
Falcons
Scottsdale Christian Academy Freedom 3-0 W Box

11 Oct

6:00 pm

@
Santa Cruz Valley
Dust Devil
Santa Cruz Valley Union High School Region 3-0 W Box
12 Oct 9:00 am Birdcage Classic Chaparral High School Hosted by Chaparral Invitational

12 Oct

9:00 am

vs
Greenway
Demons
Chaparral High School Invitational 2-0 W Box

12 Oct

10:30 am

@
Pinnacle
Pioneers
Chaparral High School Invitational 2-0 W Box

12 Oct

12:00 pm

vs
Perry
Pumas
Chaparral High School Invitational 0-2 L Box

12 Oct

2:30 pm

vs
Chaparral
Firebirds
Chaparral High School Invitational 2-0 W 25-21, 25-17 Box

13 Oct

10:00 am

@
Greenway
Demons
Chaparral High School Invitational 2-0 W 25-20, 25-17

13 Oct

12:00 pm

@
Cactus Shadows
Falcons
Chaparral High School Invitational 2-0 W 25-13, 25-15 Box

13 Oct

2:00 pm

vs
Perry
Pumas
Chaparral High School Invitational 0-2 L 20-25, 21-25 Box

13 Oct

3:00 pm

@
Cactus Shadows
Falcons
Chaparral High School Invitational 0-2 L 23-25, 19-25

16 Oct

6:00 pm

@
Cicero Prep
Centurions
Cicero Preparatory Academy Region 3-0 W 2-2, 25-5, 25-6 Box

18 Oct

6:00 pm

@
Northwest Christian
Crusaders
Northwest Christian High Freedom 3-1 W Box

24 Oct

6:00 pm

vs
Phoenix Country Day
Eagles
Scottsdale Christian Academy Region 3-0 W Box

25 Oct

6:00 pm

@
Veritas Prep
Falcons
Veritas Preparatory Academy Region 3-0 W 25-10, 25-12, 25-16

02 Nov

3:00 pm

vs
Tonopah Valley
The Phoenix
Arcadia High School State 3-0 W 25-8, 25-12, 25-9

02 Nov

7:00 pm

vs
Northland Prep
Spartans
Arcadia High School State 3-0 W 25-11, 25-10, 25-16

03 Nov

1:00 pm

vs
Trivium Prep
Crimson Knights
Arcadia High School State 3-0 W 25-16, 25-8, 25-11

03 Nov

5:00 pm

vs
Glendale Prep
Griffins
Tempe High School Championship 3-0 W 25-10, 25-23, 25-14