1A Schedules

Varsity Boys Basketball

401 contests

16 Nov

7:00 pm

Bagdad Sultans
@
Ash Fork Spartans
Ash Fork JUSD #31 Freedom

16 Nov

7:00 pm

Mayer Wildcats
@
Basis Flagstaff Yeti
BASIS School Flagstaff Freedom

16 Nov

7:00 pm

Salome Frogs
@
Wickenburg Wranglers
Wickenburg High School Freedom

16 Nov

7:30 pm

Pinon Eagles
@
Rock Point Cougars
Rock Point High School Freedom

18 Nov

4:30 pm

Bagdad Sultans
@
Patagonia Union Lobos
Patagonia Union High School Freedom

18 Nov

4:30 pm

Seligman Antelopes
@
Shonto Prep Grizzlies
Shonto Prep High School Freedom

18 Nov

5:30 pm

Duncan Wildkats
@
Tombstone Yellow Jackets
Tombstone High School Freedom

18 Nov

7:00 pm

The Gregory School Hawks
@
Hayden Lobos
Hayden High School Freedom

18 Nov

7:00 pm

Ash Fork Spartans
@
Red Mesa Redskins
Red Mesa High School Freedom

19 Nov

5:00 pm

Red Mesa Redskins
@
Seligman Antelopes
Seligman High School Freedom

19 Nov

5:30 pm

Williams Vikings
@
Mohave Accelerated Patriots
Mohave Accelerated Learning Center Freedom

19 Nov

7:00 pm

Rock Point Cougars
@
Ash Fork Spartans
Ash Fork JUSD #31 Freedom

21 Nov

7:00 pm

Mountainside Wolves
@
Mayer Wildcats
Mayer High School Freedom

21 Nov

7:00 pm

Cicero Prep Centurions
@
Tempe Prep Knights
Tempe Prep Gymnasium Freedom

22 Nov

6:00 pm

Bagdad Sultans
@
North Valley Christian Lions
North Valley Christian Academy Freedom

22 Nov

6:00 pm

BASIS Phoenix Firebirds
@
PDSD Roadrunners
Phoenix Day School for the Deaf Freedom

22 Nov

7:00 pm

Salome Frogs
@
Anthem Prep Eagles
Anthem Preparatory Academy Freedom

22 Nov

7:00 pm

Fort Thomas Apaches
@
Lincoln Prep Lightning
Lincoln Preparatory Academy Freedom

22 Nov

7:00 pm

Basis Flagstaff Yeti
@
Williams Vikings
Williams High School Freedom

22 Nov

7:30 pm

Hopi Bruins
@
Rock Point Cougars
Rock Point High School Freedom

24 Nov

7:00 pm

Tombstone Yellow Jackets
@
Valley Union Blue Devils
Valley Union High School Freedom

26 Nov

7:00 pm

Grand Canyon Phantoms
@
Red Mesa Redskins
Red Mesa High School Freedom

28 Nov

6:00 pm

San Pasqual Warriors
@
Anthem Prep Eagles
Anthem Preparatory Academy Freedom

28 Nov

6:00 pm

Antelope Union Rams
@
Desert Heights Prep Academy Coyotes
Desert Heights Prep Academy Freedom

28 Nov

7:00 pm

Mayer Wildcats
@
Bagdad Sultans
Bagdad High School Freedom

28 Nov

7:00 pm

Santa Cruz Valley Dust Devil
@
Cicero Prep Centurions
Cicero Preparatory Academy Freedom

28 Nov

7:00 pm

Sedona Red Rock Scorpions
@
Grand Canyon Phantoms
Grand Canyon Freedom

28 Nov

7:00 pm

Ash Fork Spartans
@
Joseph City Wildcats
Joseph City High School Freedom

28 Nov

7:00 pm

Valley Union Blue Devils
@
Patagonia Union Lobos
Patagonia Union High School Freedom

28 Nov

7:00 pm

Many Farms Lobos
@
Rock Point Cougars
Rock Point High School Freedom

28 Nov

7:00 pm

North Valley Christian Lions
@
Salome Frogs
Salome High School Freedom

28 Nov

7:00 pm

Sequoia Charter Stallions
@
Sequoia Pathway Pumas
Sequoia Pathway Freedom

28 Nov

7:00 pm

Morenci Wildcats
@
St. David Tigers
St. David Freedom

28 Nov

7:30 pm

Valley (Sanders) Pirate
@
Red Mesa Redskins
Red Mesa High School Freedom

29 Nov

7:00 pm

Lincoln Prep Lightning
@
Chandler Prep Titans
Chandler Preparatory Academy Freedom

29 Nov

7:00 pm

Hayden Lobos
@
Miami Vandals
Miami High School Freedom

29 Nov

7:30 pm

El Capitan / Academy Eagles
@
Beaver Dam (NV) Diamondback
Beaver Dam High School Freedom

30 Nov

5:30 pm

Bisbee Pumas
@
The Gregory School Hawks
The Gregory School Freedom

30 Nov

6:00 pm

PDSD Roadrunners
@
North Phoenix Preparatory Gladiators
North Phoenix Preparatory Freedom

30 Nov

6:00 pm

Rock Point Cougars
@
Seligman Antelopes
Seligman High School Freedom

30 Nov

7:00 pm

Dishchii'bikoh Wildcats
@
Antelope Union Rams
Antelope Union High School Freedom

30 Nov

7:00 pm

Baboquivari Warriors
@
Duncan Wildkats
Duncan High School Region

30 Nov

7:00 pm

Desert Christian Eagles
@
Hayden Lobos
Hayden High School Freedom

30 Nov

7:00 pm

Valley Union Blue Devils
@
Immaculate Heart Knights
Immaculate Heart High School Freedom Cancelled

30 Nov

7:00 pm

Fort Thomas Apaches
@
Pima Roughriders
Pima High School Freedom Cancelled

30 Nov

7:00 pm

Cicero Prep Centurions
@
Rancho Solano Prep Mustangs
Rancho Solano Preparatory School Freedom

30 Nov

7:00 pm

Patagonia Union Lobos
@
San Manuel Jr./Sr. Miners
San Manuel Jr. Sr. High School Freedom

30 Nov

7:00 pm

Tombstone Yellow Jackets
@
St. David Tigers
St. David Freedom

30 Nov

7:00 pm

Mogollon Mustangs
@
Superior Jr./Sr. Panthers
Superior Jr/Sr High School Region
01 Dec 8:00 am Williams Rt. 66 Classic Williams High School Invitational