American Leadership Academy - Ironwood

Warriors

03 Sep

6:00 pm

vs
Leading Edge Academy - Gilbert
Spartans
American Leadership Academy – Ironwood Freedom 1-3 L Box

04 Sep

6:00 pm

@
Bourgade Catholic
Golden Eagles
Bourgade Catholic High School Freedom 0-3 L 12-25, 19-25, 19-25 Box

10 Sep

6:00 pm

vs
Coronado
Dons
American Leadership Academy – Ironwood Freedom 3-1 W 15-25, 25-20, 25-18, 25-19 Box

12 Sep

6:00 pm

@
Yuma Catholic
Shamrocks
Yuma Catholic Freedom 0-3 L 21-25, 16-25, 14-25 Box

17 Sep

6:00 pm

@
American Leadership Academy - Gilbert North
Eagles
American Leadership Academy - Gilbert Freedom 0-3 L 7-25, 12-25, 18-25 Box

19 Sep

6:00 pm

@
Gilbert Christian
Knights
Gilbert Christian High School Freedom 0-3 L 12-25, 18-25, 17-25 Box

24 Sep

6:00 pm

vs
Heritage Academy Laveen
Heroes
American Leadership Academy – Ironwood Freedom 3-0 W 25-17, 25-10, 25-17 Box

26 Sep

6:00 pm

@
San Tan Foothills
Sabercats
San Tan Foothills High School Region 3-0 W 25-20, 25-13, 25-23 Box
27 Sep 8:00 am Goldwater Festival - goldwaterfestival@gmail.com Sandra Day O'Connor High School Invitational

27 Sep

10:00 am

vs
Catalina Foothills
Falcons
Sandra Day O'Connor High School Invitational

27 Sep

11:00 am

vs
Sandra Day O'Connor
Eagles
Sandra Day O'Connor High School Invitational

27 Sep

1:00 pm

vs
Cactus
Cobras
Sandra Day O'Connor High School Invitational

01 Oct

6:00 pm

@
Coolidge
Bears
Coolidge High School Region 3-0 W

03 Oct

6:00 pm

vs
American Leadership Academy - QC
Patriots
American Leadership Academy – Ironwood Region 1-3 L Box

08 Oct

6:00 pm

vs
Benjamin Franklin
Chargers
American Leadership Academy – Ironwood Region 0-3 L 5-25, 22-25, 17-25

09 Oct

6:00 pm

@
Florence
Gophers
Florence High School Region 0-3 L Box

15 Oct

6:00 pm

vs
San Tan Foothills
Sabercats
American Leadership Academy – Ironwood Region 0-3 L Box

17 Oct

6:00 pm

vs
Coolidge
Bears
American Leadership Academy – Ironwood Region 3-0 W
18 Oct 9:00 am Gopher Get Down Florence High School Hosted by Florence Invitational

18 Oct

9:00 am

vs
Flowing Wells
Caballeros
Florence High School Invitational 1-2 L 10-25, 25-21, 10-15 Box

18 Oct

11:50 am

vs
Payson
Longhorns
Florence High School Invitational 1-2 L 14-25, 25-23, 5-15

18 Oct

12:40 pm

vs
St. David
Tigers
Florence High School Invitational 0-2 L 16-25, 18-25

18 Oct

3:15 pm

@
Coolidge
Bears
Florence High School Invitational 2-0 W 25-19, 25-12

18 Oct

5:30 pm

@
San Tan Foothills
Sabercats
Florence High School Invitational 2-0 W 25-21, 25-11

19 Oct

9:15 am

@
Casa Grande
Cougars
Florence High School Invitational 2-0 W 25-17, 25-22

19 Oct

12:15 pm

vs
Safford
Bulldogs
Florence High School Invitational 0-2 L 16-25, 20-25

19 Oct

1:15 pm

@
San Tan Foothills
Sabercats
Florence High School Invitational 2-0 W 25-20, 25-16

19 Oct

2:15 pm

@
Combs
Coyotes
Florence High School Invitational 2-1 W 21-25, 25-23, 15-9

19 Oct

3:15 pm

vs
Safford
Bulldogs
Florence High School Invitational 0-2 L 8-25, 13-25

22 Oct

6:00 pm

@
American Leadership Academy - QC
Patriots
American Leadership Academy - QC Region 0-3 L

24 Oct

6:00 pm

@
Benjamin Franklin
Chargers
Benjamin Franklin High School Region 1-3 L 25-22, 13-25, 15-25, 19-25

29 Oct

6:00 pm

vs
Florence
Gophers
American Leadership Academy – Ironwood Region 0-3 L