Division III Schedules

Varsity Girls Tennis


26 Feb

3:30 pm

Valley Lutheran Flames
@
American Leadership Academy - Gilbert North Eagles
American Leadership Academy - Gilbert Freedom

26 Feb

3:30 pm

Northwest Christian Crusaders
@
Bourgade Catholic Golden Eagles
Bourgade Catholic High School Section

26 Feb

3:30 pm

Paradise Honors Panthers
@
Coronado Dons
Coronado High School Freedom

27 Feb

3:30 pm

Paradise Honors Panthers
@
Antelope Union Rams
Antelope Union High School Section

27 Feb

3:30 pm

AZ College Prep Knights
@
Gilbert Christian Knights
Gilbert Christian High School Freedom

27 Feb

3:30 pm

Odyssey Institute Minotaurs
@
Gilbert Classical Spartans
Mesquite Junior High Freedom

27 Feb

3:30 pm

Page Sand Devils
@
Northland Prep Spartans
Continental Country Club Section

27 Feb

3:30 pm

Scottsdale Prep Spartans
@
Phoenix Country Day Eagles
Phoenix Country Day School Freedom

27 Feb

3:30 pm

The Gregory School Hawks
@
Sabino Sabercats
The Gregory School Freedom

27 Feb

3:30 pm

Bisbee Pumas
@
St. Augustine Wolves
St. Augustine Catholic High School Section

27 Feb

3:30 pm

Tombstone Yellow Jackets
@
St. David Tigers
St. David Section

27 Feb

4:00 pm

Rancho Solano Prep Mustangs
@
Chandler Prep Titans
Kiwanis Tennis Center Freedom

28 Feb

3:00 pm

Morenci Jr./Sr. Wildcats
@
Benson Bobcats
Benson High School Section

28 Feb

3:00 pm

Duncan Wildkats
@
Safford Bulldogs
Safford High School Section

28 Feb

3:00 pm

Pima Roughriders
@
Willcox Cowboys/Cowgirls
Willcox High School Section

28 Feb

3:30 pm

Kingman Bulldogs
@
Anthem Prep Eagles
Anthem Preparatory Academy Section

28 Feb

3:30 pm

Rancho Solano Prep Mustangs
@
Phoenix Country Day Eagles
Phoenix Country Day School Freedom

28 Feb

3:30 pm

San Tan Foothills Sabercats
@
Superior Jr./Sr. Panthers
Superior Jr/Sr High School Section

28 Feb

3:30 pm

The Gregory School Hawks
@
Valley Lutheran Flames
The Gregory School Freedom

28 Feb

3:30 pm

Northwest Christian Crusaders
@
Yuma Catholic Shamrocks
Yuma Catholic Section

29 Feb

3:30 pm

Northland Prep Spartans
@
Basis Flagstaff Yeti
BASIS School Flagstaff Section

02 Mar

3:30 pm

Rancho Solano Prep Mustangs
@
Paradise Honors Panthers
Surprise Tennis & Racquet Complex Freedom

02 Mar

3:30 pm

Northwest Christian Crusaders
@
Scottsdale Prep Spartans
Scottsdale Preparatory Academy Freedom

02 Mar

5:00 pm

Glendale Prep Griffins
@
BASIS Phoenix Firebirds
BASIS Phoenix Freedom

03 Mar

3:00 pm

Willcox Cowboys/Cowgirls
@
Benson Bobcats
Benson High School Section

03 Mar

3:00 pm

Thatcher Eagles
@
Duncan Wildkats
Duncan High School Section

03 Mar

3:00 pm

Page Sand Devils
@
Kingman Bulldogs
Kingman High School Section

03 Mar

3:00 pm

Safford Bulldogs
@
Morenci Jr./Sr. Wildcats
Morenci Jr./Sr. High School Section

03 Mar

3:00 pm

Anthem Prep Eagles
@
Scottsdale Prep Spartans
Indian School Park Freedom

03 Mar

3:30 pm

Sahuarita Mustangs
@
Amphitheater Panthers
Amphitheater High School Freedom

03 Mar

3:30 pm

Florence Gophers
@
AZ College Prep Knights
Arizona College Prep Freedom

03 Mar

3:30 pm

St. David Tigers
@
Bisbee Pumas
Bisbee High School Section

03 Mar

3:30 pm

St. Augustine Wolves
@
Lourdes Catholic Warriors
Lourdes Catholic School Section

03 Mar

3:30 pm

Coronado Dons
@
Northwest Christian Crusaders
Glendale Community College Freedom

03 Mar

3:30 pm

Tombstone Yellow Jackets
@
Patagonia Union Lobos
Patagonia Union High School Section

03 Mar

3:30 pm

Odyssey Institute Minotaurs
@
Rancho Solano Prep Mustangs
Rancho Solano Preparatory School Freedom

03 Mar

3:30 pm

Catalina Foothills Falcons
@
Sabino Sabercats
Sabino High School Freedom

03 Mar

3:30 pm

Pusch Ridge Lions
@
Salpointe Catholic Lancers
Salpointe Catholic High School Freedom

03 Mar

3:30 pm

Santa Rita Eagles
@
St. Augustine Wolves
St. Augustine Catholic High School Freedom

03 Mar

3:30 pm

Valley Union Blue Devils
@
St. David Tigers
St. David Section

03 Mar

3:30 pm

Valley Union Blue Devils
@
The Gregory School Hawks
The Gregory School Section

03 Mar

3:30 pm

Bisbee Pumas
@
Tombstone Yellow Jackets
Tombstone High School Section

03 Mar

3:30 pm

Tanque Verde Hawks
@
Walden Grove Red Wolves
Walden Grove High School Freedom

03 Mar

4:00 pm

Chandler Prep Titans
@
Cicero Prep Centurions
Cicero Preparatory Academy Freedom

04 Mar

3:30 pm

Chandler Prep Titans
@
AZ College Prep Knights
Anderson Junior High Freedom

04 Mar

3:30 pm

The Gregory School Hawks
@
Patagonia Union Lobos
Patagonia Union High School Section

04 Mar

3:30 pm

Santa Cruz Valley Dust Devil
@
Yuma Catholic Shamrocks
Yuma Catholic Freedom

05 Mar

3:00 pm

Benson Bobcats
@
Duncan Wildkats
Duncan High School Section

05 Mar

3:00 pm

San Tan Foothills Sabercats
@
Florence Gophers
Florence High School Freedom

05 Mar

3:00 pm

Morenci Jr./Sr. Wildcats
@
Pima Roughriders
Pima High School Section