Glendale Prep

Griffins

29 Aug

6:00 pm

vs
Veritas Prep
Falcons
Glendale Preparatory Academy Freedom 3-1 W Box

05 Sep

6:00 pm

@
Tonopah Valley
The Phoenix
Tonopah Valley High School Freedom 3-0 W 25-13, 25-20, 25-10 Box

06 Sep

6:00 pm

@
Chandler Prep
Titans
Chandler Preparatory Academy Freedom 3-1 W Box

11 Sep

6:00 pm

vs
Sedona Red Rock
Scorpions
Glendale Preparatory Academy Region 3-1 W 25-8, 25-9, 25-27, 26-24 Box

13 Sep

6:00 pm

@
North Pointe Prep
Falcons
North Pointe Preparatory Region 3-0 W Box
14 Sep 2:00 pm White Tank Invitational Valley Vista High School Hosted by Valley Vista Invitational

14 Sep

3:00 pm

@
Betty H. Fairfax
Stampede
Valley Vista High School Invitational 2-0 W Box

14 Sep

5:00 pm

@
Copper Canyon
Aztecs
Valley Vista High School Invitational 2-0 W Box

14 Sep

7:00 pm

vs
North
Mustangs
Valley Vista High School Invitational 2-0 W Box

15 Sep

8:00 am

@
South Mountain
Jaguars
Valley Vista High School Invitational 2-0 W 25-14, 25-12

15 Sep

10:00 am

@
Paradise Honors
Panthers
Valley Vista High School Invitational 2-0 W 25-14, 25-6

15 Sep

1:00 pm

@
Page
Sand Devils
Valley Vista High School Invitational 2-0 W 25-20, 25-14

15 Sep

2:00 pm

vs
Youngker
Roughriders
Valley Vista High School Invitational 1-2 L 22-25, 25-18, 13-15

18 Sep

6:00 pm

@
Scottsdale Prep
Spartans
Scottsdale Preparatory Academy Region 3-0 W 25-20, 25-12, 25-13 Box

20 Sep

6:00 pm

vs
Northland Prep
Spartans
Glendale Preparatory Academy Region 3-0 W Box

24 Sep

6:00 pm

vs
Scottsdale Christian
Eagles
Glendale Preparatory Academy Freedom 0-3 L Box

27 Sep

6:00 pm

vs
Valley Lutheran
Flames
Glendale Preparatory Academy Region 3-0 W Box

02 Oct

6:00 pm

@
Camp Verde
Cowboys
Camp Verde High School Region 3-0 W 25-8, 25-12, 25-6 Box

04 Oct

6:00 pm

@
Sedona Red Rock
Scorpions
Sedona Red Rock Region 3-0 W 25-16, 25-12, 29-27 Box

09 Oct

6:00 pm

vs
North Pointe Prep
Falcons
Glendale Preparatory Academy Region 3-0 W Box

16 Oct

6:00 pm

@
Northland Prep
Spartans
Northland Preparatory Academy Region 3-0 W 25-19, 25-23, 25-21 Box

20 Oct

2:00 pm

vs
Scottsdale Prep
Spartans
Glendale Preparatory Academy Region 3-0 W Box

22 Oct

6:00 pm

vs
Trivium Prep
Crimson Knights
Glendale Preparatory Academy Freedom 1-3 L Box

23 Oct

6:00 pm

@
Valley Lutheran
Flames
Valley Lutheran High School Region 3-1 W 23-25, 25-20, 25-17, 25-16 Box

25 Oct

6:00 pm

vs
Camp Verde
Cowboys
Glendale Preparatory Academy Region 3-0 W

02 Nov

11:00 am

vs
Chandler Prep
Titans
Arcadia High School State 3-0 W 25-15, 25-13, 25-15

02 Nov

7:00 pm

vs
Veritas Prep
Falcons
Arcadia High School State 3-2 W 16-25, 25-23, 25-27, 25-20, 15-11

03 Nov

11:00 am

@
Thatcher
Eagles
Arcadia High School State 3-2 W 25-27, 25-19, 25-23, 17-25, 15-13

03 Nov

5:00 pm

@
Scottsdale Christian
Eagles
Tempe High School Championship 0-3 L 10-25, 23-25, 14-25