Archives: You are currently viewing information from 2015-2016. Back to 2019-2020

Thatcher

Eagles

03 Sep

6:00 pm

vs
Douglas
Bulldogs
Thatcher High School Division 3-0 W

08 Sep

6:00 pm

@
Coronado
Dons
Coronado High School Division 3-0 W

09 Sep

6:00 pm

vs
Safford
Bulldogs
Thatcher High School Freedom 3-0 W

15 Sep

6:30 pm

@
Snowflake
Lobos
Snowflake High School Freedom 2-3 L

17 Sep

6:00 pm

@
Benjamin Franklin
Chargers
Benjamin Franklin High School Division 3-0 W

22 Sep

6:00 pm

vs
Gilbert Classical
Spartans
Thatcher High School Division 3-0 W

25 Sep

6:00 pm

vs
Gilbert Christian
Knights
Thatcher High School Division 3-0 W
02 Oct 9:00 am NIKE Tournament of Champions Invitational

06 Oct

6:00 pm

@
Round Valley
Elks
Round Valley High School Division 3-0 W

08 Oct

6:00 pm

@
Coolidge
Bears
Coolidge High School Section 3-0 W
09 Oct 8:00 am Lion's Den Invitational Mountain View (Marana) High School Invitational

09 Oct

10:00 am

vs
Immaculate Heart
Knights
Mountain View (Marana) High School Invitational 2-0 W

09 Oct

12:00 pm

vs
Cesar Chavez
Champions
Mountain View (Marana) High School Invitational 2-0 W

09 Oct

4:00 pm

vs
Mountain View Marana
Mountain Lions
Mountain View (Marana) High School Invitational 0-2 L

09 Oct

5:00 pm

vs
Rio Rico
Hawks
Mountain View (Marana) High School Invitational 2-0 W

10 Oct

9:00 am

@
Tucson
Badgers
Mountain View (Marana) High School Invitational 2-0 W

10 Oct

10:00 am

@
Cienega
Bobcats
Mountain View (Marana) High School Invitational 2-1 W

10 Oct

12:00 pm

@
Sahuaro
Cougars
Mountain View (Marana) High School Invitational 1-2 L

10 Oct

2:00 pm

@
Tucson
Badgers
Mountain View (Marana) High School Invitational 0-2 L

13 Oct

6:00 pm

vs
San Manuel Jr./Sr.
Miners
Thatcher High School Section 3-0 W

14 Oct

6:00 pm

@
Safford
Bulldogs
Safford High School Freedom 3-0 W

15 Oct

6:00 pm

@
American Leadership Academy - QC
Patriots
American Leadership Academy - QC Section 3-0 W

20 Oct

6:00 pm

vs
Combs
Coyotes
Thatcher High School Section 3-0 W

22 Oct

6:00 pm

vs
Globe
Tigers
Thatcher High School Section 3-0 W

27 Oct

6:00 pm

@
ASU Preparatory Acad
Sun Devils
ASU Preparatory Academy Division 3-0 W 25-15, 25-4, 25-8

29 Oct

6:00 pm

@
Pima
Roughriders
Pima High School Section 3-2 W 21-25, 25-20, 25-23, 20-25, 16-14

05 Nov

5:00 pm

vs
Walden Grove
Red Wolves
Findlay Toyota Center State 3-0 W 25-13, 25 -12, 25 -11

06 Nov

4:00 pm

vs
Glendale Prep
Griffins
Findlay Toyota Center State 3-0 W 25-13, 25-21, 25-14

07 Nov

11:00 am

vs
Arizona Lutheran
Coyotes
Findlay Toyota Center State 3-0 W 25-20, 25-19, 25-21

07 Nov

6:00 pm

vs
Pima
Roughriders
Findlay Toyota Center Championship 3-1 W 25-20, 25-16, 16-25, 25 -16