Division II Schedules

Varsity Boys Cross Country


03 Sep 4:00 pm Canyon View, Copper Canyon, Paradise Honors & 1 more Agua Fria High School
Freedom
04 Sep 4:30 pm Catalina, Desert View, The Gregory School & 1 more Cholla High Magnet School
Freedom
04 Sep 4:30 pm ASDB, Buena, Cienega & 1 more Empire High School
Freedom
04 Sep 4:30 pm Florence, Nogales, Palo Verde Magnet & 1 more Flowing Wells High School
Freedom
04 Sep 4:30 pm Sahuaro & Rincon/University Rincon High School
Section
04 Sep 5:00 pm Bradshaw Mountain, Cactus, Glendale & 1 more Glendale Heroes Regional Park
Freedom
04 Sep 5:00 pm Sunnyslope & Independence Independence High School
Section
04 Sep 5:00 pm Tolleson Union, Tonopah Valley, Verrado & 1 more Millennium High School
Freedom
04 Sep 5:00 pm North Canyon & Paradise Valley Paradise Valley High School
Freedom
06 Sep 4:00 pm Desert Solstice Crooked Tree Golf Course
Invitational
07 Sep 8:00 am Peaks Invitational Buffalo Park
Invitational
10 Sep 4:00 pm Buckeye Union, Desert Edge, Odyssey Institute & 1 more Verrado High School
Freedom
10 Sep 5:00 pm Agua Fria, Apollo, Centennial & 2 more Dysart High School
Freedom
10 Sep 5:00 pm Tolleson Union, West Point, Youngker & 1 more Sierra Linda High School
Freedom
11 Sep 2:00 pm Notre Dame Prep, Paradise Valley & Arcadia Papago Park
Section
11 Sep 2:00 pm Metro Tech & Betty H. Fairfax Betty H. Fairfax High School
Section
11 Sep 2:00 pm Alhambra, North, Valley Vista & 1 more Camelback High School
Freedom
11 Sep 4:30 pm Marana, Tucson & Ironwood Ridge Ironwood Ridge High School
Freedom
11 Sep 4:30 pm Buena & Sunnyside Buena High School
Section
11 Sep 5:00 pm Kofa, Yuma & Gila Ridge Gila Ridge High School
Freedom
11 Sep 5:00 pm Cactus, Cortez, Independence & 2 more Duck Park
Freedom
11 Sep 5:00 pm Copper Canyon, Estrella Foothills & Willow Canyon Asante Community Park
Freedom
18 Sep 4:00 pm Barry Goldwater, Centennial, Sunnyslope & 1 more Ironwood High School
Section
18 Sep 4:00 pm Betty H. Fairfax, Camelback, North & 1 more South Mountain High School
Freedom
18 Sep 4:30 pm Cienega & Catalina Foothills Catalina Foothills High School
Section
18 Sep 4:30 pm Buena & Cholla Cholla High Magnet School
Section
18 Sep 4:30 pm Sahuaro & Sunnyside Sunnyside High School
Section
18 Sep 5:00 pm Higley, Scottsdale Christian & Campo Verde Campo Verde High School
Freedom
18 Sep 5:00 pm Central, Cesar Chavez, Trevor G. Browne & 1 more Cesar Chavez Park
Freedom
24 Sep 4:00 pm Desert Edge, Tolleson Union, West Point & 2 more Agua Fria High School
Freedom
24 Sep 5:00 pm Arcadia, Tempe & Notre Dame Prep Notre Dame Preparatory
Freedom
25 Sep 3:30 pm Desert Ridge, Mesa & Mesquite Mesquite High School
Freedom
25 Sep 4:00 pm Casa Grande, Westwood & Maricopa Copper Sky
Freedom
25 Sep 4:30 pm Sahuaro & Buena Buena High School
Section
25 Sep 4:30 pm The Gregory School, Vista Grande & Marana Marana High School
Freedom
28 Sep 8:00 am Mark Weston Invite Bridgewater Golf Course
Invitational
01 Oct 3:30 pm Maricopa, Poston Butte & Mesquite Mesquite High School
Freedom
02 Oct 2:00 pm Highland, Higley & Gilbert Gilbert High School
Freedom
02 Oct 4:00 pm Apollo, Cactus, Ironwood & 3 more Washington High School
Freedom
02 Oct 4:30 pm Cholla, Rincon/University, Sunnyside & 1 more Flowing Wells High School
Section
02 Oct 4:30 pm Tucson & Sahuaro Sahuaro High School
Freedom
05 Oct 7:00 am Glendale Showcase Grand Canal Linear Park
Invitational
05 Oct 7:00 am Dave Doerrer Duck Park
Invitational
09 Oct 3:30 pm Marana & Nogales Nogales High School
Section
09 Oct 3:30 pm Florence, Marana & Nogales Nogales High School
Freedom
09 Oct 4:00 pm Boulder Creek & Paradise Valley Paradise Valley High School
Freedom
09 Oct 4:00 pm Centennial, Ironwood & Sunrise Mountain Sunrise Mountain High School
Section
15 Oct 4:30 pm Flowing Wells, Rincon/University & Catalina Foothills Catalina Foothills High School
Section
16 Oct 2:00 pm Alhambra, Betty H. Fairfax, Buckeye Union & 3 more Desert Edge High School
Freedom
16 Oct 2:00 pm Buena, Tucson & Sunnyside Sunnyside High School
Freedom