Walden Grove

Red Wolves

03 Sep

6:00 pm

@
Sahuarita
Mustangs
Sahuarita High School Freedom 3-1 W 25-12, 16-25, 25-13, 25-21 Box

11 Sep

6:00 pm

vs
Canyon Del Oro
Dorado
Walden Grove High School Freedom 0-3 L 17-25, 10-25, 14-25 Box
13 Sep 11:00 am Flowing Wells Invitational Flowing Wells High School Hosted by Flowing Wells Invitational

17 Sep

6:00 pm

vs
Casa Grande
Cougars
Walden Grove High School Freedom 3-1 W 19-25, 25-13, 25-19, 25-15 Box

18 Sep

6:00 pm

vs
Nogales
Apaches
Walden Grove High School Freedom 1-3 L 18-25, 24-26, 25-12, 18-25 Box

19 Sep

6:30 pm

@
Tanque Verde
Hawks
Tanque Verde High School Freedom 0-3 L Box
20 Sep 2:00 pm Wolves Classic Estrella Foothills High School Hosted by Estrella Foothills Invitational

23 Sep

6:00 pm

@
Amphitheater
Panthers
Amphitheater High School Region 3-2 W Box

24 Sep

6:00 pm

vs
Pusch Ridge
Lions
Walden Grove High School Freedom 1-3 L 14-25, 15-25, 25-18, 18-25 Box

26 Sep

6:00 pm

@
Rio Rico
Hawks
Rio Rico High School Region 3-0 W 25-21, 25-10, 25-22 Box

28 Sep

1:00 pm

@
Vista Grande
Spartans
Vista Grande High School Freedom 1-3 L 17-25, 21-25, 25-13, 24-26 Box

02 Oct

6:00 pm

vs
Douglas
Bulldogs
Walden Grove High School Region 3-1 W 25-13, 21-25, 25-20, 25-22 Box

15 Oct

6:00 pm

vs
Rio Rico
Hawks
Walden Grove High School Region 3-0 W 25-17, 25-10, 25-12 Box

17 Oct

6:00 pm

vs
Pueblo Magnet
Warriors
Walden Grove High School Region 3-0 W 25-8, 25-9, 25-14 Box

21 Oct

6:00 pm

@
Pueblo Magnet
Warriors
Pueblo Magnet High School Region 3-0 W

22 Oct

6:00 pm

@
Douglas
Bulldogs
Douglas High School Region 0-3 L Box

24 Oct

6:00 pm

@
Palo Verde Magnet
Titans
Palo Verde High Magnet School Region 3-0 W Box

28 Oct

6:00 pm

vs
Palo Verde Magnet
Titans
Walden Grove High School Region 3-1 W 25-22, 25-14, 22-25, 25-14 Box

29 Oct

6:00 pm

vs
Amphitheater
Panthers
Walden Grove High School Region 3-0 W 27-25, 25-18, 25-19 Box

31 Oct

6:30 pm

vs
Lake Havasu
Knights
Walden Grove High School Play-In 0-3 L 19-25, 22-25, 8-25