Archives: You are currently viewing information from 2016-2017. Back to 2019-2020

Palo Verde Magnet

Titans

31 Aug

6:00 pm

@
Tanque Verde
Hawks
Tanque Verde High School Freedom 0-3 L
02 Sep 10:00 am TUSD Girls Volleyball Invitational Palo Verde High Magnet School Hosted by Palo Verde Magnet Invitational

02 Sep

8:00 am

@
Santa Rita
Eagles
Palo Verde High Magnet School Invitational 2-0 W

02 Sep

9:00 am

@
Tanque Verde
Hawks
Palo Verde High Magnet School Invitational 0-2 L

02 Sep

10:00 am

vs
Catalina
Trojans
Palo Verde High Magnet School Invitational 2-0 W

02 Sep

12:00 pm

vs
Desert Christian
Eagles
Palo Verde High Magnet School Invitational 0-2 L

03 Sep

10:00 am

@
Amphitheater
Panthers
Palo Verde High Magnet School Invitational 2-0 W

03 Sep

12:00 pm

@
Rio Rico
Hawks
Palo Verde High Magnet School Invitational 2-0 W

03 Sep

2:00 pm

vs
Nogales
Apaches
Palo Verde High Magnet School Invitational 0-2 L

03 Sep

3:00 pm

@
Walden Grove
Red Wolves
Palo Verde High Magnet School Invitational 0-2 L

07 Sep

6:00 pm

vs
Walden Grove
Red Wolves
Palo Verde High Magnet School Freedom 3-2 W
09 Sep 2:00 pm 2016 Wolfpack Volleyball Invitational St. Augustine Catholic High School Hosted by St. Augustine Invitational

09 Sep

3:00 pm

@
St. Augustine
Wolves
St. Augustine Catholic High School Invitational 2-0 W 25-20, 25-23

09 Sep

5:00 pm

vs
Valley Union
Blue Devils
St. Augustine Catholic High School Invitational 2-0 W 25-14, 25-21

09 Sep

6:00 pm

@
Green Fields
Griffin
St. Augustine Catholic High School Invitational 2-0 W 25-10, 25-12

10 Sep

10:00 am

vs
Phoenix Christian
Cougars
St. Augustine Catholic High School Invitational 2-0 W

10 Sep

12:00 pm

vs
The Gregory School
Hawks
St. Augustine Catholic High School Invitational 1-2 L

13 Sep

6:00 pm

@
Sunnyside
Blue Devils
Sunnyside High School Freedom 3-2 W

19 Sep

6:30 pm

@
Flowing Wells
Caballeros
Flowing Wells High School Freedom 1-3 L

20 Sep

6:00 pm

vs
Desert View
Jaguars
Palo Verde High Magnet School Freedom 3-1 W

22 Sep

6:00 pm

vs
Amphitheater
Panthers
Palo Verde High Magnet School Region 3-1 W

26 Sep

6:00 pm

@
Cholla
Chargers
Cholla High Magnet School Freedom 3-2 W

27 Sep

6:00 pm

vs
Douglas
Bulldogs
Palo Verde High Magnet School Region 3-1 W

03 Oct

6:00 pm

@
Pueblo Magnet
Warriors
Pueblo Magnet High School Region 0-3 L

05 Oct

6:00 pm

vs
Rio Rico
Hawks
Palo Verde High Magnet School Region 3-1 W

06 Oct

6:00 pm

@
Santa Rita
Eagles
Santa Rita High School Freedom 3-0 W

17 Oct

6:00 pm

vs
Empire
Ravens
Palo Verde High Magnet School Freedom 0-3 L

18 Oct

6:00 pm

@
Douglas
Bulldogs
Douglas High School Region 3-1 W

19 Oct

6:00 pm

vs
Marana
Tigers
Palo Verde High Magnet School Freedom 1-3 L

25 Oct

6:00 pm

vs
Pueblo Magnet
Warriors
Palo Verde High Magnet School Region 0-3 L

26 Oct

6:00 pm

@
Amphitheater
Panthers
Amphitheater High School Region 3-2 W

27 Oct

6:00 pm

@
Rio Rico
Hawks
Rio Rico High School Region 2-3 L 25-11, 25-22, 19-25, 22-25, 13-15