Recommended Guidelines for Return to Activity

AIA's Executive Board has endorsed guidelines for the return to sport and activity for competition in the winter.

Division III Schedules

Varsity Boys Tennis


12 Mar

3:30 pm

Santa Cruz Valley Dust Devil
@
Desert Christian Eagles
Tucson Country Club Freedom 0-5 Match Details

12 Mar

3:30 pm

San Tan Foothills Sabercats
@
Florence Gophers
Florence High School Section Cancelled Match Details

12 Mar

4:00 pm

Pusch Ridge Lions
@
The Gregory School Hawks
The Gregory School Freedom 3-6 Match Details

16 Mar

2:00 pm

Willcox Cowboys/Cowgirls
@
Benson Bobcats
Benson High School Freedom 9-0 Match Details

16 Mar

3:30 pm

St. John Paul II Lions
@
Antelope Union Rams
Antelope Union High School Section 7-2 Match Details

16 Mar

3:30 pm

Valley Union Blue Devils
@
Desert Christian Eagles
Tucson Country Club Section Cancelled Match Details

16 Mar

3:30 pm

Lee Williams Volunteers
@
Kingman Bulldogs
Kingman High School Freedom 8-1 Match Details

16 Mar

3:30 pm

St. Augustine Wolves
@
Santa Cruz Valley Dust Devil
Santa Cruz Valley Union High School Freedom 1-0 by Forfeit Match Details

16 Mar

3:30 pm

Florence Gophers
@
Superior Jr./Sr. Panthers
Superior Jr/Sr High School Section Cancelled Match Details

16 Mar

3:30 pm

Benson Bobcats
@
Willcox Cowboys/Cowgirls
Willcox High School Section Cancelled Match Details

16 Mar

4:00 pm

The Gregory School Hawks
@
Bisbee Pumas
Bisbee High School Section Cancelled Match Details

18 Mar

2:00 pm

Page Sand Devils
@
Anthem Prep Eagles
Ironwood Country Club Section 0-9 Match Details

18 Mar

3:30 pm

Benson Bobcats
@
Desert Christian Eagles
Tucson Country Club Freedom 0-8 Match Details

18 Mar

3:30 pm

Florence Gophers
@
Eastmark Firebirds
Eastmark High School Section Cancelled Match Details

18 Mar

3:30 pm

Tanque Verde Hawks
@
Salpointe Catholic Lancers
Tucson Racquet Club Freedom 0-9 Match Details

18 Mar

3:30 pm

Miami Vandals
@
Santa Cruz Valley Dust Devil
Santa Cruz Valley Union High School Freedom 8-1 Match Details

18 Mar

4:00 pm

Scottsdale Prep Spartans
@
Gilbert Classical Spartans
Mesquite Junior High Freedom 6-3 Match Details

18 Mar

4:00 pm

Valley Union Blue Devils
@
The Gregory School Hawks
The Gregory School Section Cancelled Match Details

19 Mar

3:00 pm

Bourgade Catholic Golden Eagles
@
Valley Lutheran Flames
Phoenix Tennis Center Freedom 5-4 Match Details

19 Mar

3:30 pm

Desert Christian Eagles
@
Bisbee Pumas
Bisbee High School Section Cancelled Match Details

19 Mar

4:00 pm

The Gregory School Hawks
@
Tombstone Yellow Jackets
Tombstone High School Freedom 9-0 Match Details

22 Mar

3:30 pm

Bisbee Pumas
@
Patagonia Union Lobos
Patagonia Union High School Section Cancelled Match Details

22 Mar

3:30 pm

St. David Tigers
@
Pima Roughriders
Pima High School Freedom 8-1 Match Details

23 Mar

12:00 pm

Antelope Union Rams
@
Bourgade Catholic Golden Eagles
Paseo Racquet Center Section 1-5 Match Details

23 Mar

3:00 pm

Anthem Prep Eagles
@
Kingman Bulldogs
Kingman High School Section Cancelled Match Details

23 Mar

3:00 pm

Safford Bulldogs
@
Morenci Jr./Sr. Wildcats
Morenci Jr./Sr. High School Freedom 9-0 Match Details

23 Mar

3:00 pm

Chandler Prep Titans
@
Scottsdale Prep Spartans
Indian School Park Freedom 0-9 Match Details

23 Mar

3:00 pm

Basis Flagstaff Yeti
@
Sedona Red Rock Scorpions
Sedona Red Rock Section Cancelled Match Details

23 Mar

3:30 pm

Gilbert Classical Spartans
@
American Leadership Academy - Gilbert North Eagles
American Leadership Academy - Gilbert Freedom 0-9 Match Details

23 Mar

3:30 pm

Veritas Prep Falcons
@
Cicero Prep Centurions
Scottsdale Ranch Park and Tennis Center Section 8-1 Match Details

23 Mar

3:30 pm

Florence Gophers
@
Coolidge Bears
Coolidge High School Section Cancelled Match Details

23 Mar

3:30 pm

Santa Cruz Valley Dust Devil
@
Douglas Bulldogs
Douglas High School Freedom 0-9 Match Details

23 Mar

3:30 pm

Mesquite Wildcats
@
Eastmark Firebirds
Eastmark High School Freedom 7-0 Match Details

23 Mar

3:30 pm

AZ College Prep Knights
@
Fountain Hills Falcons
Golden Eagle Park Section Cancelled Match Details

23 Mar

3:30 pm

San Tan Foothills Sabercats
@
Gilbert Christian Knights
Gene Autry Sports Complex Section 0-9 Match Details

23 Mar

3:30 pm

Thatcher Eagles
@
Morenci Jr./Sr. Wildcats
Morenci Jr./Sr. High School Section Cancelled Match Details

23 Mar

3:30 pm

Scottsdale Christian Eagles
@
Odyssey Institute Minotaurs
Surprise Tennis & Racquet Complex Section 6-3 Match Details

23 Mar

3:30 pm

Desert Christian Eagles
@
Rincon/University Rangers
Rincon High School Freedom 1-6 Match Details

23 Mar

3:30 pm

Salpointe Catholic Lancers
@
Sabino Sabercats
Sabino High School Freedom 2-3 Match Details

23 Mar

3:30 pm

Palo Verde Magnet Titans
@
Sahuaro Cougars
Sahuaro High School Freedom 1-8 Match Details

23 Mar

3:30 pm

Miami Vandals
@
Superior Jr./Sr. Panthers
Superior Jr/Sr High School Section Cancelled Match Details

23 Mar

3:30 pm

Tanque Verde Hawks
@
Walden Grove Red Wolves
Walden Grove High School Freedom 6-3 Match Details

24 Mar

3:00 pm

Paradise Honors Panthers
@
Scottsdale Christian Eagles
Phoenix Tennis Center Section 1-8 Match Details

24 Mar

3:30 pm

Pusch Ridge Lions
@
Andrada Polytechnic Mavericks
Andrada Polytechnic High School Section 9-0 Match Details

24 Mar

3:30 pm

Bisbee Pumas
@
Valley Union Blue Devils
Valley Union High School Section Cancelled Match Details

24 Mar

5:30 pm

BASIS Phoenix Firebirds
@
Valley Lutheran Flames
Indian School Park Section 5-4 Match Details

25 Mar

2:00 pm

Basis Flagstaff Yeti
@
Anthem Prep Eagles
Ironwood Country Club Section 1-8 Match Details

25 Mar

3:00 pm

Kingman Bulldogs
@
Northland Prep Spartans
Continental Country Club Section Cancelled Match Details