2021 AIA Boys Tennis
Division III Doubles Championship
-
Match 25
check in:
10:00am
#1
Jack Swenson / Connor Swenson
Scottsdale Prep
#8
Ryan Anderson / Ryan Quirk
Anthem Prep
6-0, 6-0
-
Match 26
check in:
10:00am
JACQUES SEVRAIN / SAM TEPPER
Phoenix Country Day
#4
Michael Greer / Carson Turley
Thatcher
3-6, 6-4, 6-4
-
Match 27
check in:
10:00am
#3
Luke Kauffman / Jacob Kauffman
Willcox
#6
Drew Messing / Leo Gruenstein
The Gregory School
6-1, 6-1
-
Match 28
check in:
10:00am
#7
Andrei Sheydayi / Ben Richey
Chandler Prep
#2
ERIC EMAMI / Tyler Tam
Phoenix Country Day
6-1, 6-3
-
Match 29
check in:
2:30pm
#1
Jack Swenson / Connor Swenson
Scottsdale Prep
#4
Michael Greer / Carson Turley
Thatcher
6-0, 6-0
-
Match 30
check in:
2:30pm
#3
Luke Kauffman / Jacob Kauffman
Willcox
#2
ERIC EMAMI / Tyler Tam
Phoenix Country Day
6-1. 6-4
-
Match 31
check in:
5:00pm
#1
Jack Swenson / Connor Swenson
Scottsdale Prep
#2
ERIC EMAMI / Tyler Tam
Phoenix Country Day
6-2, 6-1
State Champion
Jack Swenson / Connor Swenson
Scottsdale Prep
2021 AIA Boys Tennis
Division III Doubles Championship
-
Match 1
check in:
2:30pm
#1
Swenson/Swenson
Scottsdale Prep
Maxfield/Sterling
Pusch Ridge
6-1, 6-0
-
Match 2
check in:
2:30pm
Maltzman/Pace
The Gregory School
Martell/Storino
Glendale Prep
6-2, 6-1
-
Match 3
check in:
2:30pm
Haynie/Watts
St. David
#8
Anderson/Quirk
Anthem Prep
6-2, 6-3
-
Match 4
check in:
2:30pm
Stewart/Troglia
Miami
Soni/Jaksic
BASIS Phoenix
6-0, 6-2
-
Match 5
check in:
2:30pm
SEVRAIN/TEPPER
Phoenix Country Day
#5
Schillin/Victor
Veritas Prep
3-6, 6-2, 7-6
-
Match 6
check in:
2:30pm
McClaine/Shannon
Willcox
Hansen/Thompson
Pima
6-4, 7-6
-
Match 7
check in:
2:30pm
Stuart/Hartung
Odyssey Institute
#4
Greer/Turley
Thatcher
6-0, 6-0
-
Match 8
check in:
2:30pm
Camacho/Schwyn
Rancho Solano Prep
Galowicz/Mealey
Cicero Prep
6-3, 3-6, 6-2
-
Match 9
check in:
2:30pm
Yellapra/Ngo
AZ College Prep
Rubalcav/Haynie
Thatcher
7-5, 5-7, 6-3
-
Match 10
check in:
2:30pm
Trejo/Richards
St. David
#3
Kauffman/Kauffman
Willcox
6-0, 6-0
-
Match 11
check in:
2:30pm
Smith/Torres
Safford
Xue/St Louis
Gilbert Classical
6-1, 6-2
-
Match 12
check in:
2:30pm
Lewis/Hetland
Tanque Verde
#6
Messing/Gruenste
The Gregory School
6-3, 6-1
-
Match 13
check in:
2:30pm
Buell/Taiz
Desert Chr
Delli Bo/Cardenas
Paradise Honors
2-6, 6-3, 6-4
-
Match 14
check in:
2:30pm
Markowsk/Markowsk
Sabino
#7
Sheydayi/Richey
Chandler Prep
6-0, 6-2
-
Match 15
check in:
2:30pm
Russell/Berkshir
Gilbert Chr
Flores/Jupiter
Antelope Union
6-3, 6-2
-
Match 16
check in:
2:30pm
Lunt/Paull
Pima
#2
EMAMI/Tam
Phoenix Country Day
6-0, 6-0
-
Match 17
check in:
5:30pm
#1
J. Swenson/C. Swenson
Scottsdale Prep
E. Maltzman/D. Pace
The Gregory School
6-0, 6-0
-
Match 18
check in:
5:30pm
#8
R. Anderson/R. Quirk
Anthem Prep
Y. Soni/A. Jaksic
BASIS Phoenix
6-0, 6-4
-
Match 19
check in:
5:30pm
J. SEVRAIN/S. TEPPER
Phoenix Country Day
K. Hansen/L. Thompson
Pima
6-1, 6-0
-
Match 20
check in:
5:30pm
#4
M. Greer/C. Turley
Thatcher
A. Camacho/J. Schwyn
Rancho Solano Prep
6-0, 6-0
-
Match 21
check in:
5:30pm
T. Rubalcava/A. Haynie
Thatcher
#3
L. Kauffman/J. Kauffman
Willcox
6-0, 6-0
-
Match 22
check in:
5:30pm
G. Smith/E. Torres
Safford
#6
D. Messing/L. Gruenstein
The Gregory School
6-0, 6-0
-
Match 23
check in:
5:30pm
J. Delli Bovi/Z. Cardenas
Paradise Honors
#7
A. Sheydayi/B. Richey
Chandler Prep
6-1, 6-1
-
Match 24
check in:
5:30pm
D. Russell/L. Berkshire
Gilbert Chr
#2
E. EMAMI/T. Tam
Phoenix Country Day
6-0, 6-0
-
Match 25
check in:
10:00am
See Page 1
#1
Jack Swenson / Connor Swenson
Scottsdale Prep
#8
Ryan Anderson / Ryan Quirk
Anthem Prep
6-0, 6-0
-
Match 26
check in:
10:00am
See Page 1
JACQUES SEVRAIN / SAM TEPPER
Phoenix Country Day
#4
Michael Greer / Carson Turley
Thatcher
3-6, 6-4, 6-4
-
Match 27
check in:
10:00am
See Page 1
#3
Luke Kauffman / Jacob Kauffman
Willcox
#6
Drew Messing / Leo Gruenstein
The Gregory School
6-1, 6-1
-
Match 28
check in:
10:00am
See Page 1
#7
Andrei Sheydayi / Ben Richey
Chandler Prep
#2
ERIC EMAMI / Tyler Tam
Phoenix Country Day
6-1, 6-3