Douglas

Bulldogs

30 Aug

6:00 pm

vs
Buena
Colts
Douglas High School Freedom 1-3 L Box

04 Sep

6:00 pm

vs
Sahuarita
Mustangs
Douglas High School Freedom 0-3 L Box

05 Sep

6:00 pm

@
Tombstone
Yellow Jackets
Tombstone High School Freedom 1-3 L Box

06 Sep

6:00 pm

@
Catalina
Trojans
Catalina Magnet High School Freedom 1-3 L Box
07 Sep 8:00 am Flowing Wells Invitational Flowing Wells High School Hosted by Flowing Wells Invitational

07 Sep

1:00 pm

@
Desert View
Jaguars
Flowing Wells High School Invitational 2-1 W

07 Sep

2:00 pm

@
Desert Christian
Eagles
Flowing Wells High School Invitational 1-2 L Box

07 Sep

4:00 pm

@
Pusch Ridge
Lions
Flowing Wells High School Invitational 0-2 L Box

08 Sep

10:00 am

vs
Desert View
Jaguars
Flowing Wells High School Invitational 0-2 L

08 Sep

12:00 pm

vs
Pueblo Magnet
Warriors
Flowing Wells High School Invitational 0-2 L

11 Sep

6:00 pm

vs
Desert View
Jaguars
Douglas High School Freedom 2-3 L Box
15 Sep 9:00 am Inaugural Bulldog Volleyball Tournament Douglas High School Hosted by Douglas Invitational

15 Sep

9:00 am

vs
Bisbee
Pumas
Douglas High School Invitational

15 Sep

10:35 am

vs
Nogales
Apaches
Douglas High School Invitational

15 Sep

11:55 am

@
Desert View
Jaguars
Douglas High School Invitational

15 Sep

12:15 pm

vs
Valley Union
Blue Devils
Douglas High School Invitational

15 Sep

1:35 pm

@
Tombstone
Yellow Jackets
Douglas High School Invitational

18 Sep

6:00 pm

vs
Casa Grande
Cougars
Douglas High School Freedom 0-3 L Box

19 Sep

6:00 pm

@
Flowing Wells
Caballeros
Flowing Wells High School Freedom 3-1 W Box

20 Sep

6:00 pm

vs
Amphitheater
Panthers
Douglas High School Region 3-2 W 25-18, 25-16, 14-25, 21-25, 15-13 Box

25 Sep

6:00 pm

@
Rio Rico
Hawks
Rio Rico High School Region 2-3 L 19-25, 25-18, 27-25, 10-25, 7-15 Box

27 Sep

6:00 pm

vs
Walden Grove
Red Wolves
Douglas High School Region 2-3 L Box

02 Oct

6:00 pm

@
Pueblo Magnet
Warriors
Pueblo Magnet High School Region 1-3 L Box

09 Oct

6:00 pm

@
Cholla
Chargers
Cholla High Magnet School Freedom 2-3 L Box

11 Oct

6:00 pm

vs
Rio Rico
Hawks
Douglas High School Region 3-1 W Box

15 Oct

6:00 pm

@
Amphitheater
Panthers
Amphitheater High School Region 1-3 L 16-25, 19-25, 25-21, 16-25 Box

16 Oct

6:00 pm

@
Walden Grove
Red Wolves
Walden Grove High School Region 3-2 W 21-25, 18-25, 25-20, 25-14, 15-12 Box

17 Oct

6:00 pm

vs
Palo Verde Magnet
Titans
Douglas High School Region 3-2 W Box

18 Oct

6:00 pm

vs
Pueblo Magnet
Warriors
Douglas High School Region 2-3 L Box

23 Oct

6:00 pm

@
Palo Verde Magnet
Titans
Palo Verde High Magnet School Region 3-2 W