Archives: You are currently viewing information from 2018-2019. Back to 2019-2020

Glendale Prep

Griffins

19 Nov 3:00 pm 5th Annual Sunnyslope Hoopsgiving Boys Basketball Tournament Sunnyslope High School Hosted by Sunnyslope Invitational

19 Nov

8:00 pm

@
Sandra Day O'Connor
Eagles
Sandra Day O'Connor High School Invitational 34-82 L Box

20 Nov

7:30 pm

vs
Tonopah Valley
The Phoenix
Glendale Preparatory Academy Freedom 60-52 W

26 Nov

7:00 pm

@
Tempe Prep
Knights
Tempe Preparatory Academy Freedom 49-33 W

30 Nov

7:00 pm

@
Veritas Prep
Falcons
Veritas Preparatory Academy Freedom 63-45 W

04 Dec

7:30 pm

vs
Valley Lutheran
Flames
Glendale Preparatory Academy Region 51-34 W Box

12 Dec

7:00 pm

vs
Scottsdale Prep
Spartans
Glendale Preparatory Academy Region 42-50 L

14 Dec

7:00 pm

@
Northland Prep
Spartans
Northland Preparatory Academy Region 50-46 W

17 Dec

6:00 pm

vs
Trivium Prep
Crimson Knights
Glendale Preparatory Academy Freedom 40-60 L Box

20 Dec

7:00 pm

vs
Kingman
Bulldogs
Glendale Preparatory Academy Freedom 32-33 L Box
26 Dec 4:00 pm Judy Dixon Boys Basketball Tournament Greenway High School Hosted by Greenway Invitational

26 Dec

3:00 pm

vs
Paradise Valley
Trojans
Greenway High School Invitational 35-51 L Box

27 Dec

3:00 pm

vs
Rincon/University
Rangers
Greenway High School Invitational 17-52 L

28 Dec

6:00 pm

vs
Ironwood Ridge
Nighthawks
Greenway High School Invitational 40-65 L Box

08 Jan

7:30 pm

vs
Sedona Red Rock
Scorpions
Glendale Preparatory Academy Region 55-37 W

11 Jan

7:30 pm

@
North Pointe Prep
Falcons
North Pointe Preparatory Region 46-49 L

15 Jan

7:30 pm

@
Valley Lutheran
Flames
Valley Lutheran High School Region 40-38 W Box

18 Jan

7:00 pm

vs
Northland Prep
Spartans
Glendale Preparatory Academy Region 51-36 W

19 Jan

7:00 pm

@
Camp Verde
Cowboys
Camp Verde High School Region 73-61 W Box

22 Jan

7:00 pm

@
Scottsdale Prep
Spartans
Scottsdale Preparatory Academy Region 53-43 W

25 Jan

7:00 pm

vs
Camp Verde
Cowboys
Glendale Preparatory Academy Region 46-47 L Box

26 Jan

5:00 pm

@
Sedona Red Rock
Scorpions
Sedona Red Rock Region 37-51 L

29 Jan

7:30 pm

vs
North Pointe Prep
Falcons
Glendale Preparatory Academy Region 52-48 W

31 Jan

6:00 pm

vs
Arizona Lutheran
Coyotes
Glendale Preparatory Academy Freedom 44-48 L Box
05 Feb 2:00 pm 2A Central Basketball Region Tournament Northland Preparatory Academy Hosted by Scottsdale Prep Section Tournament

05 Feb

7:00 pm

vs
Valley Lutheran
Flames
Glendale Preparatory Academy Invitational 72-28 W Box

07 Feb

6:00 pm

vs
Northland Prep
Spartans
Glendale Preparatory Academy Invitational 53-37 W

08 Feb

7:00 pm

@
Camp Verde
Cowboys
Camp Verde High School Invitational 44-60 L

13 Feb

6:30 pm

@
Phoenix Country Day
Eagles
Phoenix Country Day School Play-In 48-58 L