2A Schedules

Varsity Girls Volleyball


28 Aug 5:00 pm
Horizon Honors
Eagles
Scottsdale Prep
Spartans
Scottsdale Preparatory Academy Freedom 3-0
28 Aug 6:00 pm
Tanque Verde
Hawks
Benson
Bobcats
Benson High School Freedom 2-3
28 Aug 6:00 pm
AZ College Prep
Knights
Bourgade Catholic
Golden Eagles
Bourgade Catholic High School Freedom 3-0
28 Aug 6:00 pm
Wickenburg
Wranglers
Scottsdale Christian
Eagles
Scottsdale Christian Academy Freedom 0-3
28 Aug 6:00 pm
San Miguel
Vipers
The Gregory School
Hawks
The Gregory School Freedom 0-3
29 Aug 5:00 pm
Phoenix Country Day
Eagles
Gilbert Classical
Spartans
Gilbert Classical Academy Freedom 3-1
29 Aug 5:00 pm
Bourgade Catholic
Golden Eagles
Horizon Honors
Eagles
Horizon Honors High School Freedom 0-3
29 Aug 5:00 pm
Morenci Jr./Sr.
Wildcats
Lordsburg (NM)
Lordsburg (NM) Freedom 3-0
29 Aug 5:00 pm
Fort Thomas
Apaches
Miami
Vandals
Miami High School Freedom 1-3
29 Aug 5:00 pm
Mohave Accelerated
Patriots
Telesis Preparatory
Tigers
Telesis Preparatory Academy Freedom 3-0
29 Aug 5:30 pm
Ganado
Hornets
Hopi
Bruins
Hopi High School Freedom 3-1
29 Aug 6:00 pm
Joy Christian School
Eagles
Arizona Lutheran
Coyotes
Arizona Lutheran Academy Region 0-3
29 Aug 6:00 pm
Round Valley
Elks
Blue Ridge
Yellowjackets
Blue Ridge High School Freedom 0-3
29 Aug 6:00 pm
Many Farms
Lobos
Chinle
Wildcats
Chinle High School Freedom 2-3
29 Aug 6:00 pm
Santa Cruz Valley
Dust Devil
Coolidge
Bears
Coolidge High School Freedom 1-3
29 Aug 6:00 pm
Chandler Prep
Titans
Glendale Prep
Griffins
Glendale Preparatory Academy Freedom 1-3
29 Aug 6:00 pm
River Valley
Dust Devils
Kingman Academy
Tigers
Kingman Academy High School Freedom 0-3
29 Aug 6:00 pm
Parker
Broncs
Mohave
Thunderbirds
Mohave High School Freedom 0-3
29 Aug 6:00 pm
Odyssey Institute
Minotaurs
Paradise Honors
Panthers
Paradise Honors High School Freedom 3-1
29 Aug 6:00 pm
Benson
Bobcats
Pima
Roughriders
Pima High School Region 0-3
29 Aug 6:00 pm
Alchesay
Falcons
Pinon
Eagles
Pinon High School Region 3-1
29 Aug 6:00 pm
Leading Edge Academy - Gilbert
Spartans
Rancho Solano Prep
Mustangs
Rancho Solano Preparatory School Freedom 3-1
29 Aug 6:00 pm
Tonopah Valley
The Phoenix
Salome
Frogs
Salome High School Freedom 3-0
29 Aug 6:00 pm
Hayden
Lobos
San Manuel Jr./Sr.
Miners
San Manuel Jr. Sr. High School Freedom 2-3
29 Aug 6:00 pm
Benjamin Franklin
Chargers
San Tan Foothills
Sabercats
San Tan Foothills High School Freedom 3-0
29 Aug 6:00 pm
Chino Valley
Cougars
Sedona Red Rock
Scorpions
Sedona Red Rock Freedom 0-3
29 Aug 6:00 pm
Valley Christian
Trojans
Tempe Prep
Knights
Tempe Preparatory Academy Freedom 3-0
29 Aug 6:00 pm
North Pointe Prep
Falcons
Veritas Prep
Falcons
Veritas Preparatory Academy Freedom 0-3
29 Aug 6:00 pm
San Carlos
Braves
Willcox
Cowboys/Cowgirls
Willcox High School Freedom 0-3
29 Aug 6:30 pm
Northland Prep
Spartans
Page
Sand Devils
Page High School Freedom 3-2
29 Aug 6:30 pm
Valley (Sanders)
Pirates
St. Johns
Redskins
St. Johns High School Region 0-3
30 Aug 6:00 pm
Rancho Solano Prep
Mustangs
Scottsdale Christian
Eagles
Scottsdale Christian Academy Freedom 0-3
30 Aug 6:00 pm
Horizon Honors
Eagles
Snowflake
Lobos
Snowflake High School Freedom 1-3
30 Aug 6:00 pm
Academy of Tucson
Lynx
St. Augustine
Wolves
St. Augustine Catholic High School Freedom 0-3
30 Aug 6:00 pm
Glendale Prep
Griffins
Tonopah Valley
The Phoenix
Tonopah Valley High School Freedom 3-0
30 Aug 6:00 pm
Sedona Red Rock
Scorpions
Winslow
Bulldogs
Winslow High School Freedom 3-1
31 Aug 5:00 pm
San Pasqual
Warriors
Antelope Union
Rams
Antelope Union High School Freedom 1-3
31 Aug 5:00 pm
Valley Union
Blue Devils
Bisbee
Pumas
Bisbee High School Freedom 3-0
31 Aug 5:00 pm
Morenci Jr./Sr.
Wildcats
Cobre (NM) (Bayard NM)
Cobre (NM) (Bayard NM) Freedom 1-3
31 Aug 5:00 pm
San Carlos
Braves
Fort Thomas
Apaches
Fort Thomas High School Freedom 0-3
31 Aug 5:00 pm
Salome
Frogs
Phoenix Christian
Cougars
Phoenix Christian Jr./Sr. High School Freedom 0-3
31 Aug 5:00 pm
Scottsdale Prep
Spartans
Phoenix Country Day
Eagles
Phoenix Country Day School Freedom 0-3
31 Aug 5:00 pm
Gilbert Classical
Spartans
Tempe Prep
Knights
Tempe Preparatory Academy Freedom 0-3
31 Aug 6:00 pm
Camp Verde
Cowboys
Anthem Prep
Eagles
Anthem Preparatory Academy Freedom 0-3
31 Aug 6:00 pm
Northland Prep
Spartans
Bourgade Catholic
Golden Eagles
Bourgade Catholic High School Freedom 3-2
31 Aug 6:00 pm
Willcox
Cowboys/Cowgirls
Duncan
Wildkats
Duncan High School Freedom 3-0
31 Aug 6:00 pm
Parker
Broncs
Kingman
Bulldogs
Kingman High School Freedom 3-0
31 Aug 6:00 pm
Veritas Prep
Falcons
Leading Edge Academy - Gilbert
Spartans
Leading Edge Academy - Gilbert Freedom 3-0
31 Aug 6:00 pm
Kingman Academy
Tigers
Lee Williams
Volunteers
Lee Williams High School Freedom 0-3
31 Aug 6:00 pm
Globe
Tigers
Miami
Vandals
Miami High School Freedom 3-2