2A Schedules

Varsity Girls Basketball


25 Nov

5:30 pm

Globe Tigers
@
Bourgade Catholic Golden Eagles
Bourgade Catholic High School Freedom 54-29 Box

25 Nov

5:30 pm

St. John Paul II Lions
@
Kingman Bulldogs
Kingman High School Freedom 58-37 Box

25 Nov

5:30 pm

The Gregory School Hawks
@
San Miguel Vipers
San Miguel High School Freedom 40-8

25 Nov

5:30 pm

Santa Rita Eagles
@
Santa Cruz Valley Dust Devil
Santa Cruz Valley Union High School Freedom 51-30

25 Nov

5:30 pm

Veritas Prep Falcons
@
Tempe Prep Knights
Tempe Preparatory Academy Freedom 28-54

25 Nov

6:00 pm

Lincoln Prep Lightning
@
Gilbert Classical Spartans
Gilbert Classical Academy Freedom 49-22

26 Nov

4:00 pm

Bagdad Sultan
@
BASIS Phoenix Firebirds
BASIS Phoenix Freedom 6-27

26 Nov

5:00 pm

St. John Paul II Lions
@
Canyon View Jaguars
Canyon View High School Freedom 43-31 Box

26 Nov

5:30 pm

San Luis Sidewinders
@
Antelope Union Rams
Antelope Union High School Freedom Cancelled

26 Nov

5:30 pm

Camp Verde Cowboys
@
Chino Valley Cougars
Chino Valley High School Freedom 53-24 Box

26 Nov

5:30 pm

Scottsdale Christian Eagles
@
Fountain Hills Falcons
Fountain Hills High School Freedom 21-36 Box

26 Nov

5:30 pm

San Carlos Braves
@
Leading Edge Academy - Gilbert Spartans
Leading Edge Academy - Gilbert Freedom 55-49 Box

26 Nov

5:30 pm

Ray Bearcats
@
Morenci Jr./Sr. Wildcats
Morenci Jr./Sr. High School Freedom 26-48 Box

26 Nov

5:30 pm

Cicero Prep Centurions
@
North Pointe Prep Falcons
North Pointe Preparatory Freedom 26-28 Box

26 Nov

5:30 pm

Williams Vikings
@
Northland Prep Spartans
Northland Preparatory Academy Freedom 52-22 Box

26 Nov

5:30 pm

Fort Thomas Apaches
@
Pima Roughriders
Pima High School Freedom 54-65 Box

26 Nov

5:30 pm

Mayer Wildcats
@
Round Valley Elks
Round Valley High School Freedom Cancelled

26 Nov

5:30 pm

San Miguel Vipers
@
San Tan Foothills Sabercats
San Tan Foothills High School Freedom 20-46

26 Nov

5:30 pm

Mayer Wildcats
@
Santa Cruz Valley Dust Devil
Santa Cruz Valley Union High School Freedom 61-23 Box

26 Nov

5:30 pm

Veritas Prep Falcons
@
Scottsdale Prep Spartans
Scottsdale Preparatory Academy Freedom 28-55 Box

26 Nov

5:30 pm

St. David Tigers
@
Tombstone Yellow Jackets
Tombstone High School Freedom Cancelled

26 Nov

6:00 pm

Valley Lutheran Flames
@
Arizona Lutheran Coyotes
Arizona Lutheran Academy Freedom 43-21 Box

26 Nov

6:00 pm

Benjamin Franklin Chargers
@
Chandler Prep Titans
Chandler Preparatory Academy Freedom 35-36

26 Nov

6:00 pm

Hopi Bruins
@
Tuba City Warriors
Tuba City High School Freedom 26-61 Box

26 Nov

6:00 pm

Many Farms Lobos
@
Window Rock Fighting Scouts
Window Rock Fighting Scouts Event Center Freedom 31-65 Box
29 Nov 9:00 am Cobre Valley Classic Basketball Tournament Lee Kornegay Jr High
Invitational

29 Nov

9:00 am

Globe Tigers
@
Odyssey Institute Minotaurs
Miami High School Invitational 35-31

29 Nov

10:10 am

Immaculate Heart Knights
@
Gilbert Christian Knights
Miami High School Invitational 7-51

29 Nov

11:20 am

Estrella Foothills Wolves
@
Vista Grande Spartans
Miami High School Invitational 34-25 Box

29 Nov

12:30 pm

Show Low Cougars
@
San Luis Sidewinders
Miami High School Invitational 26-15

29 Nov

1:40 pm

Odyssey Institute Minotaurs
@
Miami Vandals
Miami High School Invitational 34-16

29 Nov

2:40 pm

San Luis Sidewinders
@
Combs Coyotes
Lee Kornegay Jr High Invitational 20-40 Box

29 Nov

2:50 pm

Gilbert Christian Knights
@
Globe Tigers
Miami High School Invitational 52-32

29 Nov

3:50 pm

Miami Vandals
@
Immaculate Heart Knights
Lee Kornegay Jr High Invitational 23-16

29 Nov

4:00 pm

Vista Grande Spartans
@
Show Low Cougars
Miami High School Invitational 26-35

29 Nov

5:00 pm

Odyssey Institute Minotaurs
@
Gilbert Christian Knights
Lee Kornegay Jr High Invitational 13-54

29 Nov

5:10 pm

Combs Coyotes
@
Estrella Foothills Wolves
Miami High School Invitational 29-40 Box

29 Nov

6:10 pm

Vista Grande Spartans
@
San Luis Sidewinders
Lee Kornegay Jr High Invitational 28-34

29 Nov

6:20 pm

Globe Tigers
@
Miami Vandals
Miami High School Invitational 47-13

29 Nov

7:20 pm

Immaculate Heart Knights
@
Combs Coyotes
Lee Kornegay Jr High Invitational 21-42 Box

29 Nov

7:30 pm

Show Low Cougars
@
Estrella Foothills Wolves
Miami High School Invitational 23-36 Box

30 Nov

10:00 am

Globe Tigers
@
Show Low Cougars
Miami High School Invitational 23-29

30 Nov

10:15 am

Immaculate Heart Knights
@
San Luis Sidewinders
Lee Kornegay Jr High Invitational 19-42

30 Nov

11:15 am

Odyssey Institute Minotaurs
@
Combs Coyotes
Miami High School Invitational 22-33 Box

30 Nov

11:15 am

Vista Grande Spartans
@
Miami Vandals
Lee Kornegay Jr High Invitational 28-27

30 Nov

12:30 pm

San Luis Sidewinders
@
Estrella Foothills Wolves
Miami High School Invitational 13-41 Box

30 Nov

1:45 pm

Vista Grande Spartans
@
Gilbert Christian Knights
Miami High School Invitational 25-34

30 Nov

3:00 pm

Combs Coyotes
@
Estrella Foothills Wolves
Miami High School Invitational 21-47 Box

30 Nov

4:30 pm

Show Low Cougars
@
Gilbert Christian Knights
Miami High School Invitational 21-23

30 Nov

6:30 pm

Estrella Foothills Wolves
@
Gilbert Christian Knights
Miami High School Invitational 49-43 Box

30 Nov

5:30 pm

Alchesay Falcons
@
San Carlos Braves
San Carlos High School Freedom 64-68 Box

02 Dec

5:30 pm

Lincoln Prep Lightning
@
North Pointe Prep Falcons
North Pointe Preparatory Freedom 45-10 Box

02 Dec

5:30 pm

Santa Rita Eagles
@
San Miguel Vipers
San Miguel High School Region 36-31 Box

02 Dec

5:30 pm

Florence Gophers
@
Santa Cruz Valley Dust Devil
Santa Cruz Valley Union High School Freedom 79-10

02 Dec

5:30 pm

Rancho Solano Prep Mustangs
@
Veritas Prep Falcons
Veritas Preparatory Academy Region 21-27

02 Dec

6:00 pm

Gilbert Classical Spartans
@
Arete Prep Chargers
Arete Preparatory Academy Freedom 16-18

02 Dec

7:00 pm

St. Augustine Wolves
@
Academy of Tucson Lynx
St. Augustine Catholic High School Freedom 54-5

02 Dec

7:00 pm

Cicero Prep Centurions
@
Gilbert Christian Knights
Gilbert Christian High School Freedom 8-62 Box

03 Dec

5:00 pm

Camp Verde Cowboys
@
Payson Longhorns
Payson High School Freedom 58-38 Box

03 Dec

5:30 pm

Salome Frogs
@
Antelope Union Rams
Antelope Union High School Freedom 53-22

03 Dec

5:30 pm

Pima Roughriders
@
Bisbee Pumas
Bisbee High School Region 55-60

03 Dec

5:30 pm

Gilbert Classical Spartans
@
Heritage Academy Laveen Heroes
Salvation Army KROC Center Freedom 41-23

03 Dec

5:30 pm

Sedona Red Rock Scorpions
@
Leading Edge Academy - Gilbert Spartans
Leading Edge Academy - Gilbert Freedom 45-61 Box

03 Dec

5:30 pm

Kingman Bulldogs
@
Parker Broncs
Parker High School Freedom 25-63

03 Dec

5:30 pm

Desert Christian Eagles
@
San Carlos Braves
San Carlos High School Region 24-76 Box

03 Dec

5:30 pm

St. Augustine Wolves
@
San Manuel Jr./Sr. Miners
San Manuel Jr. Sr. High School Region 22-30

03 Dec

5:30 pm

Greyhills Academy Knights
@
St. Michael Cardinals
St. Michael High School Freedom 17-59

03 Dec

5:30 pm

Globe Tigers
@
Valley Christian Trojans
Valley Christian High School Freedom 31-45

03 Dec

5:30 pm

Anthem Prep Eagles
@
Veritas Prep Falcons
Veritas Preparatory Academy Freedom 46-29 Box

03 Dec

6:00 pm

Horizon Honors Eagles
@
Chandler Prep Titans
Chandler Preparatory Academy Freedom 41-27

03 Dec

6:00 pm

Hopi Bruins
@
Monument Valley Mustangs
Monument Valley High School Freedom 47-63 Box

03 Dec

6:00 pm

Chinle Wildcats
@
Pinon Eagles
Pinon High School Freedom 63-33 Box

03 Dec

6:00 pm

Show Low Cougars
@
Round Valley Elks
Round Valley High School Freedom 31-19

03 Dec

6:00 pm

Mogollon Mustangs
@
St. Johns Redskins
St. Johns High School Freedom 37-45 Box