1A Schedules

Varsity Girls Volleyball


03 Sep

5:00 pm

Ray Bearcats
@
Academy of Tucson Lynx
The Gregory School Freedom 3-0

03 Sep

5:00 pm

Kingman Academy Tigers
@
Mohave Accelerated Patriots
Mohave Accelerated Learning Center Freedom 3-0 Box

03 Sep

5:00 pm

Rock Point Cougars
@
Page Sand Devils
Page High School Freedom 1-0 by Forfeit 14-25, 7-25, 10-25

03 Sep

5:00 pm

The Gregory School Hawks
@
St. Augustine Wolves
St. Augustine Catholic High School Freedom 0-3 25-8, 25-17, 25-13 Box

03 Sep

5:00 pm

Chinle Wildcats
@
St. Michael Cardinals
St. Michael High School Freedom 3-1

03 Sep

5:00 pm

Hayden Lobos
@
Superior Jr./Sr. Panthers
Superior Jr/Sr High School Freedom 3-0 Box

03 Sep

6:00 pm

Salome Frogs
@
Antelope Union Rams
Antelope Union High School Freedom 1-3 27-25, 20-25, 25-19, 25-14

03 Sep

6:00 pm

Ash Fork / Seligman Spartans
@
Bagdad Sultan
Bagdad High School Freedom 3-0 Box

03 Sep

6:00 pm

Camp Verde Cowboys
@
Basis School Flagstaff Yeti
BASIS School Flagstaff Freedom 3-1 25-18, 25-10, 18-25, 25-10

03 Sep

6:00 pm

Arete Prep Chargers
@
Duncan Wildkats
Duncan High School Region 3-2 Box

03 Sep

6:00 pm

Mingus Mountain Mountain Lions
@
Mayer Wildcats
Mayer High School Freedom Cancelled

03 Sep

6:00 pm

Round Valley Elks
@
Mogollon Mustangs
Mogollon High School Freedom 1-3 Box

03 Sep

6:00 pm

Greyhills Academy Knights
@
Red Mesa Redskins
Red Mesa High School Freedom 3-1 25-20, 25-17, 21-25, 25-18

03 Sep

6:00 pm

Fort Thomas Apaches
@
San Carlos Braves
San Carlos High School Freedom 3-1 25-21, 19-25, 26-24, 25-19 Box

03 Sep

6:00 pm

Immaculate Heart Knights
@
San Manuel Jr./Sr. Miners
San Manuel Jr. Sr. High School Freedom 3-2 Box

03 Sep

6:00 pm

Patagonia Union Lobos
@
Valley Union Blue Devils
Valley Union High School Freedom 0-3

03 Sep

6:00 pm

Northland Prep Spartans
@
Williams Vikings
Williams High School Freedom 1-3

03 Sep

7:00 pm

Anthem Prep Eagles
@
North Pointe Prep Falcons
North Pointe Preparatory Freedom 3-0 25-16, 25-15

04 Sep

5:00 pm

San Simon Longhorns
@
Academy of Tucson Lynx
The Gregory School Region 3-0 Box

04 Sep

5:00 pm

The Gregory School Hawks
@
Benson Bobcats
Benson High School Freedom 0-3 25-7, 25-19, 25-14 Box

04 Sep

5:00 pm

Wickenburg Wranglers
@
North Valley Christian Lion
North Valley Christian Academy Freedom 2-3 21-25, 25-22, 22-25, 25-20, 15-9 Box

04 Sep

5:30 pm

North Phoenix Preparatory Gladiators
@
BASIS Phoenix Firebirds
BASIS Phoenix Freedom 3-0 25-15, 25-15, 25-18

04 Sep

6:00 pm

Immaculate Heart Knights
@
Baboquivari Warriors
Baboquivari Main Gym Freedom 3-0

04 Sep

6:00 pm

PDSD Roadrunners
@
Bagdad Sultan
Bagdad High School Region 0-3

04 Sep

6:00 pm

Basis School Flagstaff Yeti
@
Grand Canyon Phantoms
Grand Canyon Region 2-3 16-25, 25-20, 25-23, 18-25, 15-12

04 Sep

6:00 pm

Ray Bearcats
@
San Tan Foothills Sabercats
San Tan Foothills High School Freedom 1-3 Box

04 Sep

6:00 pm

Patagonia Union Lobos
@
Tombstone Yellow Jackets
Tombstone High School Freedom 0-3 25-12, 25-15, 25-12 Box

04 Sep

6:30 pm

Mogollon Mustangs
@
Snowflake Lobos
Snowflake High School Freedom 0-3 25-18, 25-16, 25-17 Box

05 Sep

3:00 pm

Red Mesa Redskins
@
St. Michael Cardinals
St. Michael High School Region 0-3 25-21, 25-12, 25-23

05 Sep

5:00 pm

Water Canyon (UT)
@
El Capitan Eagles
Water Canyon (UT) High School Freedom 3-0 Box

05 Sep

5:00 pm

Rock Point Cougars
@
Greyhills Academy Knights
Greyhills Academy High School Freedom 3-1 25-22, 25-20, 11-25, 25-21

05 Sep

5:00 pm

ASDB Sentinels
@
Lourdes Catholic Warriors
Lourdes Catholic School Freedom 3-0 25-19, 25-21, 25-20

05 Sep

5:00 pm

Joseph City Wildcats
@
Mayer Wildcats
Mayer High School Region 2-3 Box

05 Sep

5:00 pm

Mohave Accelerated Patriots
@
Needles (CA)
Needles (CA) High School Freedom 0-3 Box

05 Sep

5:00 pm

Red Mesa Redskins
@
St. Michael Cardinals
St. Michael High School Region 3-0 26-24, 25-21, 25-13

05 Sep

5:00 pm

Red Valley-Cove Miners
@
Whitehorse (UT) (Montezuma Creek UT)
Whitehorse (UT) (Montezuma Creek UT) Freedom 3-0 Box

05 Sep

6:00 pm

Sedona Red Rock Scorpions
@
Anthem Prep Eagles
Anthem Preparatory Academy Freedom 3-0 25-13, 25-16, 25-18 Box

05 Sep

6:00 pm

Williams Vikings
@
Chino Valley Cougars
Chino Valley High School Freedom 3-0 Box

05 Sep

6:00 pm

Fort Thomas Apaches
@
Hayden Lobos
Hayden High School Freedom 3-1 Box

05 Sep

6:00 pm

Basis School Flagstaff Yeti
@
Mingus Mountain Mountain Lions
Mingus Mountain Academy High School Freedom Cancelled

05 Sep

6:00 pm

St. John Paul II Lions
@
North Phoenix Preparatory Gladiators
North Phoenix Preparatory Freedom 2-3 20-25, 25-19, 22-25, 25-18, 15-11

05 Sep

6:00 pm

Academy of Tucson Lynx
@
PDSD Roadrunners
Phoenix Day School for the Deaf Freedom 3-0 25-19, 27-25, 25-19

05 Sep

6:00 pm

Tonopah Valley The Phoenix
@
Salome Frogs
Salome High School Freedom 3-1 Box

05 Sep

6:00 pm

Yuma Catholic Shamrocks
@
San Pasqual Warriors
San Pasqual High School Freedom 3-0 25-10, 25-12, 25-18 Box

05 Sep

6:00 pm

Duncan Wildkats
@
Superior Jr./Sr. Panthers
Superior Jr/Sr High School Freedom 3-1 Box

05 Sep

6:00 pm

Benson Bobcats
@
Valley Union Blue Devils
Valley Union High School Freedom 3-0 Box

05 Sep

6:00 pm

Red Valley-Cove Miners
@
Whitehorse (UT) (Montezuma Creek UT)
Whitehorse (UT) (Montezuma Creek UT) Freedom 0-3 25-23, 25-21, 25-11

06 Sep

1:00 pm

Fredonia Lynx
@
Beaver Dam (NV) Diamondback
Beaver Dam High School Freedom 0-3

06 Sep

1:00 pm

El Capitan Eagles
@
Grand Canyon Phantoms
Grand Canyon Freedom 1-3 22-25, 25-22, 26-24, 25-17

06 Sep

3:00 pm

El Capitan Eagles
@
Grand Canyon Phantoms
Grand Canyon Freedom 1-3 23-25, 25-18, 25-9, 25-22