Benson

Bobcats

28 Aug

6:00 pm

@
Santa Rita
Eagles
Santa Rita High School Freedom 2-3 L Box

04 Sep

6:00 pm

vs
Desert Christian
Eagles
Benson High School Freedom 3-0 W 25-20, 25-19, 25-21 Box

05 Sep

5:00 pm

@
The Gregory School
Hawks
The Gregory School Freedom 3-2 W Box

06 Sep

6:00 pm

vs
Valley Union
Blue Devils
Benson High School Freedom 3-0 W 25-14, 25-18, 25-20 Box
08 Sep 8:00 am Morenci Inv. Volleyball Tournament Morenci Jr./Sr. High School Hosted by Morenci Jr./Sr. Invitational

08 Sep

8:00 am

@
Globe
Tigers
Morenci Jr./Sr. High School Invitational 2-3 L

08 Sep

8:30 am

@
Bowie/San Simon
Cougars
Morenci Jr./Sr. High School Invitational 3-2 W

08 Sep

9:00 am

@
Cobre (NM) (Bayard NM)
Morenci Jr./Sr. High School Invitational 3-2 W

08 Sep

10:00 am

@
Duncan
Wildkats
Morenci Jr./Sr. High School Invitational 1-0 W 30-16

08 Sep

10:30 am

@
St. David
Tigers
Morenci Jr./Sr. High School Invitational 0-1 L 25-30

08 Sep

11:00 am

@
Morenci Jr./Sr.
Wildcats
Morenci Jr./Sr. High School Invitational 1-0 W 29-23

08 Sep

12:00 pm

@
Miami
Vandals
Morenci Jr./Sr. High School Invitational 1-0 W 30-21

08 Sep

1:30 pm

vs
Bowie/San Simon
Cougars
Morenci Jr./Sr. High School Invitational 2-0 W 25-23, 25-23

08 Sep

3:30 pm

@
Morenci Jr./Sr.
Wildcats
Morenci Jr./Sr. High School Invitational 1-2 L 25-18, 14-25, 12-15

08 Sep

4:30 pm

@
Globe
Tigers
Morenci Jr./Sr. High School Invitational 2-0 W 25-20, 27-25

11 Sep

6:00 pm

@
Pima
Roughriders
Pima High School Region 0-3 L Box

13 Sep

6:00 pm

@
Bisbee
Pumas
Bisbee High School Region 3-0 W 27-25, 25-11, 25-13

18 Sep

6:00 pm

vs
Tombstone
Yellow Jackets
Benson High School Region 2-3 L Box

20 Sep

6:00 pm

@
Willcox
Cowboys/Cowgirls
Willcox High School Region 3-1 W 25-21, 19-25, 25-21, 26-24 Box

25 Sep

6:00 pm

vs
St. David
Tigers
Benson High School Freedom 0-3 L 20-25, 18-25, 14-25 Box

27 Sep

6:00 pm

vs
Thatcher
Eagles
Benson High School Region 0-3 L Box
28 Sep 8:00 am Chandler Prep Volleyball Invitational ASU Activity Center Hosted by Chandler Prep Invitational

02 Oct

6:00 pm

@
Morenci Jr./Sr.
Wildcats
Morenci Jr./Sr. High School Region 3-2 W 10-25, 25-10, 25-10, 10-25, 15-8 Box

04 Oct

6:00 pm

vs
Pima
Roughriders
Benson High School Region 0-3 L Box

09 Oct

6:00 pm

vs
Bisbee
Pumas
Benson High School Region 3-0 W

11 Oct

6:00 pm

@
Tombstone
Yellow Jackets
Tombstone High School Region 1-3 L
12 Oct 12:00 pm Lion's Den Invitational Mountain View (Marana) High School Hosted by Mountain View Marana Invitational

12 Oct

12:00 pm

@
Cienega
Bobcats
Mountain View (Marana) High School Invitational 0-2 L 13-25, 12-25

12 Oct

3:00 pm

@
Casteel
Colts
Mountain View (Marana) High School Invitational 0-2 L 21-25, 9-25 Box

12 Oct

5:00 pm

@
Pueblo Magnet
Warriors
Mountain View (Marana) High School Invitational 2-0 W 25-12, 25-13

13 Oct

9:00 am

vs
Mountain View Marana
Mountain Lions
Mountain View (Marana) High School Invitational 0-2 L 3-25, 18-25

13 Oct

11:00 am

vs
Buena
Colts
Mountain View (Marana) High School Invitational 1-2 L 14-25, 25-23, 11-15

16 Oct

6:00 pm

vs
Willcox
Cowboys/Cowgirls
Benson High School Region 3-1 W Box

23 Oct

6:00 pm

@
Thatcher
Eagles
Thatcher High School Region 0-3 L Box

24 Oct

6:00 pm

vs
Morenci Jr./Sr.
Wildcats
Benson High School Region 3-2 W

30 Oct

6:00 pm

@
St. Augustine
Wolves
St. Augustine Catholic High School Play-In 0-3 L 15-25, 12-25, 23-25